Biuro prasowe

BIZNES 2018-11-30

RODO w centrum handlowym – kilka wniosków i wskazówek

Kwestia ochrony danych osobowych nadal budzi wiele – mniej lub bardziej – uzasadnionych wątpliwości przedsiębiorców, próbujących zmierzyć się z nowymi wymogami...
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-11-28

E-mail z kategorii być albo nie być dla kancelarii

Kancelarie prawne mają w swoich zasobach dokumenty atrakcyjne dla hakera – np. akta spraw, w tym protokoły rozpraw, wyroki, uzasadnienia czy wrażliwe dane osobowe. To powinno czynić tę grupę zawodową szczególnie ostrożną i wyczuloną na potencjalne ataki cyberprzestępców
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2018-11-22

Kłopotliwy zapis w ustawie o transporcie drogowym

Ustawy i regulacje dotyczące transportu drogowego mają usprawniać pracę kierowców, poprawiać bezpieczeństwo na drodze oraz wyznaczać jasne zasady związane z uprawnieniami kontrolerów.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-21

Konwent Ochrony Danych i Informacji

Odpowiedzi na pytanie czym jest RODO i jak działa udzielać będą najbardziej rozpoznawalni i cenieni specjaliści z zakresu ochrony danych osobowych. Przedstawiciele świata nauki, biznesu i administracji spotkają się podczas VII edycji Konwentu Ochrony Danych i Informacji 2018.
czytaj więcej
BIZNES 2018-10-31

Swobodny przepływ danych nieosobowych w Unii Europejskiej

Budowanie europejskiej gospodarki opartej na danych jest jednym z priorytetów Unii Europejskiej.
czytaj więcej
BIZNES 2018-10-15

Korzyści i wady na szali – co ePrivacy oznacza dla przedsiębiorców?

Prace nad ePrivacy, rozporządzeniem w sprawie poszanowania życia prywatnego oraz ochrony danych osobowych w łączności elektronicznej, trwają już od wielu miesięcy. Kilkanaście dni temu przedstawiono kolejną wersję tego dokumentu.
czytaj więcej
BIZNES 2018-10-09

Czy Polacy są zadowoleni ze swojej pracy?

Praca zawodowa stanowi bardzo ważny element w życiu każdego człowieka. Rocznie spędzamy w niej średnio 1890 godzin (ok. 79 dni). Jaki jest stosunek Polaków do życia zawodowego? Jak wypadamy na tle innych krajów?
czytaj więcej
BIZNES 2018-10-02

RK Legal uruchamia nową markę - RK RODO

Kancelaria RK Legal, specjalizująca się w świadczeniu kompleksowych usług prawnych dla biznesu, poszerza swoje portfolio.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-19

Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły

Wakacje oficjalnie dobiegły końca, co oznacza, że rodzice z całego kraju wrócili do swoich obowiązków przy odwożeniu i odbieraniu dzieci ze szkoły.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-18

Zapobieganie rozpowszechnianiu treści terrorystycznych w internecie

Ogłoszona została propozycja rozporządzenia dotycząca problemu rozpowszechniania treści terrorystycznych w internecie. Projekt może wywrzeć istotny wpływ na bieżące funkcjonowanie serwisów internetowych w całej Unii Europejskiej.
czytaj więcej