Biuro prasowe

BIZNES 2023-02-08

Jak przygotować się na kontrolę Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w 2023?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym planowi kontroli sektorowych PUODO na 2023 r.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2023-02-08

ADP po raz 17. z rzędu jedną z najbardziej podziwianych firm świata

ADP, wiodąca globalna firma technologiczna dostarczająca rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim (HCM), została uznana przez magazyn FORTUNE® za jedną z „najbardziej podziwianych firm świata” w 2023 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2023-02-07

Przepisy nierespektujące zasady tajemnicy zawodowej adwokatów naruszają prawo

Nałożony na adwokata obowiązek poinformowania pozostałych zaangażowanych pośredników o schemacie podatkowym nie jest konieczny i narusza prawo do poszanowania komunikacji między adwokatem a jego klientem orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-30

Alimenty natychmiastowe - kiedy wejdą w życie?

Plany ustawodawcy w zakresie wprowadzenia tzw. natychmiastowych alimentów wracają regularnie co jakiś czas.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-30

BCC: Rada Dialogu Społecznego w sprawie zmian regulaminu Sejmu

Podczas ostatniego posiedzenia plenarnego Rady Dialogu Społecznego, pod przewodnictwem Business Centre Club, dyskutowana była między innymi kwestia konieczności wprowadzenia obowiązkowych konsultacji społecznych oraz ich uwzględniania w procesie stanowienia prawa.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-24

Praca zdalna oraz kontrola trzeźwości pracownika

Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem graficznym, w którym prezentujemy zmiany w prawie - nowelizacji kodeksu pracy 2023. Znajdziecie w niej Państwo wszystkie informacje co zmieni się w tym obszarze w tym roku. Treść w załączniku. Udanej lektury!
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-20

Zagadnienia prawne, które powinna znać każda babcia i dziadek

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Oprócz wizyty i prezentu warto też zadbać o to, by dziadkowie znali prawa, jakie im przysługują. Polskie prawo daje im wiele uprawnień względem najmłodszych członków rodziny.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-03

OFICJALNE STANOWISKO OSKP W SPRAWIE ZAKAZÓW PALENIA DREWNEM W KRAKOWIE

W związku z sytuacją, o której poinformowała Gazeta Krakowska, OSKP postanowiło wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Sytuacja Małgorzaty Zegarek i jej niezgoda na przyjęcie mandatu za palenie drewnem spowodowała, że warto pochylić się nad ustaleniami małopolskiego POPu.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-02

Czy w 2023 roku Wiborowicze zajmą miejsce Frankowiczów w polskich sądach?

Karolina Pilawska - adwokat, wspólnik w kancelarii Pilawska Zorski Adwokaci. Specjalistka z zakresu sporów konsumentów z bankami. Od wielu lat z sukcesami reprezentuje interesy Frankowiczów i Złotówkowiczów w polskich sądach.
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-30

Co się dzieje z naszymi danymi osobowymi po rekrutacji?

Według najnowszych badań mamy do czynienia ze spadkiem liczby ofert pracy w porównaniu do rekordowego pod tym względem początku roku 2022. Mimo wszystko zmiana pracy to zjawisko bardzo powszechne na polskim rynku. Co dzieje się z naszymi danymi?
czytaj więcej