Biuro prasowe

BIZNES 2020-08-26

JAK ZATRZYMAĆ WODĘ W GLEBIE PODCZAS UPAŁÓW?

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu, nie tylko ludzi i zwierząt, ale także roślin, bezpośrednio i pośrednio odpowiadając za ich budowę i funkcje życiowe.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-11

Gigantyczne labirynty kukurydziane pojawiły się w Polsce.

Corteva Agriscience wspiera polskich rolników w nietypowych projektach.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-22

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE MASZYN UPRAWNYCH?

Obecne gospodarstwa rolne są o wiele bardziej nowoczesne, niż może wydawać się postronnym osobom. Część społeczeństwa nadal myśli, że rolnik to osoba, która większość rzeczy robi ręcznie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-15

JAK ODBUDOWAĆ ROŚLINY PO NAWAŁNICACH?

Duża liczba nawałnic, która w ostatnich kilkunastu dniach często nawiedzała Polskę, nie tylko spowodowała wiele utrudnień na drogach, ale również zniszczyła wiele domów, a także upraw.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-24

C.Hartwig Gdynia przewiezie zboże użytkowników giełdy rolnej Commoditrader

Commoditrader dostępna w Polsce od czerwca cyfrowa giełda handlu zbożem, nawiązała współpracę z firmą spedycyjną C.Hartwig Gdynia S.A. Commoditrader, skupia ponad 2000 producentów rolnych oferując im dostęp do usług transportowych jako dodatek do handlu produktami rolnymi online.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-10

„Allegro dla rolników” już w Polsce. Rusza duńska platforma Commoditrader

Coraz większą rolę w handlu zbożem odgrywają narzędzia cyfrowe. W Danii już 40% rolników zarejestrowało się na cyfrowej giełdzie zbożowej Commoditrader, a producenci korzystający z platformy uzyskali nawet o 12% lepsze ceny. „Allegro dla rolników” od dziś jest dostępne w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-20

MITY NA TEMAT NAWOZÓW W UPRAWIE ROŚLIN

Mimo wielu przeprowadzonych zróżnicowanych badań oraz dostępu do sprawdzonych źródeł wiedzy, mity na temat stosowania nawozów w uprawie roślin wciąż są powielane. Które powszechnie przekazywane informacje są prawdziwe i przydatne w nawożeniu upraw?
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-11

Filtry w maszynach rolniczych – rodzaje oraz eksploatacja

Maszyny rolnicze są niezastąpionym wyposażeniem każdego gospodarstwa rolnego. Napędzane silnikami spalinowymi potrzebują do prawidłowej pracy różnego rodzaju filtrów, które co jakiś czas należy wymieniać.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-29

PROSTE METODY NA SKUTECZNY ZABIEG I EFEKTYWNE ODŻYWIANIE ROŚLIN UPRAWNYCH

Coraz częściej niesprzyjające warunki pogodowe występujące w okresie wegetacyjnym roślin są powodem, który w sposób ciągły zmusza branżę rolniczą do tworzenia nowych środków, które zminimalizują czy ograniczą negatywne skutki, jakie niesie za sobą przebieg pogody.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-08

Coraz więcej upraw buraka cukrowego w Polsce

2.065.250,71 – tyle ton cukru udało się wyprodukować w kampanii cukrowniczej. Zapotrzebowanie na cukier w kraju to około 1,6 mln ton, dzięki czemu polscy producenci nadal dysponują dużą nadwyżką, która powinna zostać sprzedana na rynkach zagranicznych.
czytaj więcej