Biuro prasowe

BIZNES 2021-06-29

Czas na wakacje! Jakie plany mają Polacy?

Mimo że kolejne państwa otwierają się na turystów, dużą popularność zyskują w tym roku wakacje w Polsce. Jak pokazują badania, najwięcej osób spędzi wczasy w kraju.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-24

Długi branży turystycznej wzrosły o 30 proc.

Podczas kolejnych wakacji pod znakiem koronawirusa Polacy nie chcą już rezygnować z wyjazdów. Ponad 62 proc. planuje letni urlop, a trzy czwarte spędzi go w kraju, wykazało badanie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej „Turystyczne plany Polaków w pandemii”.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-17

Plany wakacyjne Polaków 2021. Wyniki badania “Holiday Barometer”

Po okresie licznych obostrzeń i ograniczeń w podróżowaniu tegoroczne wakacje są jednymi z najbardziej wyczekiwanych. 66% Polaków ma w tym roku plany urlopowe, to o 5 punktów procentowych więcej niż rok temu i zamierza na nie wydać średnio 3 950 zł.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-16

Maroko aktualizuje zasady wjazdu

Kolejna aktualizacja zasad wjazdu do Maroka.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-08

Kolejne urodziny Muzeum Polskiej Wódki - to już 3 lata

Gdzie na Placu Konesera znajduje się miniatura zamku? Skąd pochodził najdroższy spirytus w Europie? Dla odwiedzających gości 12 czerwca przewodnicy Muzeum Polskiej Wódki przygotowali specjalne wersje zwiedzania. Tego dnia bowiem przypadają trzecie urodziny Muzeum.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-24

Masz domek letniskowy lub wolne mieszkanie? W wakacje to żyła złota!

Pandemia zmieniła oczekiwania turystów, częściej stawiamy na wypoczynek w kraju i chętniej korzystamy z samodzielnych obiektów noclegowych jak domki oraz apartamenty. Priorytetem jest więc dziś bezpieczny wypoczynek, na który najczęściej udajemy się wraz ze swoimi najbliższymi.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-20

W minionym roku działalność w Polsce zawiesiło 10 000 hoteli i ponad 400 biur po

W pierwszym kwartale 2021 r. pierwszy raz od niemal dekady liczba działalności z branży turystycznej wykreślonych z rejestru KRS przekroczyła liczbę nowych firm. W tym samym okresie zawieszono działalność niemal 500 hoteli i obiektów noclegowych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-14

Nowe biuro podróży w Blue City

Wszyscy spragnieni zagranicznych wakacji mogą skorzystać z usług nowo otwartego w warszawskim Blue City biura podróży Coral Travel.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-29

Wielki debiut w Porcie Lotniczym Wrocław

British Airways, jedna z największych linii lotniczych na świecie, dołącza do grona przewoźników realizujących połączenia z Portu Lotniczego Wrocław. Wprowadza bezpośrednie loty do Londynu-Heathrow, dzięki którym Wrocław zyskuje kolejne połączenia niemal z całym światem.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-27

Trentino Film Festival po raz 69. od 30 kwietnia do 9 maja

Od 1952 roku „Trento Film Festival: góry i kultura”, to miejsce prezentacji prac oraz rozważań nad kulturą regionów górskich z różnych stron świata. Celem festiwalu jest nieustanna eksploracja i gotowość do prezentowania zmian w postrzeganiu gór i otaczającej je przygody.
czytaj więcej