Biuro prasowe

BIZNES 2015-10-27

Przedstawiamy „Przyjazną Polskę” – finał II edycji programu

Zakończyła się II edycja programu certyfikacyjnego „Przyjazna Polska”. Organizatorzy ponownie docenili te samorządy, które umiejętnie wykorzystują swoje mocne strony i jednocześnie wytrwale pracują nad tymi obszarami, w których odczuwają niedostatki.
czytaj więcej
BIZNES 2015-10-27

Oto najlepsze gminy w Polsce – finał XIV edycji konkursu „Gmina Fair Play”

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród zaplanowano na 23 października w hotelu Bristol w Warszawie. Tytuł „Gmina Fair Play” 2015 zdobyło 17 samorządów.
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2015-08-05

W polskich przetargach tylko 1 oferent. Jesteśmy najgorsi w Europie?

Według analiz prowadzonych przez Fundację im. Stefana Batorego, w ponad 45% wszystkich przetargów w Polsce występuje tylko 1 oferent. Jest to najgorszy wynik w całej Unii Europejskiej i stanowi jeden z głównych wskaźników ryzyka nadużyć.
czytaj więcej
BIZNES 2015-04-27

92 proc. urzędów nadal ma papierowy system zarządzania dokumentacją

Pomimo rosnącej cyfryzacji aż 92 procent urzędów nadal korzysta z papieru jako głównego nośnika danych.
czytaj więcej
BIZNES 2015-04-14

Promocja miast w mediach warta miliardy złotych

raport, raport medialny, stolice regionów
czytaj więcej
BIZNES 2015-02-23

Pleszew szuka inwestora

Pleszew ogłosił postępowanie na wybór partnera prywatnego do realizacji inwestycji w formule ppp. Zadaniem inwestora będzie zaprojektowanie, wybudowanie i zarządzanie budynkiem mieszkalno-usługowym.
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2015-02-03

Rewitalizacja stadionu i tradycji w Świętochłowicach dzięki PPP

Sport i rekreacja jest też tym sektorem, w którym podmioty publiczne widzą przyszłość PPP. Powstaje coraz więcej ambitnych projektów. Jednym z nich jest rewitalizacja stadionu żużla w Świętochłowicach.
czytaj więcej
BIZNES 2014-12-11

Wyzwania nowych samorządowców: co z tym wizerunkiem?

Przed nowymi samorzadowcami stoi wiele nowych wyzwań. Wśród nich ważną rolę odgrywa kwestia zadbania o wizerunek reprezentowanego miejsca. Na jakie pułapki warto zwrócić uwagę, radzą specjaliści od marketingu terytorialnego.
czytaj więcej
BIZNES 2014-11-06

Wystartowała inicjatywa „Kreatywne Mazowsze”

Oficjalnie ruszył projekt „Kreatywne Mazowsze. Cel, jaki przyświeca sygnatariuszom programu, to uplasowanie w roku 2020 województwo mazowieckiego wśród 50 najbardziej innowacyjnych regionów Europy.
czytaj więcej