Biuro prasowe

BIZNES 2016-02-01

Gmina musi mieć pomysł na rozwój

Polskie gminy stawiają na rozwój w wielu dziedzinach i wciąż poszukują nowych możliwości. Nie wszystkie mogą się pochwalić idealnymi warunkami do inwestycji, tym bardziej warto przyjrzeć się tym, które odnoszą sukcesy mimo przeciwności.
czytaj więcej
BIZNES 2016-01-25

O sukcesie gminy decyduje wizja rozwoju

Gminy zabiegają o inwestycje i podnoszą standardy obsługi przedsiębiorców. Działania te powinny być przemyślane i wpisane w długofalową strategię. Najlepsze praktyki mają szansę stać się wzorem dla gmin z całej Polski w nowej edycji konkursu „Gmina Fair Play” 2016.
czytaj więcej
BIZNES 2016-01-20

Kraków, Poznań i Wrocław w medialnej ofensywie

Najbardziej medialnym miastem wojewódzkim ponownie została Warszawa. Jednak prawdziwy bój toczył się o kolejne miejsce. O miano wicelidera walczyły Kraków, Poznań i Wrocław – wynika z cyklicznego raportu „PRESS-SERVICE Monitoring”. Kto został zwycięzcą?
czytaj więcej
BIZNES 2015-10-27

Przedstawiamy „Przyjazną Polskę” – finał II edycji programu

Zakończyła się II edycja programu certyfikacyjnego „Przyjazna Polska”. Organizatorzy ponownie docenili te samorządy, które umiejętnie wykorzystują swoje mocne strony i jednocześnie wytrwale pracują nad tymi obszarami, w których odczuwają niedostatki.
czytaj więcej
BIZNES 2015-10-27

Oto najlepsze gminy w Polsce – finał XIV edycji konkursu „Gmina Fair Play”

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród zaplanowano na 23 października w hotelu Bristol w Warszawie. Tytuł „Gmina Fair Play” 2015 zdobyło 17 samorządów.
czytaj więcej
Samorządy BIZNES 2015-08-05

W polskich przetargach tylko 1 oferent. Jesteśmy najgorsi w Europie?

Według analiz prowadzonych przez Fundację im. Stefana Batorego, w ponad 45% wszystkich przetargów w Polsce występuje tylko 1 oferent. Jest to najgorszy wynik w całej Unii Europejskiej i stanowi jeden z głównych wskaźników ryzyka nadużyć.
czytaj więcej
BIZNES 2015-04-27

92 proc. urzędów nadal ma papierowy system zarządzania dokumentacją

Pomimo rosnącej cyfryzacji aż 92 procent urzędów nadal korzysta z papieru jako głównego nośnika danych.
czytaj więcej
BIZNES 2015-04-14

Promocja miast w mediach warta miliardy złotych

raport, raport medialny, stolice regionów
czytaj więcej
BIZNES 2015-02-23

Pleszew szuka inwestora

Pleszew ogłosił postępowanie na wybór partnera prywatnego do realizacji inwestycji w formule ppp. Zadaniem inwestora będzie zaprojektowanie, wybudowanie i zarządzanie budynkiem mieszkalno-usługowym.
czytaj więcej