Biuro prasowe

BIZNES 2020-07-13

BIC wspiera finansowo SOS Wioski Dziecięce

Gdy rodziny przygotowują się do nowego roku szkolnego, BIC - światowy lider na rynku produktów szkolno-biurowych,rozpoczyna współpracę z globalną organizacją charytatywną SOS Children’s Villages, aby wszystkie dzieci miały równy dostęp do nauki.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-10

Inteligencja emocjonalna na dobry start.

Kształtowanie inteligencji emocjonalnej zaczyna się już w pierwszym roku życia, a praca nad nią i jasne przedstawianie zasad pozwala dzieciom łatwiej zrozumieć otaczający je świat.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-07

[Raport] Sytuacja w edukacji w czasie pandemii

Jak zmiany w edukacji oceniają uczniowie, nauczyciele i rodzice? Odpowiedzi na to przynosi najnowszy raport przygotowany przez serwis e-korepetycje.net.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-02

Edukacja w zakresie ekologii oraz ochrona środowiska kluczowe dla P&G

P&G od dawna wpisuje w swoją strategię działania zmniejszające ślad środowiskowy. Podchodząc do tematu kompleksowo, firma wprowadza w życie plany, które pozwalają na zmniejszenie użycia wody, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i ilości odpadów w swoich fabrykach.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-26

HP przekaże polskim placówkom oświatowo-wychowawczym 3000 drukarek

HP wraz z Fundacją Polsat przekaże polskim szkołom i placówkom oświatowo-wychowawczym 3000 drukarek o wartości ok. 2,6 miliona zł
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-26

275 komputerów i tabletów dla uczniów od Nestlé Polska

Firma Nestlé Polska przekazała – za pośrednictwem gmin w całym kraju – 275 komputerów i tabletów na rzecz akcji #KomputerDlaUcznia. Sprzęt, przeznaczony do nauki online, trafi do najbardziej potrzebujących dzieci m.in. z Kalisza, Rzeszowa i Lublina.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-23

Wykluczenie cyfrowe nie idzie na wakacje

Za kilka dni koniec roku szkolnego, ale dla wielu dzieci i nauczycieli to nie koniec kłopotów z brakiem odpowiedniego sprzętu. Nie wiadomo czy we wrześniu lekcje wrócą do szkoły. A nawet jeśli tak się stanie to brak komputera będzie wciąż sprawiał ich naukę znacznie trudniejszą.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-01

Jak #DajżeKompa obchodzi Dzień Dziecka? Przekazuje kolejne komputery!

#DajżeKompa to inicjatywa, w ramach której można podarować używany sprzęt komputerowy dzieciom i nauczycielom, którzy potrzebują go do codziennych zajęć. W Dniu Dziecka 20 laptopów trafi do dzieci z Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Krakowie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-27

DLACZEGO SZACHY SĄ UNIWERSALNE, CZYLI NOWY PORADNIK „SZACHY W GODZINĘ”

Z końcem maja na rynku wydawniczym ukazał się najnowszy podręcznik o nauce gry w szachy dla początkujących. Jego autorem jest Michał Kanarkiewicz, utytułowany szachista oraz ambasador królewskiej gry.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-25

Niewielu studentów poznaje Bloomberga

Bankowość i finanse to branża, w której chce pracować wielu studentów uczelni biznesowych. Jedną z umiejętności oczekiwanych od kandydatów do pracy w bankach, domach maklerskich czy funduszach inwestycyjnych jest zbieranie i analiza danych.
czytaj więcej