Biuro prasowe

BIZNES 2020-02-24

Szkoła i przedszkole na osiedlu Gotyk – oświatowa strona Prądnika

We wrześniu tego roku zostanie otwarty nowy publiczny zespół szkolno-przedszkolny na krakowskim osiedlu Gotyk. Będzie mogło uczęszczać tutaj aż 500 dzieci. Inwestycja zostanie ukończona rok wcześniej, niż pierwotnie planowano. To bardzo dobry i ważny krok w rozwoju Prądnika.
czytaj więcej
BIZNES 2020-02-24

Startuje archilab – program edukacyjny dla projektantów i architektów

Jak prowadzić efektywne działania marketingowe pracowni architektonicznej? Którymi kanałami z powodzeniem docierać do klientów na wszystkich etapach współpracy? Swoją wiedzą podzielą się eksperci Homebook.pl w ramach nowego projektu archilab!
czytaj więcej
BIZNES 2020-02-13

Otwarte warsztaty dla uczniów z nauk ścisłych i przyrodniczych – ruszyły zapisy

Rozpoczęła się rejestracja na bezpłatne warsztaty naukowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Młodzież w wieku 14-19 lat może wybrać jedne z sześciu weekendowych zajęć, poruszających zróżnicowane tematy z obszaru chemii, fizyki i biologii.
czytaj więcej
BIZNES 2020-02-12

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW AKCJI MURAL

Praca uczniów ze szkoły w Nowej Sarzynie w województwie podkarpackim zdobyła nagrodę główną w konkursie plastycznym „Akcja Mural – odkryj w sobie muralowca!”.
czytaj więcej
BIZNES 2020-02-05

Pirotechnicy nie zwalniają tempa

W kwietniu 2019 roku do życia powołana została pierwsza w Polsce Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej. Jest ona odpowiedziąna zapotrzebowanie rynku na rzetelne informacje dotyczące pirotechniki poparte badaniami i aktami prawnymi.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-31

Polska uczelnia turystyczna w światowej lidze.

Jakość i skuteczność potwierdzona prestiżową akredytacją – Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula zdobyła THE ICE. To jedna z dwóch najważniejszych na świecie akredytacji dla uczelni o takim profilu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-28

Remont mieszkania - jak zaplanować by nie zwariować? Sprawdzone porady fachowcó

Jak wynika z raportu „Remonty w Polsce 2018” opracowanego na zlecenie Fixly, co 3 Polak twierdzi, że potrafi samodzielnie wykonać większość prac remontowych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-16

Pani rektor czy rektorka - dlaczego uczelniami nie kierują kobiety?

Rektorzy to w Polsce prawie wyłącznie mężczyźni - wynika z badań dr Anny Pokorskiej. Tymczasem Szkołą Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula kieruje dr hab., prof. Jolanta Żyśko. To jeden z wyjątków w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-07

Ponad 12 000 osób pobrało już aplikację MyOla

Jak się okazuje, częściej na ten krok decydują się kobiety – plany na Nowy Rok w ubiegłym roku poczyniło 56% z nich. Jak zyskać motywację do działania i wytrwale realizować plany?
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-19

Wyjazd z nianią? Czemu nie!

Na rodzinny wyjazd warto zabrać nianię, która zapewni dzieciom opiekę i bezpieczeństwo. Zatrudniając opiekunkę na jedną podróż, trzeba wziąć pod uwagę, że cały proces przygotowania wydłuży się o rekrutację, a jednorazowa forma współpracy nie jest w Polsce popularna.
czytaj więcej