Biuro prasowe

BIZNES 2017-11-22

Wysokie koszty ogrzewania głównym powodem przeprowadzania termomodernizacji

Dla ponad 65% Polaków głównym powodem wpływającym na decyzję o przeprowadzeniu termomodernizacji są wysokie koszty ogrzewania – taki wniosek płynie z ostatniego badania przeprowadzonego przez Centrum Badań i Analiz Rynku dla firmy ROCKWOOL Polska, producenta wełny skalnej.
czytaj więcej
BIZNES 2017-07-13

Górażdże Kruszywa nagrodzone prestiżowym certyfikatem Solidne Kruszywa – BZJ

Górażdże Kruszywa Sp. z o. o. trafiły do grona najlepszych producentów kruszyw w Polsce, które otrzymały prestiżowe wyróżnienie – certyfikat Solidne Kruszywa – Branżowy Znak Jakości.
czytaj więcej
BIZNES 2016-12-03

Życie ludzkie za Dolinę Krzemową. Czy do tragedii w Polkowicach musiało dojść?

Polska zajmuje czołowe miejsce, na arenie Europejskiej, pod względem przemysłu wydobywczego. W granicach kraju znajdują się pokaźne złoża węgla, rudy cynku i ołowiu oraz najwartościowszego surowca- miedzi.
czytaj więcej
Surowce BIZNES 2016-06-10

„Złoty pociąg” rozbudzał żądze – inwestycja w złoto

Dawno temu, w starożytności i czasach wielbłądów oraz handlarzy jedwabiem, kupiec z Samarkandy nie miał możliwości, aby ustalić warunki sprzedaży z kupcem z Wenecji. Wtedy tak rozpoznawalny i powszechnie używany środek wymiany, jakim było złoto, doskonale spełniał swoje cele.
czytaj więcej
Surowce BIZNES 2015-05-27

Ferrero ogłasza “FERRERO HAZELNUT AWARD CONTEST”

Ferrero ogłasza “FERRERO HAZELNUT AWARD CONTEST” - konkurs na najlepszy projekt z zakresu badań i innowacji w uprawie orzechów laskowych.
czytaj więcej
BIZNES 2015-03-18

Śląscy menadżerowie zdecydowali: Haldex najlepszy w ekologii

Co roku Śląskie Stowarzyszenie Menadżerów wskazuje najskuteczniejszych przedsiębiorców i wybiera najlepszą firmę. Tym razem nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie ekologii w 2014 roku przyznali spółce Haldex.
czytaj więcej
BIZNES 2015-01-27

Polski rynek paliwowy – niższe ceny, szybszy rozwój

To dobry czas dla polskich handlowców współpracujących z zagranicznymi partnerami. Niskie ceny paliwa mogą wpłynąć na zwiększenie transportu produktów za granicę, a zatem przyczynić się do zwiększenia eksportu. Powinny utrzymać się jeszcze co najmniej przez kilkanaście dni.
czytaj więcej
BIZNES 2014-08-07

Drugie życie statku wg Stena Recycling

Statki rejsowe, promy czy jachty to obiekty westchnień w upalne dni. Co z nimi zrobić, kiedy wysłużą już swoje lata i nie nadają się do wodowania? Najlepiej poddać je recyklingowi, tak jak stało się to z HMS Visborg.
czytaj więcej
BIZNES 2014-06-20

Granit ciągle w cenie

W ubiegłym roku wartość światowego rynku kamienia przekroczyła 22 mld euro. Od lat największe znaczenie odgrywa na nim granit (m.in. płyty, pomniki oraz elementy dla budownictwa), którego głównym producentem są Chiny.
czytaj więcej