Biuro prasowe

Surowce BIZNES 2015-05-27

Ferrero ogłasza “FERRERO HAZELNUT AWARD CONTEST”

Ferrero ogłasza “FERRERO HAZELNUT AWARD CONTEST” - konkurs na najlepszy projekt z zakresu badań i innowacji w uprawie orzechów laskowych.
czytaj więcej
BIZNES 2015-03-18

Śląscy menadżerowie zdecydowali: Haldex najlepszy w ekologii

Co roku Śląskie Stowarzyszenie Menadżerów wskazuje najskuteczniejszych przedsiębiorców i wybiera najlepszą firmę. Tym razem nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie ekologii w 2014 roku przyznali spółce Haldex.
czytaj więcej
BIZNES 2015-01-27

Polski rynek paliwowy – niższe ceny, szybszy rozwój

To dobry czas dla polskich handlowców współpracujących z zagranicznymi partnerami. Niskie ceny paliwa mogą wpłynąć na zwiększenie transportu produktów za granicę, a zatem przyczynić się do zwiększenia eksportu. Powinny utrzymać się jeszcze co najmniej przez kilkanaście dni.
czytaj więcej
BIZNES 2014-08-07

Drugie życie statku wg Stena Recycling

Statki rejsowe, promy czy jachty to obiekty westchnień w upalne dni. Co z nimi zrobić, kiedy wysłużą już swoje lata i nie nadają się do wodowania? Najlepiej poddać je recyklingowi, tak jak stało się to z HMS Visborg.
czytaj więcej
BIZNES 2014-06-20

Granit ciągle w cenie

W ubiegłym roku wartość światowego rynku kamienia przekroczyła 22 mld euro. Od lat największe znaczenie odgrywa na nim granit (m.in. płyty, pomniki oraz elementy dla budownictwa), którego głównym producentem są Chiny.
czytaj więcej