Biuro prasowe

BIZNES 2018-12-05

Aforti Exchange: Zapowiedź krachu na rynku ropy vs. dobre perspektywy dla złota

Pod koniec listopada 2018 baryłkę ropy Brent oraz WTI rynek wyceniał o ok. 22 proc. taniej niż na początku miesiąca, co oznacza, że skala wyprzedaży surowca jest ogromna. Według analityków Aforti Exchange można mówić o symptomach krachu. Nieco lepiej mają się notowania złota.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-26

Lafarge w Polsce wspiera rewitalizację jeziora w Szczepanowie

Należąca do Lafarge Cementownia Kujawy po raz kolejny wsparła inicjatywę rewitalizacji i rekultywacji szczepanowskiego jeziora. Jest to efekt dialogu społecznego, który firma prowadzi z sąsiadami zakładów.
czytaj więcej
BIZNES 2018-10-09

Złoto na spadkach, miedź z potencjałem do wzrostów w analizie średnioterminowej

Analiza średnioterminowa dla rynku złota i miedzi wskazuje na trend spadkowy w odniesieniu do złotego kruszcu, przy jednoczesnym wzroście ceny czerwonego surowca. Zwyżkująca miedź to odpowiedź m.in. na niskie zapasy. Zagrożeniem na tym rynku może być konflikt na linii USA-Chiny.
czytaj więcej
BIZNES 2018-08-28

Komentarz surowcowy Aforti Exchange: Rynek złota w ofensywie

Impas na rynku złota – najwyższy od niemal dekady – nieco ustąpił w końcówce ubiegłego tygodnia, przynosząc lekkie ożywienie w wycenie tego kruszcu. Stagnację podtrzymywała umacniająca się od wielu miesięcy cena amerykańskiego dolara, jak też odreagowania na rynku EUR/USD.
czytaj więcej
BIZNES 2018-08-09

Aforti Exchange: Ropa i miedź z potencjałem do wzrostów

Cena ropy idzie lekko w górę wskutek zmniejszenia wydobycia przez Arabię Saudyjską, która w lipcu 2018 roku obniżyła poziom produkcji do 10,3 mln b/d. Nie bez znaczenia dla wyceny ropy jest również wejście w życie pierwszej transzy amerykańskich sankcji na Iran.
czytaj więcej
BIZNES 2018-06-27

Seifert stawia na Górny Śląsk i nowy magazyn ADR

Seifert Polska rozwija się na Górnym Śląsku w dynamicznym tempie. Firma właśnie przedłużyła swój logistyczny kontrakt w parku Logicor Mysłowice oraz podpisała nową umowę pod potrzeby lidera branży spożywczej w parku Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi.
czytaj więcej
BIZNES 2017-11-22

Wysokie koszty ogrzewania głównym powodem przeprowadzania termomodernizacji

Dla ponad 65% Polaków głównym powodem wpływającym na decyzję o przeprowadzeniu termomodernizacji są wysokie koszty ogrzewania – taki wniosek płynie z ostatniego badania przeprowadzonego przez Centrum Badań i Analiz Rynku dla firmy ROCKWOOL Polska, producenta wełny skalnej.
czytaj więcej
BIZNES 2017-07-13

Górażdże Kruszywa nagrodzone prestiżowym certyfikatem Solidne Kruszywa – BZJ

Górażdże Kruszywa Sp. z o. o. trafiły do grona najlepszych producentów kruszyw w Polsce, które otrzymały prestiżowe wyróżnienie – certyfikat Solidne Kruszywa – Branżowy Znak Jakości.
czytaj więcej
BIZNES 2016-12-03

Życie ludzkie za Dolinę Krzemową. Czy do tragedii w Polkowicach musiało dojść?

Polska zajmuje czołowe miejsce, na arenie Europejskiej, pod względem przemysłu wydobywczego. W granicach kraju znajdują się pokaźne złoża węgla, rudy cynku i ołowiu oraz najwartościowszego surowca- miedzi.
czytaj więcej
Surowce BIZNES 2016-06-10

„Złoty pociąg” rozbudzał żądze – inwestycja w złoto

Dawno temu, w starożytności i czasach wielbłądów oraz handlarzy jedwabiem, kupiec z Samarkandy nie miał możliwości, aby ustalić warunki sprzedaży z kupcem z Wenecji. Wtedy tak rozpoznawalny i powszechnie używany środek wymiany, jakim było złoto, doskonale spełniał swoje cele.
czytaj więcej