Biuro prasowe

Surowce BIZNES 2019-05-27

Grupa Synthos zarządza kadrami dzięki SAP HCM i Gavdi

Grupa Synthos, jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, od stycznia 2019 roku zarządza obszarem HR dzięki rozwiązaniu SAP HCM i autorskim produktom Gavdi.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-21

Re – made in Sweden. Stena Recycling i Volvo Cars ze wspólną kampanią

Ruszyła wspólna kampania wizerunkowo-edukacyjna Stena Recycling, firmy zajmującej się recyklingiem i profesjonalnym zarządzaniem odpadami oraz producenta samochodów – Volvo Cars. Celem kampanii jest uświadomienie jak cennym źródłem surowców wtórnych są samochody.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-24

Komentarz surowcowy Aforti Exchange: Złoto da zarobić inwestorom w 2019 roku

Rok 2018 na rynku złota wielokrotnie zaskakiwał inwestorów. Wysokim wycenom złotego kruszcu towarzyszyły równie spektakularne spadki. Surowiec ten był jednak jedną z najpewniejszych inwestycji 2018 roku. Perspektywy dla złota na 2019 rok są według analityków równe pozytywne.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-21

MajsterPol – najlepsze produkty pod inwestycje

Niezawodne, trwałe i wygodne w użytkowaniu – takie są elementy systemów ociepleniowych MajsterPol. To zestawy złożone z produktów gwarantujących doskonałą izolację termiczną i estetyczny wygląd elewacji na długie lata.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-05

Aforti Exchange: Zapowiedź krachu na rynku ropy vs. dobre perspektywy dla złota

Pod koniec listopada 2018 baryłkę ropy Brent oraz WTI rynek wyceniał o ok. 22 proc. taniej niż na początku miesiąca, co oznacza, że skala wyprzedaży surowca jest ogromna. Według analityków Aforti Exchange można mówić o symptomach krachu. Nieco lepiej mają się notowania złota.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-26

Lafarge w Polsce wspiera rewitalizację jeziora w Szczepanowie

Należąca do Lafarge Cementownia Kujawy po raz kolejny wsparła inicjatywę rewitalizacji i rekultywacji szczepanowskiego jeziora. Jest to efekt dialogu społecznego, który firma prowadzi z sąsiadami zakładów.
czytaj więcej
BIZNES 2018-10-09

Złoto na spadkach, miedź z potencjałem do wzrostów w analizie średnioterminowej

Analiza średnioterminowa dla rynku złota i miedzi wskazuje na trend spadkowy w odniesieniu do złotego kruszcu, przy jednoczesnym wzroście ceny czerwonego surowca. Zwyżkująca miedź to odpowiedź m.in. na niskie zapasy. Zagrożeniem na tym rynku może być konflikt na linii USA-Chiny.
czytaj więcej
BIZNES 2018-08-28

Komentarz surowcowy Aforti Exchange: Rynek złota w ofensywie

Impas na rynku złota – najwyższy od niemal dekady – nieco ustąpił w końcówce ubiegłego tygodnia, przynosząc lekkie ożywienie w wycenie tego kruszcu. Stagnację podtrzymywała umacniająca się od wielu miesięcy cena amerykańskiego dolara, jak też odreagowania na rynku EUR/USD.
czytaj więcej
BIZNES 2018-08-09

Aforti Exchange: Ropa i miedź z potencjałem do wzrostów

Cena ropy idzie lekko w górę wskutek zmniejszenia wydobycia przez Arabię Saudyjską, która w lipcu 2018 roku obniżyła poziom produkcji do 10,3 mln b/d. Nie bez znaczenia dla wyceny ropy jest również wejście w życie pierwszej transzy amerykańskich sankcji na Iran.
czytaj więcej
BIZNES 2018-06-27

Seifert stawia na Górny Śląsk i nowy magazyn ADR

Seifert Polska rozwija się na Górnym Śląsku w dynamicznym tempie. Firma właśnie przedłużyła swój logistyczny kontrakt w parku Logicor Mysłowice oraz podpisała nową umowę pod potrzeby lidera branży spożywczej w parku Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi.
czytaj więcej