Biuro prasowe

Ambasador Ukrainy na seminarium Wydziału Zarządzania UŁ

W środę, 22 marca w godzinach 11:30 - 13:30, na Wydziale Zarządzania UŁ odbędzie się seminarium naukowe poświęcone polsko-ukraińskim stosunkom dyplomatycznym i biznesowym.
czytaj więcej
BIZNES 2017-02-17

UNICEF: Podwoiła się liczba dzieci na Ukrainie, które potrzebują pomocy

Kijów/Genewa, 17 lutego 2017 r. – Milion dzieci na Ukrainie wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej. To niemal dwa razy więcej niż na początku ubiegłego roku, alarmuje UNICEF. Mijają trzy lata od wybuchu konfliktu we wschodniej Ukrainie.
czytaj więcej

Syria z szansami na pokój

Wczoraj w Astanie, stolicy Kazachstanu, zakończyły się dwudniowe rozmowy pokojowe dotyczące ograniczenia działań wojennych w Syrii.
czytaj więcej
BIZNES 2017-01-16

Wspólne oświadczenie w sprawie Syrii

Trwają wysiłki na rzecz pełnego zawieszenia broni w Syrii. Jednocześnie kolejny raz apelujemy o natychmiastowy, bezwarunkowy i bezpieczny dostęp do dzieci i ich rodzin, które na terenie całego kraju są wciąż odcięte od pomocy humanitarnej.
czytaj więcej
BIZNES 2015-07-14

Ursus partnerem mechanizacji rolnictwa w Afryce

Podczas 25. Szczytu Unii Afrykańskiej w Johannesburgu (RPA) rozpoczęła się kampania Unii Afrykańskiej na rzecz mechanizacji rolnictwa. W ramach kampanii w trakcie sesji plenarnej Szczytu, 54 przywódcom państw członkowskich organizacji zostały wręczone glebogryzarki URSUSA.
czytaj więcej
BIZNES 2015-01-28

Wystartowała "misja Donbas" Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych

Informujemy, że w ramach działalności statutowej ECAG w Donieckiej Republice Ludowej przebywa z misją dziennikarsko-ekspercką Jacek Cezary Kamiński.
czytaj więcej
BIZNES 2014-06-26

Znaczący kontrakt Elbit Systems na Filipinach

Elbit Systems zrealizuje wart 20 milionów dolarów kontrakt na unowocześnienie transporterów opancerzonych Sił Zbrojnych Filipin
czytaj więcej
BIZNES 2014-05-23

ECAG rozpoczyna obserwację wyborów prezydenckich na Ukrainie

Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych rozpoczyna obserwację wyborów prezydenckich na Ukrainie.
czytaj więcej
BIZNES 2014-05-20

Nie dyskryminujmy Tomasza Adamka

Komentarz ekspercki Pana Prezesa Pawła Kosmali z Górnośląskiego Towarzystwa Finansowego odnośnie aktualnych wydarzeń związanych z wyborami do Europarlamentu.
czytaj więcej

Seminarium naukowe: Polska-Turcja - historia i współczesność

Seminarium naukowe Polska-Turcja - historia i współczesność
czytaj więcej