Biuro prasowe

Finanse BIZNES 2021-07-13

Dobra passa Monevii. Tendencja wzrostowa trwa do dziś

Pandemia przyczyniła się do zamknięcia wielu firm, zwłaszcza tych, dla których pomoc rządowa była niewystarczająca lub całkowicie niedostępna. Alternatywą dla przedsiębiorców ratujących swoje biznesy okazał się faktoring od Monevii – lidera mikrofaktoringu online w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-08

Windykacja przez social media – czy to dobry pomysł?

O tym, czy windykacja poprzez social media to dobry pomysł na odzyskanie swoich pieniędzy – mówi Anna Gąsiorowska, trener windykacyjny, właścicielka firmy Negocjator Anna Gąsiorowska.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-08

Kolejna emisja obligacji Victoria Dom zakończona sukcesem

Victoria Dom zakończyła prywatną emisję trzyletnich niezabezpieczonych obligacji korporacyjnych serii S2, z której pozyskała 25 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na finansowanie bieżących projektów oraz zakup gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-07

Inwestowanie w nieruchomości za granicą - czy to się opłaca?

O tym, że inwestowanie w nieruchomości jest opłacalnym zajęciem nie trzeba nikogo przekonywać. W Polsce inwestuje się w grunty, flipy i mieszkania do wynajęcia.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-06

Leasing to druga najczęściej wykorzystywana przez firmy forma finansowania

Jak wskazuje najnowsza 3 edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing, wzrasta poziom wykorzystania leasingu wśród małych firm. Korzystanie z leasingu (obecnie lub w przeszłości) deklaruje w tym roku 49 proc. przedsiębiorstw.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-07-06

Windykacja pomoże w kryzysie - także konsumentom

Zdaniem ekspertów kryzys finansowy jest realny — tylko pod koniec 2020 r. zaległe zobowiązania Polaków wyniosły 81,39 mld zł, a liczba dłużników sięgnęła 2,74 mln osób
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-02

Akwizycje i zmiany w zarządzie Grupy E-Kancelaria

Grupa E-Kancelaria zakupiła nowy podmiot – spółkę windykacyjną Dial Tone, zajmującą się windykacją dla dużych towarzystw ubezpieczeniowych, telekomów i banków.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-01

Zielona hipoteka odwrócona jest już w Europie. Kiedy w Polsce?

Zielona hipoteka odwrócona jest już w Wielkiej Brytanii, za chwilę będzie we Włoszech. Kiedy w Polsce?
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-07-01

Paszporty covidowe - jak przygotować się do wyjazdu, by nie stracić pieniędzy?

Przystąpienie Polski do programu paszportów covidowych popiera 48% rodaków. Wyjeżdżając na wakacje należy pamiętać, że obostrzenia na miejscu mogą różnić się od tych w Polsce. Warto także rozważyć różne sposoby finansowania podróży.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-01

Polscy twórcy podbijają rynek gier planszowych i kuszą inwestorów

Rynek gier planszowych od lat szczyci się pokaźną grupą zaangażowanych, a wręcz fanatycznych miłośników. Rosnąca popularność finansowania społecznościowego ukazała drzemiący w branży potencjał stając się lokomotywą napędzającą jej rozwój.
czytaj więcej