Biuro prasowe

BIZNES 2021-07-23

Czy księgowość jest kobietą?

W Polsce, w odróżnieniu od innych krajów, zawód księgowych został prawie całkowicie sfeminizowany. Czy oznacza to, że w pracy tej lepiej sprawdzają się panie?
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-23

Pakiet e-commerce szansą na rozwój polskich sklepów internetowych

Nowe zasady rozliczania VAT weszły w życie z początkiem lipca tego roku. Nowelizacja ustawy „ukróciła” tanie zakupy na platformach e-commerce spoza UE, takich jak AliExpress.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-23

Giganci z parkietu zalegają 23,8 mln zł

Analitycy Krajowego Rejestru Długów od dziewięciu lat analizują spółki notowane na giełdzie Papierów Wartościowych. 12% polskich spółek akcyjnych notowanych na giełdzie musi oddać swoim wierzycielom 23,8 mln zł.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-22

Większe oszczędności w portfelach i więcej inwestycji. Analiza badania o inwesto

Odsetek osób, którym udało się zaoszczędzić, wzrósł w drugim kwartale 2021 roku o 3,2 p.p. i wynosi obecnie 53,6% – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Tavex. Jak większa chęć zadbania o swoje bezpieczeństwo finansowe wpłynęła na inwestycje?
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-20

Co seniorzy wiedzą o hipotece odwróconej?

Nowe badanie opinii na temat wiedzy seniorów o hipotece odwróconej.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-20

Operator płatności ważny dla Polaków przy płatności online

Według wyników badania przeprowadzonego na zlecenie Tpay przez SW Research, operator płatności jest ważny dla 67% Polaków robiących zakupy online.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-15

Sfinansowanie swojego pomysłu - czyli skąd wziąć pieniądze na startup?

Pojęcie startupu w Polsce znane jest zaledwie od kilku lat. Budowanie go, jak każdego własnego biznesu, to proces długofalowy i czasami bardzo trudny, a jednym z największych wyzwań jest pozyskanie finansowania.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-07-15

Rynek przekazów pieniężnych powinien rosnąć

Globalny rynek przekazów pieniężnych osiągnął w 2020 r. wartość ponad 700 mld dolarów. Pandemia COVID-19 nie spowodowała tak znacznego tąpnięcia w transferach, jak początkowo przewidywali eksperci...
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-15

Dzwoni pan z banku i prosi o hasło…

Prawie co 4. Polak deklaruje, że w czasie pandemii rozmawiał przez telefon z kimś, kto poprosił go o podanie numeru PESEL, serii dowodu osobistego lub danych do logowania w bankowości elektronicznej.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-14

Gorąco na rynkach metali szlachetnych

Pomimo słabszego czerwca br. dla cen złota wszystko wskazuje na to, że rosnąca niepewność związana z nowymi odmianami koronawirusa, inflacja i zwiększające się ryzyko zmienności na rynku akcji powinny sprzyjać popytowi na królewski kruszec.
czytaj więcej