Biuro prasowe

BIZNES 2021-03-02

Jak wygląda niemiecki rynek hipoteki odwróconej?

W Niemczech, podobnie jak w Polsce, oferowana jest renta dożywotnia czyli hipoteka odwrócona w modelu sprzedażowym. U niemieckich sąsiadów nie funkcjonują jednak odgórne normy etyczne dla całej branży, ale potencjał rynku jest duży.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-02

Najwyższa stawka za banderolę legalizacyjną w historii podatku akcyzowego – dlac

kcyza na płyny do e-papierosów i wyroby nowatorskie oraz koszty związane z zakupem banderol legalizacyjnych wywołują w branży sporo kontrowersji – jest to najwyższa stawka w historii podatku akcyzowego w Polsce;
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-02-25

W czasie pandemii największym wyzwaniem dla Polaków są opłaty za media

• Z najnowszego Barometru ZPF wynika, że druga fala pandemii w mniejszym stopniu wpływa na finanse Polaków – problemy z dotrzymywaniem terminów płatności deklaruje 12% respondentów wobec 23% w kwietniu roku ubiegłego.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-02-24

Rynek P2P lending w rozkwicie

Globalny rynek P2P lending już ponad dwa lata temu osiągnął wartość 15 miliardów dolarów. Szacunki wskazują jasno na dalsze wzrosty. Pomimo globalnej pandemii Covid19, mówi się o dobiciu do granicy 44 miliardów USD w 2024 roku.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-02-24

Grupa ANG rozszerza listę partnerów w zakresie OZE

Spółka podpisała nowe umowy partnerstwa z Helio Expert, HSG Sun oraz SunRoof Technology. To kolejny krok w rozwoju oferty hipotecznej oraz poszerzania kompetencji ekspertów finansowo-ubezpieczeniowych ANG.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-24

Peakside chce zainwestować w nieruchomości 350 mln euro

Peakside Capital, firma zarządzająca inwestycjami i funduszami inwestycyjnymi na rynku nieruchomości, poszukuje rynkowych okazji dla swojego czwartego europejskiego funduszu Peakside Real Estate Found IV (PREF IV).
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-24

Obligacje korporacyjne nadal w cenie. Polacy chcą lokować kapitał w fintechach

Lokowanie kapitału w dobie koronawirusa było już tematem na tyle powielanym, że niektórym analitykom wydawało się, iż nie będzie przestrzeni do dyskusji o covidowym inwestowaniu — szczególnie w przypadku obligacji.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-23

Nawet 100 zł premii za założenie Moto Lokaty w Toyota Bank

Toyota Bank Polska startuje z najnowszą akcją promocyjną „Moto Lokata z premią”. W ramach akcji, klienci którzy posiadają aktywne konto w Toyota Bank oraz założą Moto Lokatę na 9 miesięcy, mogą otrzymać premię pieniężną w wysokości do 100 zł.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-23

Kiepskie nastroje firm z nadzieją na szybkie zakończenie pandemii

Co trzecia firma źle ocenia swoją sytuację ekonomiczną – wynika z VII edycji badania „KoronaBilans MŚP”, zrealizowanego w lutym br. przez IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-02-23

Smartney i Comperia rozpoczynają współpracę

Smartney rozpoczął współpracę z portalem Comperia.pl Zastosowane rozwiązania open banking sprawiają, że proces jest dla klientów szybki i intuicyjny.
czytaj więcej