Biuro prasowe

Finanse BIZNES 2021-08-04

Wyłudzenia kredytu. Jak nie dać się oszukać?

Wyłudzenia kredytowe to, niestety, dość powszechne przestępstwo. Z jego skutkami można zmagać się przez długie lata. By ustrzec się przed oszustwem, należy zachowywać środki ostrożności, takie jak np. dwuetapowe logowanie do konta bankowego.
czytaj więcej
BIZNES 2021-08-03

Danfoss finalizuje przejęcie działalności Eaton

• Nabycie Eaton Hydraulics przez firmę Danfoss zostało oficjalnie sfinalizowane. • Danfoss zwiększa swoje rozmiary o jedną trzecią i staje się światowym liderem w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej.
czytaj więcej
BIZNES 2021-08-03

Domarecki: kto powinien finansować rozwój elektromobilności?

Fundusze venture capital nie są właściwymi podmiotami do finansowania rozwoju elektromobilności – ocenił w rozmowie z ISBnews.TV Krzysztof Domarecki, główny akcjonariusz Grupy Selena, prezes funduszu Fidiasz EVC.
czytaj więcej
BIZNES 2021-08-03

Startują gwarancje spłaty leasingu i pożyczki w Santander Leasing

Santander Leasing uruchomił możliwość skorzystania przez przedsiębiorców z gwarancji spłaty zobowiązań z tytułu umowy leasingu i pożyczki do wartości 800 tys. euro. Celem projektu jest wsparcie firm w dostępie do finansowania leasingowego.
czytaj więcej
BIZNES 2021-08-02

Co daje dziś „zwykłemu Kowalskiemu” open banking i dyrektywa PSD2?

Dzięki obowiązującej od 2 lat dyrektywie unijnej PSD2, konsumenci otrzymali m.in. łatwy dostęp do podglądu swoich kont z różnych banków i możliwości zarządzania swoimi finansami.
czytaj więcej
BIZNES 2021-08-02

Klienci Toyota Bank ponownie zaoszczędzą na stacjach paliw

Wraz z początkiem sierpnia Toyota Bank startuje z kolejną już edycją dobrze znanej kierowcom promocji „Tankuj korzyści – zwrot za paliwo”. Zmotoryzowani klienci banku posiadający Moto Konto, w dalszym ciągu będą mogli uzyskać od 5 do 10% zwrotu wydatków na paliwo.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-31

I że nie opuszczę Cię aż do… pojawienia się długów?

Wspólna odpowiedzialność małżonków za długi w małżeństwie zależy od wielu czynników – m.in. czasu ich powstania, celu zaciągnięcia zobowiązania czy wiedzy i zgody partnera.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-29

Santander Leasing – powrót do 2-cyfrowego tempa wzrostu dynamiki inwestycji.

Jak podaje ZPL przez pierwsze 6 miesięcy branża leasingowa sfinansowała środki trwałe o wartości ponad 40 mld zł (36 proc. r/r). Na tym tle lepiej wypadł Santander Leasing, który sfinansował inwestycje na poziomie 3 347 mln zł,
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-29

Diners Club Polska zostaje jedynym partnerem finansowym programu Miles & More w

W najbliższym czasie Diners Club Polska zostanie jedynym w Polsce wydawcą kart płatniczych powiązanych z programem Miles & More. Dla uczestników programu została przygotowana specjalna oferta kart Diners Club, umożliwiających gromadzenie mil z tytułu płatności.
czytaj więcej
BIZNES 2021-07-27

Whirlpool odnotowuje imponujące wyniki za drugi kwartał i podwyższa prognozę

Whirlpool Corporation realizuje swoje zobowiązanie, aby być numerem jeden w branży dużego sprzętu AGD na świecie, nieustannie poszukując coraz lepszych rozwiązań dla konsumentów. Spółka ogłosiła dziś wyniki finansowe za drugi kwartał 2021 r.
czytaj więcej