Biuro prasowe

BIZNES 2021-06-11

Gorący maj… jedynie na rynkach finansowych

Rosnące ceny złota, załamanie giełdy kryptowalut, słabość dolara oraz narastająca presja inflacyjna to jedynie niektóre z wydarzeń na rynku finansowym. Skutki wygasającej pandemii można zaobserwować na notowaniach giełd. Co najbardziej zaskoczyło inwestorów w minionym miesiącu?
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-10

eService pomoże w wymianie kasy fiskalnej, doda nowoczesny terminal i 100 zł

Najpóźniej do 1 lipca br., kolejne grupy przedsiębiorców muszą rozpocząć rejestrowanie przeprowadzanych transakcji za pomocą kas fiskalnych on-line.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-10

Amazon rekrutuje i podnosi pensje dla pracowników

Amazon ogłasza podwyżkę stawek godzinowych w Polsce dla wszystkich zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze godzin. Współpracujące z Amazon agencje pracy tymczasowej także podniosą stawki dla pracowników sezonowych. Zmiany będą obowiązywały od 1 lipca 2021 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-10

Windykacja polubowna przyspieszyła w pandemii

Opóźnione płatności, które przyczyniają się do powstania zatorów płatniczych, są poważnym problemem polskich przedsiębiorstw. Tymczasem pandemia spowodowała wzrost zainteresowania windykacją na zlecenie, dzięki której udaje się odzyskać pieniądze od kontrahentów.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-07

Santander Leasing zwiększa ekspansję w kierunku usług cyfrowych dla firm

Cyfrowa transformacja rynku leasingowego staje się faktem. W ostatnim czasie możliwość wnioskowania i zawarcia umowy leasingu w sposób zdalny, usługa płatności online czy e-podpis to już powoli standard. Czas na kolejny istotny etap cyfrowej rewolucji w postaci usługi Leasing24.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-07

Wykręcili 1,32 miliarda złotych długów za abonament i smartfony

Średni dług osób i firm, które nie płacą za abonament telefoniczny, telewizyjny, Internet oraz rat za smartfony i tablety, wynosi 3,9 tys. zł. W ciągu zaledwie roku wzrósł o 330 zł. Zadłużenie wobec telekomów to obecnie 1,32 mld zł – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-06-07

Paul Ash FCMA, CGMA 88. Prezydentem CIMA

Paul Ash FCMA, CGMA, wybrany na 88. Prezydenta The Chartered Institute of Management Accountants oraz 6. Przewodniczącego Association of International Certified Professional Accountants (AICPA & CIMA)
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-06-07

Nowa interpretacja przedawnienia –frankowicze odzyskają od banków jeszcze więcej

Pozwy, jakie w imieniu frankowiczów wysyłane są do sądów, coraz częściej mogą dotyczyć zwrotu wszystkich kwot, jakie klient zapłacił na rzecz pozwanego banku przez cały okres kredytowania. Wcześniej było to ostatnie 10 lat.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-06-02

Grupa ANG wśród Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

Grupa ANG jest najlepiej ocenianą firmą z branży finansowej w całym badani Great Place to Work® Polska 2021.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-01

ACARTUS SA podsumowuje finansowo 2020 rok

Grupa Kapitałowa ACARTUS SA opublikowała skonsolidowany raport za 2020 r.
czytaj więcej