Biuro prasowe

BIZNES 2021-01-29

Jak ratować przedsiębiorstwo w przypadku utraty płynności?

Ilość przedsiębiorstw, jakie aktualnie balansują na granicy wypłacalności nie jest dokładnie znana. Jednak całe branże gospodarki są pozbawione możliwości osiągania dochodów a pomoc rządowa rzadko jest wystarczająca dla zapewnienia wypłacalności.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-29

Globalny raport EY o hipotece odwróconej. Do 2031 roku rynek urośnie trzykrotnie

Ernst & Young (EY) oraz European Pensions and Property Asset Release Group (EPPARG) opublikowały właśnie raport dotyczący hipoteki odwróconej na świecie.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-28

Rynek e-commerce rośnie. Pojawiają się nowe formy płatności

Rynek e-commerce rośnie na całym świecie. Kluczem do dalszego rozwoju będzie personalizacja dotycząca nie tylko produktów, czy samego procesu zakupu, ale też sposobów płatności, które może wybrać klient.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-26

Nawet 100 faktur mniej wystawiają miesięcznie firmy z sektora MŚP

Ponad 1/3 firm wystawia miesięcznie mniej faktur niż przed pandemią. Główne przyczyny zmniejszonej liczby faktur w obiegu to przede wszystkim: słabszy popyt na produkty i usługi, ograniczenia w działalności kontrahentów i problemy finansowe klientów.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-25

Fundusze REIT, czyli jak krajowi inwestorzy chcą zarabiać na rynku nieruchomości

Polscy inwestorzy, zarówno indywidualni, jak i instytucjonalni wciąż mają bardzo ograniczone możliwości inwestowania i realizowania zysków na rynku nieruchomości.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-22

Unilever przedstawia plan wspierający równość, włączenie i różnorodność

Unilever, który zatrudnia ponad 150 tys. pracowników i którego produkty trafiają na 190 rynków na całym świecie, zadeklarował podjęcie szeregu kolejnych działań prospołecznych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-22

HoReCa podsumowała rok – w 2020 zadłużenie branży wzrosło o 1/3

W 2020 r. zadłużenie hoteli, restauracji i firm cateringowych wzrosło o jedną trzecią w porównaniu do poprzedniego roku i wyniosło niemal 280 mln zł, wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-21

Bank Pocztowy uruchamia specjalną ofertę dla emerytów

Bank Pocztowy wprowadził nową ofertę promocyjną. Kredyt dedykowany emerytom przeznaczony jest dla klientów indywidualnych, których jedynym źródłem dochodu jest emerytura. Finansowanie jest dostępne w placówkach Banku Pocztowego i Poczty Polskiej
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-21

Olivia Business Centre z dużym zaufaniem inwestorów w trakcie emisji obligacji

Olivia Business Centre konsekwentnie realizuje uruchomiony na początku 2020 roku program emisji obligacji.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-21

Główny dealer walutowy Currency One zwycięzcą Ligi Traderów

Krzysztof Pawlak, główny dealer walutowy serwisów InternetowyKantor.pl i Walutomat, został najlepszym traderem 2020 roku
czytaj więcej