Biuro prasowe

BIZNES 2021-06-10

Windykacja polubowna przyspieszyła w pandemii

Opóźnione płatności, które przyczyniają się do powstania zatorów płatniczych, są poważnym problemem polskich przedsiębiorstw. Tymczasem pandemia spowodowała wzrost zainteresowania windykacją na zlecenie, dzięki której udaje się odzyskać pieniądze od kontrahentów.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-07

Santander Leasing zwiększa ekspansję w kierunku usług cyfrowych dla firm

Cyfrowa transformacja rynku leasingowego staje się faktem. W ostatnim czasie możliwość wnioskowania i zawarcia umowy leasingu w sposób zdalny, usługa płatności online czy e-podpis to już powoli standard. Czas na kolejny istotny etap cyfrowej rewolucji w postaci usługi Leasing24.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-07

Wykręcili 1,32 miliarda złotych długów za abonament i smartfony

Średni dług osób i firm, które nie płacą za abonament telefoniczny, telewizyjny, Internet oraz rat za smartfony i tablety, wynosi 3,9 tys. zł. W ciągu zaledwie roku wzrósł o 330 zł. Zadłużenie wobec telekomów to obecnie 1,32 mld zł – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-06-07

Paul Ash FCMA, CGMA 88. Prezydentem CIMA

Paul Ash FCMA, CGMA, wybrany na 88. Prezydenta The Chartered Institute of Management Accountants oraz 6. Przewodniczącego Association of International Certified Professional Accountants (AICPA & CIMA)
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-06-07

Nowa interpretacja przedawnienia –frankowicze odzyskają od banków jeszcze więcej

Pozwy, jakie w imieniu frankowiczów wysyłane są do sądów, coraz częściej mogą dotyczyć zwrotu wszystkich kwot, jakie klient zapłacił na rzecz pozwanego banku przez cały okres kredytowania. Wcześniej było to ostatnie 10 lat.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2021-06-02

Grupa ANG wśród Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

Grupa ANG jest najlepiej ocenianą firmą z branży finansowej w całym badani Great Place to Work® Polska 2021.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-01

ACARTUS SA podsumowuje finansowo 2020 rok

Grupa Kapitałowa ACARTUS SA opublikowała skonsolidowany raport za 2020 r.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-31

Jak kupić i szybko sprzedać z zyskiem nieruchomości inwestycyjne?

Sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych to proces, który wymaga wielu przygotowań. Zaczyna się na długo przed tym, nim zostanie ona wystawiona na sprzedaż. Prezentujemy najlepsze praktyki na rynku i kluczowe czynniki, które przesądzają o sukcesie inwestycji.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-31

Długi weekend spędzimy w kraju. Wyjazd w tym czasie planuje co trzeci Polak

Co trzeci Polak deklaruje, że zamierza wyjechać na długi weekend czerwcowy. 96% rodaków chce spędzić go w kraju, wykazało najnowsze badanie IMAS International na zlecenie KRD i Rzetelnej Firmy „Turystyka i wypoczynek w pandemii”.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-31

Najniższe w historii stopy procentowe nie pomogły w spłacie rat kredytów

Mimo obniżek stóp, przeciętna wartość zadłużenia zarządzanego na zlecenie banków przez firmy windykacyjne zrzeszone w ZPF wzrosła o 10,5 proc. i wynosi już blisko 14 tys. zł
czytaj więcej