Biuro prasowe

BIZNES 2019-09-18

Henkel Polska wspiera filozofię slow fashion

Perwoll w kampanii #RethinkFashion uczy odpowiedzialnej konsumpcji
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-11

Być jak superhero… Czy architekci uratują planetę?

Ochrona środowiska to już nie tylko moda, ale konieczność. W ratowanie planety angażuje się coraz więcej środowisk - artyści, przedstawiciele branży modowej, a także… architekci. W jaki sposób chronią środowisko?
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-05

Tesco Polska w swojej akcji uczy niemarnowania żywości!

Już po raz 4. ruszył skierowany do dzieci ogólnopolski program „Od uprawy do potrawy” realizowany przez Tesco Polska. Tegoroczna edycja zmienia formułę i skupia się przede wszystkim na problemie marnowania żywności, szczególnie w kontekście postępujących zmian klimatu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-27

Polska pustynnieje a długotrwałe susze stały się już niemalże normą

Olbrzymi obszar naszego kraju znajduje się w stanie suszy. Polska ze względu na uwarunkowania hydrologicznie jest narażona na problemy związane z niedoborem wód od zawsze.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-27

Rusza kampania informacyjno-promocyjna w ramach projektu Klimada 2.0

Klimada 2.0 to projekt realizowany przez Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy. Jego pełna nazwa to „Baza wiedzy o zmianach klimatu i adaptacji do ich skutków oraz kanałów jej upowszechniania w kontekście zwiększania odporności gospodarki, (...)
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-27

Program „Czyste powietrze” pod znakiem zapytania

Uruchomiony pod koniec ubiegłego roku program Czyste Powietrze jeszcze na dobre nie zdążył się rozkręcić, a już jego dalsza realizacja stoi pod znakiem zapytania.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-21

Przyszłość planety w naszych rękach - samodzielne działania pomogą jej odetchnąć

Walka ze zmianami klimatycznymi to istotna sprawa jedynie dla 22 proc. Europejczyków. Mimo, że zdecydowana większość mieszkańców Unii Europejskiej dostrzega, że zmiany klimatyczne są fatalne w skutkach, to niewielu z nich czuje odpowiedzialność za ich ograniczenie.
czytaj więcej

Klimatyzacja nie chłodzi, ona ociepla

Jaki jest wpływ klimatyzacji na globalne ocieplenie?
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-20

Nowy raport CSR Kompanii Piwowarskiej

Dotarcie z przekazami na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu do blisko 5 mln osób, najniższy poziom zużycia wody w branży, 99% odpadów poddanych odzyskowi oraz 1 mln zł przeznaczonych na projekty lokalne, to tylko niektóre działania Kompanii Piwowarskiej.
czytaj więcej

MFP Ricoh A3 produkowane z energii z OZE

100% energii elektrycznej z odnawialnych źródeł w fabrykach Ricoh produkujących MFP A3
czytaj więcej