Biuro prasowe

BIZNES 2020-04-16

Nagrody dla Liderów Gospodarki Obiegu Zamkniętego przyznane

Ponowne użycie urządzeń elektronicznych oraz mebli, a także biopaliwo z odpadów powstałych podczas produkcji czekolady. To tylko kilka spośród nagrodzonych projektów w konkursie Stena Circular Economy Award. Rośnie wiedza na temat idei GOZ i konieczności stosowania tych praktyk.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-16

Pandemia a środowisko - FAQ

Czy pandemia koronawirusa wpłynęła na jakość powietrza i w jakim stopniu? Czy masowa produkcja jednorazowych środków higienicznych i powrót do łask plastiku może przyczynić się do wytworzenia rekordowych odpadów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym materiale.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-26

Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami?

Odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie odpadami to jeden z największych problemów dzisiejszego świata. Rosnąca ilość produkowanych śmieci wymaga podejmowania działań zmierzających do tworzenia wydajnych systemów unieszkodliwiania i odzyskiwania odpadów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-24

Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation

W 2020 roku Davines, włoski producent kosmetyków do włosów, podnosi poprzeczkę zrównoważonego rozwoju, odnawiając certyfikat B Corporation. Tym samym firma potwierdziła swój rosnący wkład w czynienie dobra dla świata.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-11

Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą

W ostatnim czasie, media i naukowcy zwracają szczególną uwagę na problemy, z którymi będziemy musieli się mierzyć w związku z zanieczyszczeniem, zmianą klimatu i nadmiernym zużyciem wody. Jak do ekologii podchodzą architekci i inwestorzy?
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-11

Nie tylko energetyka. Polskie firmy czeka również zmiana w gospodarce wodnej

Polskie przedsiębiorstwa coraz chętniej inwestują w proekologiczne źródła energii. Kolejnym wyzwaniem, które musi podjąć rodzimy przemysł, jest stworzenie bardziej przyjaznych środowisku warunków eksploatacji wody
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-06

Nowa strona Akceleratora Zielonych Technologii GreenEvo

Jest już dostępna zupełnie nowa odsłona strony internetowej programu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”. To innowacyjny projekt Ministerstwa Klimatu, wspierający rozwój polskich technologii środowiskowych w kraju i za granicą.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-06

Dzikie wysypiska to prawdziwa plaga. Mazowsze tonie w śmieciach

W miejsce likwidowanych w ostatnich latach legalnych składowisk odpadów, działających w oparciu o rygorystyczne przepisy, wyrastają groźne dla naszego zdrowia i środowiska dzikie wysypiska – wynika z raportu Warszawskiego Forum Samorządowego
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-05

Zielone ogrzewanie, czyli jaki mamy wybór?

Mimo wprowadzania zakazów palenia węglem Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów w Europie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-05

E-hulajnogi Bird wracają do Warszawy

Od 5 marca mieszkańcy Warszawy i goście stolicy ​znów będą mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg Bird. Operator wraca do miasta po zimowej przerwie.
czytaj więcej