Biuro prasowe

BIZNES 2023-11-13

Lidl i WWF odtwarzają krajobraz rolniczy w Polsce

Fundacja WWF Polska i Lidl Polska, w ramach projektu odtwarzania krajobrazu rolniczego, prze-prowadzili pilotażową akcję zadrzewiania w gminie Grodzisk Wielkopolski.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-02

Pomorze Zachodnie przykładem dla wojewódzkich Programów Ochrony Powietrza

Województwo zachodniopomorskie, znane z licznych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska, przeprowadziło aktualizację Programu Ochrony Powietrza (POP). Zmiany zostały wprowadzone na podstawie zasygnalizowanych potrzeb mieszkańców Pomorza Zachodniego podczas konsultacji społecznych.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-31

Cmentarze toną w śmieciach – ten problem trwa od lat

Wypalone znicze, plastikowe wieńce i doniczki z kwiatami, kartony i resztki ziemi w jednym pojemniku wymagają odpowiedniego zagospodarowania, a zalegają na cmentarzach i w ich okolicach jeszcze na długo po świętach, zaśmiecając szpecąc otoczenie.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-19

Drugi raport Wedla „Z przyjemnością dla przyszłości”

Drugi raport Wedla „Z przyjemnością dla przyszłości”. Droga ku zrównoważonemu rozwojowi, a na niej pierwszy krok do dekarbonizacji.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-19

W Polsce trwa kampania „To nie śmieć”, promująca zbiórkę surowców

Trwa kampania "To nie śmieć", prowadzona przez European Recycling Platform w 12 krajach Europy, w tym także w Polsce. Jej celem jest uświadamianie oraz promowanie recyklingu elektroniki, baterii, opakowań oraz tekstyliów zgodnie z zasadami ROP i wymogów ekoprojektu.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-18

Śnieżka przystąpiła do Polskiego Paktu Plastikowego

Grupa Śnieżka przystąpiła do Polskiego Paktu Plastikowego (PPP). Dzięki udziałowi w tej inicjatywie Śnieżka będzie mogła poszerzyć zakres działań na rzecz wprowadzania obiegu zamkniętego opakowań.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-13

Badania pokazują, że pracownicy oczekują działań proklimatycznych

Presja wywierana na firmy, aby dbały o zrównoważony rozwój jest dziś coraz większa. Jeśli nie podejmują działań proklimatycznych, narażane są częściej na straty wizerunkowe i słabsze wyniki finansowe. Duży wpływ na postawę firm mają osoby, które tam pracują.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-13

Jakie działania warto wdrożyć, aby produkt był bardziej przyjazny dla środowiska

Aby wprowadzić zmiany, warto rozpocząć od obliczenia ich śladu węglowego. A następnie - wprowadzić jedno z wymienionych rozwiązań.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-13

Odpowiednia zbiórka elektroodpadów pozwala chronić środowisko

Według ONZ, w 2023 roku każdy z nas wygeneruje średnio 8 kg elektrośmieci. To oznacza, że na całym świecie zostanie ich wytworzonych aż 61 mln ton. Tylko niespełna 18 proc. tych elektronicznych odpadów zostanie właściwie zebrane, przetworzone i poddane recyklingowi.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-12

Redukcja CO2 dzięki współpracy. Perspektywy i wyzwania betonów niskoemisyjnych.

Decydenci i uczestnicy rynku dostrzegają potrzebę radykalnego ograniczenia emisyjności oraz wprowadzenia polityki obiegu zamkniętego. Uczestnicy procesu budowlanego wskazują na betony niskoemisyjne jako kluczowe w perspektywie budownictwa przyjaznego środowisku.
czytaj więcej