Biuro prasowe

BIZNES 2019-05-21

Wolontariusze z IKEA Wrocław i Ikano Banku zadbali o ogród ośrodka pomocowego

Pięcioro wolontariuszy pracowało w ogrodzie ośrodka, który wspiera dzieci i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Młodzi ludzie uporządkowali teren, a później posadzili nowe krzewy.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-06

Musimy uczyć się wyrzucać śmieci

Codzienne wyrzucanie śmieci wydaje się być rzeczą dziecinnie prosta, jednak to złudne wrażenie. Od kilku miesięcy obwiązują nowy wytyczne co do zasad segregacji śmieci, warto ich przestrzegać nie tylko ze względu na możliwe kary finansowe.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-06

Frisco.pl zobowiązuje się do redukcji plastiku o 50 proc. do końca 2020 roku

Rezygnacja z tacek dla wybranych produktów, zwrotne opakowania zbiorcze, zmniejszenie liczby siatek przypadających na każde zakupy, wzrost udziału toreb papierowych oraz zamówienia „zero waste” – to działania, które zobowiązało się wprowadzić Frisco.pl.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-06

Euler Hermes zagwarantuje prawidłowe zagospodarowanie odpadów

Euler Hermes wprowadza do oferty gwarancję ubezpieczeniową stanowiącą zabezpieczenie roszczeń z tytułu odpadów magazynowanych w ramach zbierania lub przetwarzania odpadów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-19

Młodzi na rzecz planety

Jak uczniowie i studenci angażują się w walkę o klimat?
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-11

Popularność filozofii zero waste w Polsce rośnie, ale powoli

Poziom recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych w Polsce wynosi zaledwie 26%, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej jest aż o 14% wyższa . Zgodnie z unijną dyrektywą do 2020 roku Polska ma obowiązek osiągnięcia 50-procentowego poziomu odzysku odpadów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-05

Opublikowano alarmujący raport WMO. Zmiany klimatu przyspieszają.

Według nowego raportu Światowej Organizacji Meteorologicznej fizyczne oznaki i społeczno-ekonomiczne skutki zmian klimatycznych wyraźnie przyspieszają.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-02

DFDS I ORCA PRZEDŁUŻAJĄ WSPÓŁPRACĘ

Do 27 września dedykowany zespół oficerów morskich organizacji ORCA będzie uczestniczył w rejsach przewoźnika DFDS na trasach z Newcastle do Amsterdamu, a od 5 czerwca do 8 września również w rejsach z Newhaven do Dieppe.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-29

Godzina dla Ziemi

30 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie, jak co roku, zgaszą światło na symboliczne 60 minut - Godzinę dla Ziemi WWF. W ten sposób pokażą troskę o przyszłość środowiska naturalnego.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-27

Jak obniżyć poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce poprzez termomodernizację

Kończy się sezon grzewczy, a wiosna i lato to najlepszy okres na modernizację systemu ogrzewania na przyszły sezon. Warto to zrobić – tylko w taki sposób realnie można obniżyć poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce.
czytaj więcej