Biuro prasowe

BIZNES 2021-05-06

HP dla planety – strategia walki ze zmianami klimatycznymi

HP ogłosiło jedne z najbardziej ambitnych i kompleksowych w branży technologicznej planów walki ze zmianami klimatycznymi.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-05

Eesti Energia osiągnęła w I kw. zysk netto w wysokości 26,5 mln EUR

W pierwszym kwartale 2021 roku przychody ze sprzedaży Grupy Eesti Energia, do której należy działający w Polsce Enefit, wzrosły o jedną trzecią rok do roku do 297,3 mln EUR, a spółka wypracowała zysk netto w wysokości 26,5 mln EUR.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-04

Jak architektura może pomóc w walce z kryzysem klimatycznym?

Świat architektury i designu odgrywa ogromną rolę w określaniu stanu nie tylko środowiska naturalnego, ale i zrównoważonego rozwoju. W branży budowlanej rośnie presja dotycząca poszukiwań bardziej ekologicznych praktyk, zmiany sposobu myślenia na temat dbania o środowisko.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-30

10 pomysłów na majówkę bliżej natury

W tym roku wyjątkowo długo czekaliśmy na wiosnę, ale wreszcie jest! Pierwsze drzewa pokrywają się kwieciem, w ogródkach i w parkach robi się kolorowo, bociany zasiedlają gniazda, a lasy zaczynają tętnić życiem.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-30

IBC SOLAR powiększa swoją ofertę o urządzenia amerykańskiego producenta

IBC SOLAR, działający od prawie 40 lat hurtownik i dostawca rozwiązań dla systemów PV i energetycznych, nawiązał porozumienie z Enphase Energy w zakresie dystrybucji mikroinwerterów oraz systemów magazynowania energii marki.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-29

SUNEX stawia na dywersyfikację produktową

SUNEX S.A., czołowy producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii, inwestuje w rozwój produkcji wyrobów, na które popyt utrzymuje się przez cały rok.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-28

„Liść robi różnicę” – start proekologicznej kampanii społecznej

Liść, nosorożec i ekologia – co łączy te trzy elementy? Kampania społeczna „Liść robi różnicę”, stworzona przez markę Paclan we współpracy z wrocławskim Zoo i Fundacją Zoo Wrocław Dodo.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-28

Jak kupić dobrej jakości pellet?

Jak kupić dobrej jakości pellet i na co każdy powinien zwracać uwagę przy jego wyborze?
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-28

Ekologiczne rozwiązania SEGRO ponownie wśród Dobrych Praktyk

W raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” wyróżniono dwie inicjatywy SEGRO wspierające środowisko – ule i hotele dla owadów oraz stacje ładowania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Deweloper pojawił się w tym zestawieniu już drugi rok z rzędu.
czytaj więcej
BIZNES 2021-04-23

Pięć trendów, które odmienią rynek budownictwa drewnianego w Polsce

Budownictwo drewniane jest przyszłościowe, musi jednak, podobnie jak cała branża budowlana, zmierzyć się z kluczowymi wyzwaniami środowiskowymi i społecznymi.
czytaj więcej