Biuro prasowe

BIZNES 2019-06-05

Raport Zrównoważonego Rozwoju Tetra Pak 2019

Z okazji przypadającego dziś Światowego Dnia Środowiska Tetra Pak opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju na rok 2019.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-30

Branża utrzymania czystości chce być eko

Świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa stale rośnie. Konsumenci coraz częściej podejmują przemyślane decyzje zakupowe, zwracając uwagę na składy produktów, ich pochodzenie i to czy posiadają odpowiednie certyfikaty.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-23

Ostatnia dzika rzeka

Spływ tratwą flisacką od granicy z Białorusią aż do Warszawy – taką wyprawę planuje Łukasz Długowski, pomysłodawca „Mikrowypraw” i założyciel Fundacji „DZIKO”. Wyprawa ma być protestem przeciwko planowanej regulacji rzek oraz budowy kanału wzdłuż Bugu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-21

Wolontariusze z IKEA Wrocław i Ikano Banku zadbali o ogród ośrodka pomocowego

Pięcioro wolontariuszy pracowało w ogrodzie ośrodka, który wspiera dzieci i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Młodzi ludzie uporządkowali teren, a później posadzili nowe krzewy.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-06

Musimy uczyć się wyrzucać śmieci

Codzienne wyrzucanie śmieci wydaje się być rzeczą dziecinnie prosta, jednak to złudne wrażenie. Od kilku miesięcy obwiązują nowy wytyczne co do zasad segregacji śmieci, warto ich przestrzegać nie tylko ze względu na możliwe kary finansowe.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-06

Frisco.pl zobowiązuje się do redukcji plastiku o 50 proc. do końca 2020 roku

Rezygnacja z tacek dla wybranych produktów, zwrotne opakowania zbiorcze, zmniejszenie liczby siatek przypadających na każde zakupy, wzrost udziału toreb papierowych oraz zamówienia „zero waste” – to działania, które zobowiązało się wprowadzić Frisco.pl.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-06

Euler Hermes zagwarantuje prawidłowe zagospodarowanie odpadów

Euler Hermes wprowadza do oferty gwarancję ubezpieczeniową stanowiącą zabezpieczenie roszczeń z tytułu odpadów magazynowanych w ramach zbierania lub przetwarzania odpadów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-19

Młodzi na rzecz planety

Jak uczniowie i studenci angażują się w walkę o klimat?
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-11

Popularność filozofii zero waste w Polsce rośnie, ale powoli

Poziom recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych w Polsce wynosi zaledwie 26%, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej jest aż o 14% wyższa . Zgodnie z unijną dyrektywą do 2020 roku Polska ma obowiązek osiągnięcia 50-procentowego poziomu odzysku odpadów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-05

Opublikowano alarmujący raport WMO. Zmiany klimatu przyspieszają.

Według nowego raportu Światowej Organizacji Meteorologicznej fizyczne oznaki i społeczno-ekonomiczne skutki zmian klimatycznych wyraźnie przyspieszają.
czytaj więcej