Biuro prasowe

BIZNES 2021-05-31

Niezapomniany Dzień Dziecka z ekozabawami i w zgodzie z naturą!

Zbliża się wyczekiwany przez wszystkie maluchy Dzień Dziecka. W tym roku wykorzystajmy go również do zainspirowania naszych pociech tematami związanymi z ekologią i potrzebami środowiska
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-26

Konstrukcje dachowe: prefabrykowane wiązary i termoizolacja z włókien drzewnych

Czyste włókna drzewne STEICOzell są nie tylko zdrowszą, ale i cieplejszą alternatywą dla konwencjonalnych produktów termoizolacyjnych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-24

Mieszkańcy Otwocka wspierają ekosystem. Wielki sukces akcji #AmestDlaPszczół

Kilkuset mieszkańców powiatu otwockiego wzięło udział w akcji #AmestDlaPszczół. To inicjatywa Amest Otwock, dzięki której do przydomowych ogrodów i na balkony trafiło aż 500 miododajnych roślin, wspierających pracę tych tak ważnych dla ekosystemu owadów.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-24

Silan Ylang Ylang&Vetiver Scent – wyjątkowy zapach i jakość w służbie środowisku

Marka Silan przedstawia Silan Naturals Ylang Ylang & Vetiver Scent, nowy wegański płyn do płukania tkanin, stworzony z najwyższym zaangażowaniem w jakość i odpowiedzialność za naszą planetę.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-24

Amundsen Vodka nagrodzona znakiem jakości „Made for Recycling"

Amundsen Vodka o pojemności 700 ml została nagrodzona znakiem jakości „Made for Recycling” przez firmę Interseroh – światowego lidera w zakresie rozwiązań środowiskowych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-24

Enefit Green w kwietniu wyprodukował 112 GWh energii elektrycznej

Enefit Green, spółka zależna Grupy Eesti Energia pozyskująca energię z OZE, wyprodukował w kwietniu 112 GWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-20

Co warto robić, by Dzień bez Śmiecenia trwał cały rok?

Wpływ śmieci na środowisko naturalne i segregacja odpadów to tematy, które cały czas wymagają edukacji i kształtowania właściwych nawyków – nie tylko z okazji odbywającego się corocznie w maju Dnia bez Śmiecenia.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-17

Siedziba Danfoss osiągnie neutralność klimatyczną w 2022 roku

Do końca 2022 roku cała sieć elektryczna i grzewcza w budynkach głównej siedziby Danfoss będzie neutralna klimatycznie. Jest to istotny krok w kierunku realizacji globalnego celu osiągnięcia neutralności klimatycznej przez Danfoss do roku 2030.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-13

Rozwój branży pelletu w Polsce

Wzrost popularności paliw z biomasy wynika nie tylko z większej dbałości o środowisko, ale i z oszczędności.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-11

Handel internetowy musi być bardziej ekologiczny

Od 2021 roku weszła w życie tzw. dyrektywa plastikowa, a to dopiero początek zaostrzania przepisów dotyczących ekologii. Czy sprzedaż wysyłkową da się połączyć z rosnącymi oczekiwaniami w kwestii ochrony środowiska?
czytaj więcej