Biuro prasowe

BIZNES 2019-01-17

Wzrost rynku HVAC spowolni w 2019 roku

Największym segmentem rynku HVAC w Polsce jest ogrzewanie, które odpowiada za 53% sprzedaży na rynku w 2018 r. W latach 2019-2024 spodziewany jest dalszy wzrost w tym segmencie, wspierany m.in. przez działania dotyczące walki ze smogiem.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-15

Czy jesteśmy w obliczu katastrofy ekologicznej?

Jeśli chcemy uniknąć poważnej katastrofy ekologicznej, to konieczne jest ograniczenie wzrostu temperatur na świecie do mniej niż 2°C w porównaniu z poziomem sprzed epoki przemysłowej – przestrzegają eksperci Schneider Electric.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-10

5 miast przechodzących w 100% na energię odnawialną

Chociaż nie wszyscy wierzą w globalne ocieplenie (choć powinni), są setki miast, które zmierzają w kierunku ekologicznych rozwiązań. Z okazji Światowego Dnia Obniżania Kosztów Energii Skycop prezentuje pięć miast, które postawiły na zieloną energetykę, aby uczynić świat lepszym
czytaj więcej

Jak 2018 rok zbliżył nas do odpowiedzialnego gospodarowania odpadami?

Kończący się 2018 rok był istotny dla branży odpadowej w Polsce ze względu na nowe uregulowania prawne. Choć wprowadzone normy to dopiero pierwszy krok na drodze do odpowiedzialnego gospodarowania odpadami w Polsce, nowe prawo, wg oczekiwań przyniosło szereg kluczowych zmian.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-17

Tylko certyfikowane drony i urządzania pomiarowe winny badać dym z komina

Drony do walki ze smogiem muszą być konstrukcjami specjalnie do tego zadania zbudowanymi i certyfikowanymi, wyposażonymi w odpowiednie urządzenia pomiarowe, aby uzyskane wyniki stały się niepodważalnymi dowodami w sądzie.
czytaj więcej

Jak uchronić Ziemię przed katastrofą klimatyczną?

Miasta zajmują obecnie 2 proc. powierzchni Ziemi, a odpowiadają za 80 proc. globalnej emisji CO₂ i zużycie 70 proc. energii. Jak nie doprowadzić do katastrofy klimatycznej?
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-14

Młodzi proponują rozwiązania dla klimatu na COP24

Kilkanaście rekomendacji znalazło się w manifeście przygotowanym przez młodych polskich delegatów na COP24. Dokument został dziś zaprezentowany w Katowicach podczas zorganizowanej przez UNICEF Polska oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa debaty „To nie jest klimat dla młodych ludzi”.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-14

3M ogłasza wprowadzenie formalnego wymogu wspierania zrównoważonego rozwoju

Na Szczycie Klimatycznym Organizacji Narodów Zjednoczonych (COP24) 3M ogłasza swój pierwszy wymóg o charakterze formalnym, dotyczący wprowadzania na rynek nowych produktów. Od 2019 roku każdy z nich będzie zgodny z Deklaracją Zrównoważonego Rozwoju przyjętą przez 3M.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-15

Decathlon w walce o czyste środowisko!

Uczniowie ponad dwudziestu katowickich szkół podstawowych zgłosi chęć udziału w konkursie. Młodzi ludzie będą mieli szansę pokazać swoją wizję odpowiedzialności ekologicznej i zrównoważonego rozwoju.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-15

Fundacja VIVE Serce Dzieciom bije Rekord Polski

W ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, obchodzonego w dniach 17.11.2018 – 25.11.2018, Fundacja VIVE Serce Dzieciom wspólnie z Partnerami zrealizuje projekt, którego celem będzie przeprowadzenie próby pobicia Rekordu Polski na największą mozaikę z tekstyliów.
czytaj więcej