Biuro prasowe

BIZNES 2019-06-25

Nexity Polska wspiera globalne projekty na rzecz ochrony środowiska

W maju 2019 r. firma Nexity Polska otrzymała certyfikat CARBON NEUTRAL COMPANY. To wyróżnienie przyznawane przedsiębiorstwom z całego świata, potwierdzające ich wkład w realizację działań na rzecz zmniejszenia globalnego ocieplenia.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-24

Nowa głowica pompy ReNu zapewnia precyzyjne i powtarzalne dozowanie polimerów

• Sprawdzone rozwiązanie do dozowania polimerów w procesach oczyszczania ścieków • Nowa głowica pompy Qdos 20 ReNu PU zapewnia precyzyjne i powtarzalne dozowanie środków chemicznych o szerokim zakresie lepkości • Powstrzymywanie wycieków zmniejsza zagrożenie pracowników
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-13

Rusza nowy program Tesco „Duża pomoc dla małych przyjaciół”

Rozpoczął się nowy program Tesco „Duża pomoc dla małych przyjaciół”, w ramach którego organizacje pozarządowe zajmujące się zwierzętami, mogą odebrać żywność.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-13

Ciesz się Wisłą! Posprzątaj po sobie!

Popularne przestrzenie nad Wisłą inspirują do działań w duchu zero waste
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-13

Pracownicy Wyborowa Pernod Ricard zrewitalizowali okolice jeziora Cegielnia!

Pracownicy Wyborowa Pernod Ricard zrewitalizowali okolice jeziora Cegielnia – nowe udogodnienia już czekają na mieszkańców!
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-05

Raport Zrównoważonego Rozwoju Tetra Pak 2019

Z okazji przypadającego dziś Światowego Dnia Środowiska Tetra Pak opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju na rok 2019.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-30

Branża utrzymania czystości chce być eko

Świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa stale rośnie. Konsumenci coraz częściej podejmują przemyślane decyzje zakupowe, zwracając uwagę na składy produktów, ich pochodzenie i to czy posiadają odpowiednie certyfikaty.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-23

Ostatnia dzika rzeka

Spływ tratwą flisacką od granicy z Białorusią aż do Warszawy – taką wyprawę planuje Łukasz Długowski, pomysłodawca „Mikrowypraw” i założyciel Fundacji „DZIKO”. Wyprawa ma być protestem przeciwko planowanej regulacji rzek oraz budowy kanału wzdłuż Bugu.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-21

Wolontariusze z IKEA Wrocław i Ikano Banku zadbali o ogród ośrodka pomocowego

Pięcioro wolontariuszy pracowało w ogrodzie ośrodka, który wspiera dzieci i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Młodzi ludzie uporządkowali teren, a później posadzili nowe krzewy.
czytaj więcej
BIZNES 2019-05-06

Musimy uczyć się wyrzucać śmieci

Codzienne wyrzucanie śmieci wydaje się być rzeczą dziecinnie prosta, jednak to złudne wrażenie. Od kilku miesięcy obwiązują nowy wytyczne co do zasad segregacji śmieci, warto ich przestrzegać nie tylko ze względu na możliwe kary finansowe.
czytaj więcej