Biuro prasowe

BIZNES 2023-07-03

Tetra Pak i Stora Enso uruchomiły w Ostrołęce ośrodek do recyklingu

W Ostrołęce powstał nowy ośrodek recyklingu kartonu po napojach, który będzie głównym takim punktem w Europie Środkowej i Wschodniej. Za projekt odpowiadają Tetra Pak i Stora Enso.
czytaj więcej
BIZNES 2023-06-29

PLGBC rozpoczyna międzynarodowy projekt FoCA

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC w konsorcjum z jednostkami badawczo-naukowymi z Polski i Turcji rozpoczęło międzynarodowy projekt FoCA – Free of Carbon Architecture.
czytaj więcej
BIZNES 2023-06-07

Chiny szykują największą redukcję emisji dwutlenku węgla w historii

Jeden z mitów w kwestii dekarbonizacji głosi, że działania UE nie mają znaczenia dla świata, bo w Azji proces jest odwrotny. Jednak ambitne cele i działania mają pozwolić Chinom do 2060 roku stać się krajem neutralnym pod względem emisji CO2.
czytaj więcej
BIZNES 2023-06-07

Czym jest POP, czyli Program Ochrony Powietrza i jak wpływa na środowisko?

Powstaje wiele różnych projektów, które dotyczą ochrony środowiska naturalnego. Wśród nich istnieją programy, które wspierają między innymi obszar dotyczący ochrony powietrza. Czym jest POP i dlaczego jest tak ważny dla naszego środowiska?
czytaj więcej
BIZNES 2023-06-07

Katastroficzna wizja powodzi w nowym spocie Manchesteru City i Xylem

Piłkarski Manchester City oraz Xylem – wiodący, globalny dostawca technologii wodnych – w kampanii „Bohaterowie wody” apelują o podjęcie działań na rzecz oczyszczenia wód. Poprzez bardzo sugestywny przekaz chcą zwrócić uwagę na kolejny globalny problem.
czytaj więcej
BIZNES 2023-06-03

Plastics Europe z zadowoleniem przyjmuje krok UNEP

Virginia Janssens, dyrektor zarządzająca Plastics Europe, komentuje zakończenie drugiego Międzyrządowego Komitetu Negocjacyjnego (INC-2) dotyczącego globalnego porozumienia w sprawie zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi.
czytaj więcej
BIZNES 2023-05-24

W Wielkopolsce otwarto nową biogazownię rolniczą

W Iłówcu Wielkim (województwo wielkopolskie, powiat śremski) otwarto nową biogazownię rolniczą o mocy 499 kW. Inwestorem jest poznańska spółka WPIP Green Energy.
czytaj więcej
BIZNES 2023-05-17

BFF Banking Group i Kooling dla ochrony środowiska

BFF chce przyczynić się do szerzenia odpowiedzialnych praktyk i kultury, których celem jest ukierunkowanie naszych codziennych wyborów na troskę o środowisko naturalne.
czytaj więcej
BIZNES 2023-05-16

STILL wśród 1% firm najbardziej dbających o zrównoważony rozwój

Firma STILL uzyskała platynowy certyfikat renomowanej platformy EcoVadis. Plasuje to przedsiębiorstwo wśród 1 procenta najlepszych pod względem zrównoważonego rozwoju europejskich podmiotów.
czytaj więcej