Biuro prasowe

BIZNES 2020-10-29

Biznes na rzecz zmiany – rusza 2. edycja programu Climate Leadership

Debata Biznes na rzecz zmiany zainaugurowała drugą edycję Climate Leadership, inicjatywy budującej społeczność liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-29

Sezon na smog coraz bliżej. Co robić, by oddychać czystszym powietrzem?

W okresie jesienno-zimowym dużym problemem jest smog, którego przyczyną w znacznej mierze są niewydajne urządzenia grzewcze. Ograniczenie ich liczby przyczyni się do poprawy zdrowia nas wszystkich.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-21

Efektywność energetyczna budynku, czyli jak budować zgodnie z nowymi normami?

Budownictwo XXI w. stawia przed inwestorami wiele wyzwań. Decydując się na budowę wymarzonego domu, poza projektem, wyborem materiałów czy finansowaniem inwestycji, musimy mieć także na względzie rygorystyczne normy i wymagania budowlane.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-21

Jak pomóc miastu w walce ze smogiem?

Lada moment w naszym kraju na dobre rozpocznie się sezon grzewczy. O tym, że jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień pozostawia wiele do życzenia, wiadomo nie od dziś.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-16

Realna szansa na ograniczenie skali marnowania żywności?

Już niedługo oczekiwane wyniki fazy badawczej projektu PROM
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-16

System odpadowy w Polsce – zmiany idą w dobrym kierunku

Komentarz Anny Sapoty, wiceprezes ds. relacji rządowych w Europie Północno-Wschodniej, TOMRA nt. projektu nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-16

Odkurzacz bohaterem kampanii Stena Recycling i Electrolux: „Made to be re-made”

Co roku na świecie powstaje ponad 400 milionów ton plastiku, mniej niż 12% materiału pochodzi z odzysku. Ruszyła międzynarodowa kampania Electrolux i Stena Recycling, w której bohaterem jest odkurzacz wytworzony w 100% z odzyskanego plastiku i ponownie wykorzystanych komponentów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-13

Susza nadal stanowi zagrożenie. Zwiększanie retencji wód to konieczność

13 października przypada Międzynarodowy Dzień Ograniczania Skutków Katastrof. Organizacja Narodów Zjednoczonych podnosi w ten sposób świadomość społeczeństwa na temat rosnącego ryzyka występowania negatywnych zjawisk naturalnych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-06

Kolejny młody las zasadzony – jak fryzjerzy Davines dbają o planetę

Co łączy fryzjerów, ponad trzy tysiące sadzonek drzew i zieloną ambicję, by uczynić świat piękniejszym miejscem? Kolejna edycja Dnia Zrównoważonego Piękna, proekologicznej kampanii Davines, w ramach której społeczność marki już po raz piąty zasadziła las w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-29

ASICS dołączył do globalnej inicjatywy ekologicznej RE100

Producent odzieży sportowej, ASICS dołączył do globalnej inicjatywy ekologicznej RE100, w skład której wchodzą firmy polegające w swojej działalności biznesowej wyłącznie na odnawialnych źródłach energii.
czytaj więcej