Biuro prasowe

BIZNES 2019-04-05

Opublikowano alarmujący raport WMO. Zmiany klimatu przyspieszają.

Według nowego raportu Światowej Organizacji Meteorologicznej fizyczne oznaki i społeczno-ekonomiczne skutki zmian klimatycznych wyraźnie przyspieszają.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-02

DFDS I ORCA PRZEDŁUŻAJĄ WSPÓŁPRACĘ

Do 27 września dedykowany zespół oficerów morskich organizacji ORCA będzie uczestniczył w rejsach przewoźnika DFDS na trasach z Newcastle do Amsterdamu, a od 5 czerwca do 8 września również w rejsach z Newhaven do Dieppe.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-29

Godzina dla Ziemi

30 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie, jak co roku, zgaszą światło na symboliczne 60 minut - Godzinę dla Ziemi WWF. W ten sposób pokażą troskę o przyszłość środowiska naturalnego.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-27

Jak obniżyć poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce poprzez termomodernizację

Kończy się sezon grzewczy, a wiosna i lato to najlepszy okres na modernizację systemu ogrzewania na przyszły sezon. Warto to zrobić – tylko w taki sposób realnie można obniżyć poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-27

Polacy żyją ekologicznie, jeśli ich na to stać

Trzy czwarte z nas (74%) uważa, że żyje ekologicznie – wynika z badania Gumtree Polska na temat ekologicznych zwyczajów Polaków.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-25

Eco Drive: Realne oszczędności dla właściciela floty

Nie jest tajemnicą, że korzystanie z samochodów w dużym stopniu przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Czy wiesz, że bardziej ekonomiczna jazda samochodem to realne oszczędności dla właściciela floty, a zarazem możliwość zmniejszenia szkodliwego wpływu na środowisko?
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-22

Światowy Dzień Wody - jak technologie mogą nas chronić przed niedoborem wody

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Wody. Warto przy tej okazji uzmysłowić sobie, że kurczą się światowe zasoby wody zdatnej do picia, a zapotrzebowanie na nią rośnie. Technologie i inteligentne systemy wodne mogą pomóc w zażegnaniu kryzysu i ograniczyć marnotrawstwo wody.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-20

Danfoss publikuje raport zrównoważonego rozwoju 2018

Danfoss, światowy lider rynku technologii chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewania i napędów elektrycznych, opublikował Raport zrównoważonego rozwoju za rok 2018.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-04

Sprawozdanie finansowe Danfoss Group za 2018 rok

Osiągając bardzo dobre wyniki finansowe, Danfoss kontynuuje inwestycje w nowe technologie istotne z punktu widzenia klienta oraz stymulujące wzrost firmy
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-19

Więcej ekologii w parkach SEGRO z ładowarkami do samochodów elektrycznych

SEGRO, wiodący deweloper, zarządca oraz właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, wyposaży w tym roku w ładowarki do samochodów elektrycznych i hybryd wszystkie swoje parki logistyczne w całej Polsce.
czytaj więcej