Biuro prasowe

BIZNES 2018-12-14

3M ogłasza wprowadzenie formalnego wymogu wspierania zrównoważonego rozwoju

Na Szczycie Klimatycznym Organizacji Narodów Zjednoczonych (COP24) 3M ogłasza swój pierwszy wymóg o charakterze formalnym, dotyczący wprowadzania na rynek nowych produktów. Od 2019 roku każdy z nich będzie zgodny z Deklaracją Zrównoważonego Rozwoju przyjętą przez 3M.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-15

Decathlon w walce o czyste środowisko!

Uczniowie ponad dwudziestu katowickich szkół podstawowych zgłosi chęć udziału w konkursie. Młodzi ludzie będą mieli szansę pokazać swoją wizję odpowiedzialności ekologicznej i zrównoważonego rozwoju.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-15

Fundacja VIVE Serce Dzieciom bije Rekord Polski

W ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, obchodzonego w dniach 17.11.2018 – 25.11.2018, Fundacja VIVE Serce Dzieciom wspólnie z Partnerami zrealizuje projekt, którego celem będzie przeprowadzenie próby pobicia Rekordu Polski na największą mozaikę z tekstyliów.
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-08

KESSEL partnerem dolnośląskiej konferencji wodociągowej

KESSEL partnerem dolnośląskiej konferencji wodociągowej
czytaj więcej
BIZNES 2018-11-07

Projektowanie dla recyklingu wyzwaniem dla przedsiębiorców

Prawie 70% Polaków chciałoby, aby ich ulubione produkty pochodziły ze zrównoważonej produkcji. Dokładnie tyle samo chętnie dowiedziałoby się czy firma, z której usług lub produktów korzysta działa na rzecz zmiany modelu biznesowego na cyrkularny.
czytaj więcej
BIZNES 2018-10-05

Krwiożercze rośliny w Łodzi

Rosiczki, dzbaneczniki, kapturnice i muchołówki. Między innymi takie gatunki roślin owadożernych podziwiać będzie można w Łodzi. W weekend 6 i 7 października w hali EXPO odbywać będzie się Festiwal Roślin Owadożernych.
czytaj więcej

FRoSTA publikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju

Zrównoważony rozwój to jeden z głównych fundamentów marki FRoSTA. Ogłoszony Raport jest polską adaptacją publikacji Grupy FRoSTA za rok 2016 i pierwszym tego typu wydawnictwem firmy w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2018-09-19

Eksperci i praktycy wymienią się doświadczeniami z realizacji projektów wod-kan

Jak ocenić sprawność systemu wodociągowo-kanalizacyjnego w polskich gminach? Jak uchronić się przed zagrożeniami wynikającymi z jego nieprawidłowości? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści wod-kan 4 października w Gdańsku podczas konferencji EKOGMINA 2018.
czytaj więcej
BIZNES 2018-08-06

Kolory na ratunek rafom koralowym

AkzoNobel, globalny producent farb i lakierów, rusza na pomoc rafom koralowym w ramach projektu „Save the Coral Reefs”.
czytaj więcej

Śląskie chroni klimat – Patryk Białas

Śląskie chroni klimat – z Patrykiem Białasem rozmawia Sebastian Pypłacz
czytaj więcej