Biuro prasowe

BIZNES 2019-05-06

Euler Hermes zagwarantuje prawidłowe zagospodarowanie odpadów

Euler Hermes wprowadza do oferty gwarancję ubezpieczeniową stanowiącą zabezpieczenie roszczeń z tytułu odpadów magazynowanych w ramach zbierania lub przetwarzania odpadów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-19

Młodzi na rzecz planety

Jak uczniowie i studenci angażują się w walkę o klimat?
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-11

Popularność filozofii zero waste w Polsce rośnie, ale powoli

Poziom recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych w Polsce wynosi zaledwie 26%, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej jest aż o 14% wyższa . Zgodnie z unijną dyrektywą do 2020 roku Polska ma obowiązek osiągnięcia 50-procentowego poziomu odzysku odpadów.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-05

Opublikowano alarmujący raport WMO. Zmiany klimatu przyspieszają.

Według nowego raportu Światowej Organizacji Meteorologicznej fizyczne oznaki i społeczno-ekonomiczne skutki zmian klimatycznych wyraźnie przyspieszają.
czytaj więcej
BIZNES 2019-04-02

DFDS I ORCA PRZEDŁUŻAJĄ WSPÓŁPRACĘ

Do 27 września dedykowany zespół oficerów morskich organizacji ORCA będzie uczestniczył w rejsach przewoźnika DFDS na trasach z Newcastle do Amsterdamu, a od 5 czerwca do 8 września również w rejsach z Newhaven do Dieppe.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-29

Godzina dla Ziemi

30 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie, jak co roku, zgaszą światło na symboliczne 60 minut - Godzinę dla Ziemi WWF. W ten sposób pokażą troskę o przyszłość środowiska naturalnego.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-27

Jak obniżyć poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce poprzez termomodernizację

Kończy się sezon grzewczy, a wiosna i lato to najlepszy okres na modernizację systemu ogrzewania na przyszły sezon. Warto to zrobić – tylko w taki sposób realnie można obniżyć poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-27

Polacy żyją ekologicznie, jeśli ich na to stać

Trzy czwarte z nas (74%) uważa, że żyje ekologicznie – wynika z badania Gumtree Polska na temat ekologicznych zwyczajów Polaków.
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-25

Eco Drive: Realne oszczędności dla właściciela floty

Nie jest tajemnicą, że korzystanie z samochodów w dużym stopniu przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Czy wiesz, że bardziej ekonomiczna jazda samochodem to realne oszczędności dla właściciela floty, a zarazem możliwość zmniejszenia szkodliwego wpływu na środowisko?
czytaj więcej
BIZNES 2019-03-22

Światowy Dzień Wody - jak technologie mogą nas chronić przed niedoborem wody

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Wody. Warto przy tej okazji uzmysłowić sobie, że kurczą się światowe zasoby wody zdatnej do picia, a zapotrzebowanie na nią rośnie. Technologie i inteligentne systemy wodne mogą pomóc w zażegnaniu kryzysu i ograniczyć marnotrawstwo wody.
czytaj więcej