Biuro prasowe

BIZNES 2020-11-24

Pro Nature – codzienne małe kroki w kierunku ekologii

W dzisiejszym świecie wszyscy już mamy świadomość, jak ważne dla środowiska są nasze codzienne wybory związane z kupowaniem środków czystości. Warto jednak wciąż przypominać o tym, co jeszcze możemy robić, aby pozostawić po sobie jak najmniejszy ślad na naszej planecie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-23

Zmiany na rynku biomasy

Według najnowszych danych opublikowanych przez Europejską Radę Pelletu, w 2019 roku popyt na pellet wzrósł w Europie o 7% (1,8 mln ton) w porównaniu do 2018 roku
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-23

Costa Coffee podsumowuje kolejny miesiąc współpracy z Too Good To Go

Pół roku temu, sieć kawiarni Costa Coffee nawiązała współpracę ze społecznością Too Good To Go
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-19

Drugie życie butelek zwrotnych zaczyna się… w Namysłowie

Już w piątek 20 listopada na rynku w Namysłowie stanie specjalna strefa, w której mieszkańcy będą mogli oddać butelki zwrotne bez paragonu. W ten sposób zadbają o środowisko i swoich bliskich.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-17

Barometr ekologiczny Polaków. Susza nadal niedocenianym problemem

Mniej niż połowa Polaków (48%) uważa, że susza jest aktualnym problemem w naszym kraju – wynika z raportu „Barometr ekologiczny Polaków. Co robimy, aby chronić środowisko?” Banku Ochrony Środowiska.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-13

"Dzieci blisko natury" - odpowiedź Polish Outdoor Group na lockdownowy stres

Stowarzyszenie Polish Outdoor Group stworzyło autorski projekt społeczno-edukacyjny „Dzieci blisko natury” skierowany do dzieci w wieku 2-12 lat oraz ich rodziców i opiekunów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-05

Składowisko odpadów Amest Otwock otwiera się na zwiedzających

Rusza Akademia Ekologiczna Amest Otwock, której częścią jest otwarcie się składowiska na zwiedzających. Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży już niebawem będą mogły na własne oczy zobaczyć, jak wygląda proces przetwarzania śmieci.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-05

Polacy niechętnie inwestują w działania proekologiczne

Tylko 37% Polaków w ostatnich trzech latach zdecydowało się przeprowadzić inwestycję ekologiczną, wymagającą nakładów co najmniej 1 tys. zł – wynika z badania IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie Banku Ochrony Środowiska.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-02

Koniec ery plastikowych sztućców i talerzy?

Zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej, rok 2021 ma być końcem ery plastikowych sztućców i talerzy. Konsekwencje nowych przepisów dotkną m.in. branże FMCG i cateringu. Czy Polskie firmy są na to gotowe?
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-30

Zmiany klimatu to problem nie tylko przyszłych pokoleń

W marcu tego roku Europejska Agencja Kosmiczna poinformowała, że lód na Grenlandii i Antarktyce topnieje 6-krotnie szybciej niż w latach 90. ubiegłego wieku, potwierdzając tym samym najmniej optymistyczny scenariusz (...)
czytaj więcej