Biuro prasowe

BIZNES 2017-11-07

Jak dbać o środowisko i jeszcze na tym zyskać? NEONET znalazł sposób

Blisko 50 sklepów NEONET wzięło udział w pilotażowym eko-projekcie zakładającym ograniczenie zużycia prądu, wody i papieru.
czytaj więcej
BIZNES 2017-11-06

Altvater Piła przejmuje w dzierżawę składowisko odpadów w Kłodzie

Altvater Piła, spółka działająca pod marką ENERIS Surowce, wydzierżawiła składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Kłodzie k. Piły. Umowa weszła w życie 31 października 2017 r.
czytaj więcej
BIZNES 2017-10-30

Jan Niezbędny ponownie na górskim szlaku!

20 października br. Jan Niezbędny po raz kolejny wziął udział w akcji na rzecz ochrony środowiska. Wyszedł na beskidzkie szlaki w ramach projektu „Czyste Beskidy”, aby posprzątać i popularyzować inicjatywy ekologiczne wśród Polaków.
czytaj więcej
BIZNES 2017-10-23

ENERIS z nagrodą główną w konkursie o Puchar Recyklingu

Działania edukacyjne Grupy ENERIS, w tym program „Segreguję — nie widzę przeszkód”, zdobyły główną nagrodę XVIII edycji konkursu o Puchar Recyklingu.
czytaj więcej
BIZNES 2017-09-27

ENERIS kupuje Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych

Grupa ENERIS odkupuje od Chemoservis-Dwory S.A. (WSE: CHS) pakiet kontrolny MD-Proeco sp. z.o.o., spółki zarządzającej Instalacją Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy.
czytaj więcej
BIZNES 2017-09-21

Skwer przy ul. Mireckiego na warszawskiej Woli ma nowe meble miejskie i rośliny

Przez cały dzień u zbiegu ulic Mireckiego i Gibalskiego wolontariusze Skanska Residential Development Poland montowali drewniane meble, sadzili rośliny, odświeżali zatarte linie na pobliskim boisku oraz malowali gry dla dzieci.
czytaj więcej
BIZNES 2017-08-31

Grupa ENERIS i Sirius Finance łączą siły dla czystego środowiska w Polsce

rupa ENERIS przejmuje kontrolę nad trzema instalacjami przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów w zachodniej części Polski, należących do Sirius Finance. Obecnie umowa jest przedmiotem oceny UOKiK.
czytaj więcej
BIZNES 2017-08-25

Kominki zgodne z wyśrubowanymi normami

Obrady, konsultacje społeczne, dyskusje – temat wprowadzenia uchwał antysmogowych pojawia się w coraz większej ilości regionów w Polsce. Czy po ich wejściu w życie nadal będzie można korzystać z domowych kominków?
czytaj więcej
BIZNES 2017-08-23

Uchwały antysmogowe a kominki

Trwające od wielu miesięcy dyskusje dotyczące smogu nie zwalniają tempa. Związane jest to z coraz większą ilością przyjętych lub poddanych pod konsultacje społeczne uchwał antysmogowych. Co ich zapisy mówią o kominkach?
czytaj więcej