Biuro prasowe

BIZNES 2018-06-14

W wojnie z plastikiem liczy się każda siła.

Rywalizacja sportowa okazją do wsparcia walki z kryzysem środowiskowym? Tak! Bo w wojnie z plastikiem liczy się każda siła.
czytaj więcej
BIZNES 2018-06-14

Organizacje ekologiczne chcą wszczęcia dochodzenia w sprawie połowów prądem

23 organizacje ekologiczne i reprezentujące rybaków z złożyły wniosek do Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych o wszczęcie dochodzenia w sprawie podejrzenia o nadużycia finansowe holenderskich rybaków poławiających prądem.
czytaj więcej
BIZNES 2018-05-17

Sadzimy Las dla Niepodległej - Bijemy Rekord Polski

W dniu 20 października 2018 roku, na terenie Nadleśnictwa Lipusz, w Leśnictwie Kłodno każda chętna osoba będzie mogła uczestniczyć w historycznym wydarzeniu, które Patronatem Narodowym objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.
czytaj więcej
BIZNES 2018-05-14

To już pewne. Gdańsk buduje nowoczesną spalarnię odpadów

Miasto Gdańsk wieńczy wieloletnie starania by urzeczywistnić plan zbudowania nowoczesnej, ekologicznej spalarni odpadów pod nazwą Port Czystej Energii.
czytaj więcej
BIZNES 2018-04-20

Po pierwsze ekologia!

Konsekwencja i odpowiedzialność – to dwa słowa, którymi można opisać działania proekologiczne FRoSTY. Obchodzony 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi to doskonała okazja do podsumowań tego, co udało się firmie osiągnąć oraz jakie wyzwania jeszcze przed nią.
czytaj więcej
BIZNES 2018-04-19

Połów ryb prądem: organizacja BLOOM składa skargę przeciwko Holandii

Organizacja BLOOM zwróciła się do KE w sprawie nieprzestrzegania prawa UE przez rząd Holandii: który nie publikuje danych na temat środków publicznych, jakie zostały przeznaczone na flotę
czytaj więcej

Xylem, międzynarodowa firma z branży technologii wodnej, otworzyła nowy obiekt

Xylem Inc. (NYSE: XYL), międzynarodowa firma z branży technologii wodnej, otworzyła w Warszawie nowy obiekt komercyjny o powierzchni 1100 m2 .
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-19

10 sposobów jak na co dzień zmniejszać emisję CO2

Powietrze jest coraz gorszej jakości. Dotyczy to nie tylko pojawiającego się głównie zimą smogu, ale też uwalniania przez cały rok zbyt dużych ilości CO2 do atmosfery. W 2016 roku średni poziom CO2 był aż o 40% większy niż w połowie XIX w, czyli przed epoką przemysłową.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-15

Grupa Pernod Ricard z biodegradowalnymi rurkami

W myśl zasady, że drobne, codzienne działania mogą przyczynić się do wielkich zmian i poprowadzić ku lepszej przyszłości, Grupa Pernod Ricard postanowiła przestać stosowania rurek oraz mieszadełek wykonanych z niebiodegradowalnego plastiku. I
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-01

Kilka sposobów na czystsze palenie

Szary dym i nieprzyjemny zapach ulatniające się z komina – z takim widokiem najczęściej mamy do czynienia podczas okresu grzewczego. W trosce zarówno o własne zdrowie, jak i o środowisko warto zapoznać się z kilkoma sposobami, jak palić bardziej ekologicznie
czytaj więcej