Biuro prasowe

BIZNES 2017-08-23

Uchwały antysmogowe a kominki

Trwające od wielu miesięcy dyskusje dotyczące smogu nie zwalniają tempa. Związane jest to z coraz większą ilością przyjętych lub poddanych pod konsultacje społeczne uchwał antysmogowych. Co ich zapisy mówią o kominkach?
czytaj więcej

Baw się i pomagaj pszczołom

Gry miejskie, warsztaty, pikniki – obchodzony 8 sierpnia Wielki Dzień Pszczół to niecodzienne połączenie rozrywki i edukacji. W tym roku wydarzenia związane ze świętem odbędą się w około 50 miejscach w całym kraju.
czytaj więcej
BIZNES 2017-07-18

Grupa ENERIS z recyklingiem baterii i akumulatorów

Grupa ENERIS objęła większościowy pakiet udziałów francuskiej spółki Recupyl i dzięki temu rozpocznie odzysk i recykling baterii oraz akumulatorów. Grupa obejmie kontrolę nad działem R&D oraz zakładami Recupyl we Francji i w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2017-07-17

Marka CD w trosce o oceany wolne od plastiku

Ponad 10 milionów ton plastiku ląduje rocznie na dnie oceanów, zanieczyszczając naturalne środowisko podwodnej fauny i flory. Chcąc poprawić kondycję oceanów, marka kosmetyczna CD zaangażowała się w akcję Jedna Ziemia – Jeden Ocean.
czytaj więcej
BIZNES 2017-06-14

Pierwsza w Polsce kancelaria w systemie STEICO

Kancelaria leśniczego w leśnictwie Jaktorówko (Wielkopolska) to pierwszy obiekt wykonany w Technologii STEICO oddany do użytku w ramach projektu rozwojowego Lasów Państwowych „Polskie Domy Drewniane - mieszkaj w zgodzie z naturą”.
czytaj więcej

Uchwały antysmogowe w Polsce. Kiedy wejdą w życie?

Od początku roku obserwuje się w kraju wzmożone działania mające na celu ochronę polskich miast przed smogiem. Część województw zdecydowało się na opracowanie uchwał antysmogowych, które czekają już na wejście w życie. Kiedy to nastąpi?
czytaj więcej
BIZNES 2017-05-26

Technologią w smog. Jak producenci kominków dbają o środowisko?

Walka ze smogiem toczy się na wielu frontach. Podczas gdy samorządowcy w całej Polsce uchwalają antysmogowe przepisy prawne, producenci kominków ulepszają swoje produkty tak, by były przyjazne środowisku.
czytaj więcej

Drzewa w mieście – czy naprawdę ich potrzebujemy?

O korzyściach płynących z terenów zielonych, a także o planowaniu zieleni w miastach mówi dr Dominik Drzazga z Wydziału Zarządzania UŁ.
czytaj więcej
BIZNES 2017-04-12

Gzella sadzi drzewa w ramach akcji „Chrońmy Bory”

W minioną sobotę, w samym sercu Borów Tucholskich, dzięki współpracy marki Gzella i Nadleśnictwa Osie rozpoczęto kolejny etap prowadzonej od lat akcji „Chrońmy Bory”.
czytaj więcej