Biuro prasowe

BIZNES 2018-02-20

NO SMOG z ciepłem systemowym

W Polsce co roku z powodu zanieczyszczonego powietrza umiera 44 tys. osób. Według ekspertów budynek ogrzewany ciepłem systemowym jest nieszkodliwym dla środowiska miejscem do mieszkania.
czytaj więcej
BIZNES 2018-02-12

Każdy z nas może pomagać zwierzętom. Dowiedz się jak!

Los żyjących na naszej planecie zwierząt zależy od tego, jak zachowuje się człowiek. WWF podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się o 58%. Naukowcy alarmują - do końca tego wieku wiele form życia może zniknąć lub zostać skazanych na wyginięcie.
czytaj więcej
BIZNES 2018-01-25

Co dalej z lasem na Brusie? Komentuje dr Dominik Drzazga z WZ UŁ

Opublikowany przez władze miasta projekt Studium w części poświęconej zagospodarowaniu lasu na Brusie wzbudził szeroką krytykę.
czytaj więcej

Akcja Eko w Redcoon.pl

Sklep Internetowy z elektroniką Redcoon.pl promuje dbałość o środowisko. Już 24 stycznia startuje Akcja Eko, w ramach której klienci Redcoon.pl zyskają do 6% rabatu na zakup energooszczędnego sprzętu z kategorii dużego AGD oraz darmową dostawę. Kampania potrwa do 5 lutego.
czytaj więcej
BIZNES 2017-12-12

Ponad połowa Polaków nie wie, jak duże oszczędności daje docieplenie budynku

Odpowiednie docieplenie budynku to szereg korzyści dla inwestora, a zwłaszcza dla jego portfela.
czytaj więcej
BIZNES 2017-12-07

ENERIS z Min. Rozwoju na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju SDGs

Grupa ENERIS, odpowiadając na wyzwanie postawione przez Ministerstwo Rozwoju – koordynatora realizacji celów w Polsce, została sygnatariuszem „Deklaracji na rzecz zrównoważonego rozwoju”.
czytaj więcej
BIZNES 2017-11-29

Schneider Electric na COP23: dalej walczymy z globalnym ociepleniem

Podczas szczytu klimatycznego COP23 w Berlinie, Schneider Electric, lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energią i automatyce, ponownie potwierdził swój cel osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.
czytaj więcej
BIZNES 2017-11-29

Rekordowa liczba przedszkolaków dowie się, jak dbać o środowisko naturalne

Odpowiedzialność naturę spoczywa na nas wszystkich, a proces edukacji proekologicznej powinien rozpoczynać się jak najwcześniej.
czytaj więcej
BIZNES 2017-11-22

Wystawa „Strażnicy Planety” Grupy ENERIS w Sejmie

W Sejmie RP prezentowana jest wystawa „Strażnicy Planety”. Zdjęcia ukazują pracę osób zajmujących się gospodarką odpadami. Organizatorami są Sejmowa Komisja ds. Petycji oraz Grupa ENERIS.
czytaj więcej
BIZNES 2017-11-17

Walka ze smogiem? Wszystko zaczyna się w naszym domu

Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Czystego Powietrza – to okazja do zastanowienia się, w jaki sposób możemy zadbać o jakość powietrza, którym oddychamy. Nie jest tajemnicą, że walka ze smogiem to poważny problem nie tylko w Polsce.
czytaj więcej