Biuro prasowe

BIZNES 2015-02-10

Pierwsza szkoła w technologii szkieletu już wybudowana

W dniu 26 lutego 2015 roku nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi nowo wybudowanej, pierwszej w Polsce szkoły w technologii drewnianego szkieletu w Czarnej Wodzie.
czytaj więcej

Sieć Ahold wymienia czynnik chłodniczy

Sieć sklepów detalicznych Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy R-507A w około 200 supermarketach na nowy czynnik Opteon® XP40 firmy DuPont
czytaj więcej
BIZNES 2014-10-30

Wygrywają Ekolaury za likwidację hałd na Śląsku

29 października w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbyło się wręczenie nagród konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2014
czytaj więcej
BIZNES 2014-06-25

Na co zwrócić uwagę wymieniając dach pokryty azbestem?

Azbest był jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych niegdyś w budownictwie. Doceniano jego właściwości – duża elastyczność, niepalność czy ponadprzeciętną wytrzymałość.
czytaj więcej
BIZNES 2014-06-04

Aktywne działania w obronie środowiska

Zmiany klimatyczne, które w szybkim tempie zachodzą na naszym globie, czynią coraz większe spustoszenie środowiska. Cierpią na tym ludzie, flora i fauna. Aby zapobiec trudno odwracalnym zmianom, potrzebne jest współdziałanie wielu instytucji.
czytaj więcej

Przedsiębiorcy krytycznie o nowej usatwie opakowniowej

Przepisy dotyczące przedsiębiorców, którzy wprowadzają do obrotu mniej niż tonę opakowań rocznie oraz wprowadzanych opakowań wielomateriałowych budzą wiele kontrowersji wśród prowadzących firmy.
czytaj więcej
BIZNES 2014-05-08

Uczcij Dzień Bez Śmiecenia oddając zużyte urządzenia!

Zbliża się międzynarodowy dzień bez śmiecenia, dlatego warto pomyśleć o zalegających w naszych domach elektrośmieciach i pozbyć się ich w dedykowanym punkcie zbierania już w najbliższą sobotę!
czytaj więcej

Do końca marca złóż wykaz korzystania ze środowiska

31 marca moja termin złożenia wykazu korzystania ze środowiska i dokonania opłaty środowiskowej. Obowiązek dotyczy przedsiębiorców, którzy w swojej działalności korzystają ze środowiska.
czytaj więcej
BIZNES 2014-03-21

Opole: pierwsza wiosenna zbiórka elektrośmieci!

Opole: pierwsza wiosenna zbiórka elektrośmieci!
czytaj więcej

Rząd uszczelnia system gospodarowania zużytymi bateriami i akumulatorami

Rząd uszczelnia system gospodarowania zużytymi bateriami i akumulatorami. Mali przedsiębiorcy będą zwolnieni z części obowiązków.
czytaj więcej