Biuro prasowe

BIZNES 2016-09-23

Mieszkanie bez GMO

Lista toksycznych składników, które można znaleźć we własnym mieszkaniu czy domu jest długa. Są obecne np. w farbach, klejach, lakierach, a nawet w meblach. Przebywając w skażonym środowisku możemy odczuwać skutki Zespołu Chorego Budynku.
czytaj więcej
BIZNES 2016-08-30

Kamieniołom z ekokorzyściami dla społeczności

Wyeksploatowane kopalnie nie muszą zaniedbane odchodzić w zapomnienie. Wyrobisko Lipówka w Rudnikach należące do CEMEX Polska zyskało drugie życie dzięki stworzeniu na jego terenie przyrodniczej ścieżki edukacyjnej.
czytaj więcej

Miasta przyszłości – inteligentnie ekologiczne

Wydajne życie miejskie, zielone źródła energii oraz zrównoważony rozwój to coraz częstsze wyzwania współczesnej urbanistyki. Energooszczędne budynki czy przyjazne przestrzenie to jednak nie wszystko.
czytaj więcej
BIZNES 2016-06-09

I Sympozjum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego

Jak przekonać Polaków do zalet budownictwa drewnianego zastanawiali się uczestnicy I Sympozjum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego w Gdańsku.
czytaj więcej

Miasto i biznes w zielonej równowadze

5 czerwca, Światowy Dzień Ochrony Środowiska, to idealny czas, aby przypomnieć o znaczeniu przyrody w biznesowej panoramie miasta.
czytaj więcej
BIZNES 2016-05-27

Budowanie dla wyższej sprawy

BoKlok, ale i takie projekty, jak schronisko dla młodych bezdomnych Y2Y Harvard Square, czy chociażby ekologiczne budynki, mają być odpowiedzią na współczesne problemy społeczne i środowiskowe.
czytaj więcej

Pierwsze targowe wyróżnienie białostockiego LSA i Certydu

Pierwsze targowe wyróżnienie białostockiej spółki LSA zajmującej się produkcja lekkich kruszyw budowlanych (Certyd).
czytaj więcej

Portfel zamówień wyższy niż w rekordowym 2015

Wrocławski Geotrans rośnie w siłę. Już teraz wartość portfela zamówień na 2016 r. jest wyższy niż sprzedaż firmy w całym ubiegłym roku.
czytaj więcej
BIZNES 2016-02-01

Ostatni miesiąc akcji Kobiety i Środowisko

Jeszcze tylko do 29 lutego można wesprzeć ogólnoeuropejską akcję Fundacji RAJA-Danièle Marcovici i Grupy RAJA. Przyłącz się już dziś!
czytaj więcej

Szykuje się kolejny rekordowy rok. Geotrans w PKN Orlen

Geotrans, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w gospodarce odpadowej, ma udaną końcówkę roku – podpisała kontrakt z PKN Orlen, a do końca 2015 r., czeka ją jeszcze rozstrzygnięcie kilkunastu przetargów.
czytaj więcej