Biuro prasowe

BIZNES 2015-09-18

Nowy separator Doppstadt o wszechstronnych możliwościach

Nowoczesny przesiewacz do rozdzielania materiału na cztery różne frakcje. Maszyna przetwarza odpady z gospodarstw domowych, odpady przemysłowe, odpady o dużych wymiarach, starodrzew, bioodpady oraz odpady budowlane i mieszane, żużle i pozostałości z wysypisk śmieci.
czytaj więcej
BIZNES 2015-09-09

Wszyscy "TworzyMy atmosferę"!

Możemy wspólnie zmienić jakość otaczającego nas powietrza – to główne przesłanie rozpoczynającej się kampanii „TworzyMY atmosferę” zorganizowanej przez Ministerstwo Środowiska.
czytaj więcej
BIZNES 2015-08-31

Nominacja dla LSA za ekotechnologię przetwarzania popiołów z elektrociepłowni

Co zrobić z hałdami popiołów z elektrociepłowni? Tą potencjalną bombę ekologiczną można rozbroić. Firma LSA z Białegostoku stworzyła czystą technologię ich przetwarzania. Tworzy z nich bardzo wytrzymałe kruszywo budowlane, które jest przyjazne dla środowiska
czytaj więcej

Geotrans zadebiutuje jutro na NewConnect

Już jutro na rynku NewConnect zadebiutuje Geotrans, wrocławska firma działająca w branży gospodarki ustabilizowanymi komunalnymi osadami ściekowymi. Dzięki nowym kontraktom Spółka chce utrzymać dynamikę wyników z I półrocza i zakończyć rok na rekordowym poziomie.
czytaj więcej
BIZNES 2015-07-08

Jan Niezbędny wraca do Tatr

Jan Niezbędny sponsoruje kolejną edycję „Czystych Tatr” – największego w Polsce przedsięwzięcia oczyszczania tatrzańskich szlaków.
czytaj więcej
BIZNES 2015-06-29

Zielono mi - projekt edukacyjny

Oszczędzaj prąd, oszczędzaj wodę, oszczędzaj ciepło – oszczędzasz pieniądze, bycie ekologicznym to dziś w coraz większym stopniu bycie oszczędnym. Co zrobić ze zużytą baterią, żarówką, czy też innymi elektrośmieciami?
czytaj więcej

DuPont na targach Achema 2015

Podczas Międzynarodowych Targów Inżynierii Chemicznej, Ochrony Środowiska i Biotechnologii Achema 2015 firma DuPont przedstawi innowacyjne i proekologiczne rozwiązania dotyczące poprawy bezpieczeństwa, wydajności oraz niezawodności systemów produkcyjnych w przemyśle chemicznym.
czytaj więcej
BIZNES 2015-05-15

Nowe kierunki rozwoju energii słonecznej w Europie

Finlandia pozwala wynająć energię słoneczną za małe pieniądze, Wielka Brytania przechodzi zmiany polityczne „pro” odnawialne, a Rosja zwalcza kryzys fotowoltaiki na Krymie.
czytaj więcej
BIZNES 2015-04-22

LVL obniży emisję CO2

Stosowanie STEICO LVL – wyjątkowego, trwałego i ekologiczny materiału konstrukcyjnego w budownictwie może obniżyć emisję CO2 skuteczniej niż sortowanie śmieci czy inne działania prośrodowiskowe.
czytaj więcej
BIZNES 2015-03-06

WOLONTARIUSZE CARLSBERG POLSKA AKTYWIZUJĄ LOKALNE SPOŁECZNOŚCI

Carlsberg Polska zakończyła pierwszą edycję programu grantowego „Inicjatywy” dedykowanego lokalnym społecznościom w sąsiedztwach browarów oraz biur. Dotacje przeznaczono na realizację ośmiu najciekawszych projektów, zgłoszonych w 2014 r. przez pracowników firmy.
czytaj więcej