Biuro prasowe

BIZNES 2016-02-01

Ostatni miesiąc akcji Kobiety i Środowisko

Jeszcze tylko do 29 lutego można wesprzeć ogólnoeuropejską akcję Fundacji RAJA-Danièle Marcovici i Grupy RAJA. Przyłącz się już dziś!
czytaj więcej

Szykuje się kolejny rekordowy rok. Geotrans w PKN Orlen

Geotrans, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w gospodarce odpadowej, ma udaną końcówkę roku – podpisała kontrakt z PKN Orlen, a do końca 2015 r., czeka ją jeszcze rozstrzygnięcie kilkunastu przetargów.
czytaj więcej
BIZNES 2015-11-26

Dachser zwiększa swoje zaangażowanie w projekt terre des hommes

Dachser, kontynuując swoją dziesięcioletnią współpracę z organizacją terre des hommes w indyjskim stanie Uttah Pradesh, postanowił jeszcze bardziej zaangażować się w ochronę praw dzieci, edukację, kształcenie zawodowe i ochronę zasobów naturalnych w kolejnych regionach.
czytaj więcej
BIZNES 2015-10-28

Czy zrównoważonego rozwoju można się nauczyć?

W minioną sobotę, w dniu 70-tych urodzin Organizacji Narodów Zjednoczonych, w krakowskim gimnazjum jezuickim KOSTKA odbyła się inauguracja projektu poświęconego tematyce zrównoważonego rozwoju społeczeństw „Edukacja Oknem na Świat".
czytaj więcej

Geotrans dywersyfikuje działalność

Geotrans rozszerzył zakres działalności. Oprócz zagospodarowania ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych, oraz rekultywacji terenów zdegradowanych, wrocławska spółka będzie świadczyła również kompleksową obsługę w zakresie gospodarki odpadowej dla przemysłu.
czytaj więcej
BIZNES 2015-09-18

Nowy separator Doppstadt o wszechstronnych możliwościach

Nowoczesny przesiewacz do rozdzielania materiału na cztery różne frakcje. Maszyna przetwarza odpady z gospodarstw domowych, odpady przemysłowe, odpady o dużych wymiarach, starodrzew, bioodpady oraz odpady budowlane i mieszane, żużle i pozostałości z wysypisk śmieci.
czytaj więcej
BIZNES 2015-09-09

Wszyscy "TworzyMy atmosferę"!

Możemy wspólnie zmienić jakość otaczającego nas powietrza – to główne przesłanie rozpoczynającej się kampanii „TworzyMY atmosferę” zorganizowanej przez Ministerstwo Środowiska.
czytaj więcej
BIZNES 2015-08-31

Nominacja dla LSA za ekotechnologię przetwarzania popiołów z elektrociepłowni

Co zrobić z hałdami popiołów z elektrociepłowni? Tą potencjalną bombę ekologiczną można rozbroić. Firma LSA z Białegostoku stworzyła czystą technologię ich przetwarzania. Tworzy z nich bardzo wytrzymałe kruszywo budowlane, które jest przyjazne dla środowiska
czytaj więcej

Geotrans zadebiutuje jutro na NewConnect

Już jutro na rynku NewConnect zadebiutuje Geotrans, wrocławska firma działająca w branży gospodarki ustabilizowanymi komunalnymi osadami ściekowymi. Dzięki nowym kontraktom Spółka chce utrzymać dynamikę wyników z I półrocza i zakończyć rok na rekordowym poziomie.
czytaj więcej
BIZNES 2015-07-08

Jan Niezbędny wraca do Tatr

Jan Niezbędny sponsoruje kolejną edycję „Czystych Tatr” – największego w Polsce przedsięwzięcia oczyszczania tatrzańskich szlaków.
czytaj więcej