Biuro prasowe

BIZNES 2013-11-05

Od konsumenta do prosumenta, czyli jak zostać producentem energii

Multimedialny, z dużą dozą grywalizacji i pozytywnym przesłaniem – to cechy projektu edukacyjnego, który ma za zadanie informować młodzież o zaletach energii odnawialnej.
czytaj więcej

Łódź: Oddaj elektrośmieci w Manufakturze

W najbliższy piątek (4 października) na rynku Manufaktury w Łodzi odbędzie się piknik ekologiczny poświęcony prawidłowemu postępowaniu z odpadami, w tym również elektrośmieciami.
czytaj więcej
BIZNES 2013-08-12

Budujemy zimowy domek z basenem dla pingwinów tońców

Podczas tegorocznego ECCO Walkathonu, który odbędzie się 14 września na warszawskiej Agrykoli, najmłodsi uczestnicy spaceru przekażą swoje „wychodzone” kilometry na rozbudowę zimowego domku dla stada pingwinów tońców mieszkających w warszawskim ZOO.
czytaj więcej
BIZNES 2013-07-22

Scan-to-Go-Green – doskonały sposób na firmowe oszczędności

Aktualne badania pokazują, że przeciętny pracownik biurowy zużywa 10 000 kartek papieru rocznie. Aż 45 procent z nich trafia do kosza w przeciągu 24 godzin od wydrukowania.
czytaj więcej

Padł rekord – SP w Małdytach zebrała 8,5 tony elektrośmieci!

Aż 143 telewizory, 48 monitorów komputerowych, 22 lodówki oraz kilkaset innych elektrośmieci (w sumie ponad 8,5 tony!) zebrali uczniowie szkoły podstawowej w Małdytach w ramach ogólnopolskiego programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.
czytaj więcej

Jak oddać elektrośmieci w Warszawie

Na mocy porozumienia organizacji odzysku ElektroEko oraz Urzędu Miasta st. Warszawy w każdej dzielnicy stolicy prowadzony jest publiczny punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE).
czytaj więcej
BIZNES 2013-06-08

300 dębów dla Podlasia!

W piątek 7 czerwca, 150 młodych dębów posadzili w okolicy centrum edukacji leśnej w Białowieży przedstawiciele firm zrzeszonych w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego, z inicjatywy jednego z jej członków, Chesapeake Białystok.
czytaj więcej

Konica Minolta po raz dziesiąty w prestiżowym zestawieniu FTSE4Good Global Index

Konica Minolta po raz dziesiąty z rzędu znalazła się na liście FTSE4Good Global Index. Ten opracowywany przez FTSE Group ranking należy do jednych z najbardziej znanych zestawień firm inwestujących w duchu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (SRI**).
czytaj więcej