Biuro prasowe

Konica Minolta wyróżniona za przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu

Konica Minolta, Inc. otrzymała japońską „Nagrodę Ministra Środowiska 2013 za działalność mającą na celu przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu (wprowadzanie środków zaradczych)”.
czytaj więcej

W styczniu 2014 zmieniają się przepisy dotyczące recyklingu opakowań

Nowa ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi wchodzi w życie 1 stycznia 2014 roku. Przepisy mają poprawić funkcjonowanie rynku recyklingu opakowań.
czytaj więcej

Warszawa w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”

Warszawa przystępuje do programu "Moje miasto bez elektrośmieci". Oznacza to liczne korzyści dla szkół, a także komfortowe możliwości oddania elektrośmieci przez mieszkańców.
czytaj więcej
BIZNES 2013-11-26

Oraz z nagrodą w konkursie Ekobiuro 2013

Firma Oras otrzymała nagrodę w konkursie Ekobiuro 2013
czytaj więcej

zgłoszenia na Drzewo Roku 2014

Do końca listopada Klub Gaja przyjmuje zgłoszenia na 4. Ogólnopolski Konkurs Drzewo Roku. Swoje drzewa zgłaszają indywidualni mieszkańcy i społecznicy, uczniowie i przedszkolaki, muzealnicy i pedagodzy.
czytaj więcej
BIZNES 2013-11-22

Spółka UCE wspiera inicjatywę klimatyczną

Firma doradcza UnitedCast Entertainment Sp. z o.o. Oddział w Polsce (Spółka UCE) przystąpiła do globalnej inicjatywy Caring for Climate, tym samym wyrażając dla niej poparcie i chęć zaangażowania się w aktywność pro-ekologiczną.
czytaj więcej
BIZNES 2013-11-20

Samochodu życie po życiu – Stena Recycling otwiera STENA AutoZłom

STENA AutoZłom przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie to nowoczesna stacja recyklingu pojazdów, która stawia na komfort i profesjonalną obsługę swoich klientów. Dzięki niej można pozbyć się starego samochodu, nie wychodząc z domu!
czytaj więcej
BIZNES 2013-11-05

Od konsumenta do prosumenta, czyli jak zostać producentem energii

Multimedialny, z dużą dozą grywalizacji i pozytywnym przesłaniem – to cechy projektu edukacyjnego, który ma za zadanie informować młodzież o zaletach energii odnawialnej.
czytaj więcej

Łódź: Oddaj elektrośmieci w Manufakturze

W najbliższy piątek (4 października) na rynku Manufaktury w Łodzi odbędzie się piknik ekologiczny poświęcony prawidłowemu postępowaniu z odpadami, w tym również elektrośmieciami.
czytaj więcej
BIZNES 2013-08-12

Budujemy zimowy domek z basenem dla pingwinów tońców

Podczas tegorocznego ECCO Walkathonu, który odbędzie się 14 września na warszawskiej Agrykoli, najmłodsi uczestnicy spaceru przekażą swoje „wychodzone” kilometry na rozbudowę zimowego domku dla stada pingwinów tońców mieszkających w warszawskim ZOO.
czytaj więcej