Biuro prasowe

BIZNES 2020-12-18

Ponad 46 ton plastiku odzyskało Tesco w Polsce dzięki recyklingowi wieszaków F&F

Tesco nie ustaje w działaniach na rzecz zmniejszenia ilości odpadów. W zeszłym roku sieć wprowadziła specjalny system recyklingu wieszaków na ubrania, dzięki któremu do tej pory w Polsce odzyskano ponad 1,2 miliona wieszaków o łącznej wadze ponad 46 ton.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-15

Grupa Kingfisher zostaje członkiem-założycielem inicjatywy „Forest Allies"

Inicjatywa „Forest Allies" będzie wspierać projekty mające na celu ponowne zalesienie oraz regenerację zasobów leśnych w regionach, z których Grupa Kingfisher, pozyskuje drewno tropikalne.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-14

Polacy chcą mieć zdrowy dom – większość z nich nie wie, co to oznacza

„Mój dom musi być przede wszystkim zdrowy” – pod tym zdaniem podpisalibyśmy się chyba wszyscy. Zależy nam na tym, by rodzinna przystań była idealnym miejscem relaksu, chcemy w niej spokojnie oddychać i spać.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-10

Prosumenci zbiorowi pomogą Polsce w osiągnięciu większej redukcji emisji CO2

Dziś i jutro Rada Europejska decyduje o przyjęciu 55% celu redukcji emisji CO2 do 2030 r. Pomóc w tym mogą doświadczenia z USA. Fundacja ClientEarth opublikowała raport, który wskazuje na znaczny, niewykorzystany potencjał zbiorowej energetyki prosumenckiej w Polsce.
czytaj więcej

Działania firmy Bayer w zakresie zrównoważonego rozwoju docenione

Bayer otrzymał najwyższą ocenę organizacji ratingowej „Carbon Disclosure Project” (CDP) za działania w obszarze klimatu i gospodarki wodnej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-10

Dzikie wysypiska zastępują legalne składowiska. To zagrożenie dla środowiska

Proces unieszkodliwiania odpadów – w dobie systematycznego wzrostu ilości wytwarzanych śmieci – wymaga kompleksowego podejścia. Tymczasem w polskim systemie z roku na rok spada liczba funkcjonujących składowisk.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-09

Prąd ze słońca zasili zajezdnię. MPK z nową instalacją fotowoltaiczną

Świetnym miejscem na montaż paneli słonecznych może być… zajezdnia autobusowa! Wrocławskie MPK w jednej z hal uruchomiło właśnie instalację do czerpania prądu ze światła słonecznego
czytaj więcej

Nestlé wzmacnia wysiłki w walce ze zmianami klimatu

Firma koncentruje się na rolnictwie regeneracyjnym i przechodzi na energię odnawialną.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-27

Zapowiedź e-debaty: EKO 2.0. Jak oszczędzać środowisko i pieniądze?

Jak jednocześnie oszczędzać środowisko i pieniądze? Odpowiedzi na to pytanie będą poszukiwali eksperci w dziedzinie ekologii, zrównoważonego rozwoju i zero waste podczas otwartej dla wszystkich wirtualnej debaty, która odbędzie 1 grudnia o godz. 11.00.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-27

Ciemna strona Black Friday. Jak kupować, by nie zalewać środowiska odpadami?

Black Friday to święto wyprzedaży. Miliony ludzi, kuszonych na całym świecie przecenionymi produktami, wpadają w szał zakupów. Niestety nie zawsze koniecznych i trafionych. Warto zatem zastanowić się, jakie konsekwencje będzie to miało dla środowiska naturalnego.
czytaj więcej