Biuro prasowe

Czym są gwarancje środowiskowe?

Gwarancja ubezpieczeniowa środowiskowa to produkt dla firm, których działalność może powodować skutki szkodliwe dla środowiska.
czytaj więcej

Schneider Electric dołącza do Polskiego Stowarzyszenia ESG

Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, a także od lat jedna z najbardziej zrównoważonych firm na świecie, dołączył do grona członków Polskiego Stowarzyszenia ESG.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-24

Działania HR – krok w stronę #ESG!

W lipcu ruszył bardzo interesujący projekt dla branży HR. Jego zadaniem jest doprecyzowanie jakie problemy w zakresie raportowania ESG spotyka branża HR w swojej codziennej pracy.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-17

Alicja Kuczera, CEO w PLGBC z nową funkcją w World Green Building Council

World Green Building Council wybrało nowych członków zarządu, rady doradczej i przewodniczących poszczególnych regionów. W gronie kadry zarządzającej ponownie znalazła się Alicja Kuczera, dyrektorka w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-14

Nowa twarz w Amest Otwock. Lisa Scoccimarro pokieruje projektami społecznymi

Amest Otwock – spółka działająca w branży gospodarowania odpadami – wzmacnia swój zespół. 21 czerwca 2023 r. prokurentem Amest Sp. z o.o., będącej właścicielem większościowym polsko-włoskiej firmy, została Lisa Scoccimarro.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-10

Zielona architektura i ciepło - nierozłączny duet

Ekologiczna architektura, stawiająca na zrównoważone źródła ciepła, wyłania się jako kluczowy nurt w dziedzinie budownictwa przyszłości. Jak projektowanie budynków i innowacje w zakresie ogrzewania wzajemnie się uzupełniają?
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-07

Branża budowlana w obliczu nowych unijnych regulacji

1 stycznia 2024 r. firmy w Unii Europejskiej staną przed nowym wyzwaniem związanym z obliczaniem i raportowaniem swojego śladu węglowego. Nowe regulacje mają na celu zwiększenie przejrzystości i odpowiedzialności w zakresie emisji gazów cieplarnianych.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-07

Tetra Pak informuje o postępach w zakresie zrównoważonej transformacji

Firma Tetra Pak opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju dotyczący roku 2022 , w którym omawia swoje postępy w działaniach w kluczowych dla spółki i połączonych ze sobą obszarach.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-04

Pracownicy Kraft Heinz w Pudliszkach i Warszawie łączą siły na rzecz środowiska

W czerwcu Kraft Heinz zorganizowało akcję sprzątania terenów zielonych, do której łącznie dołączyło aż 80 pracowników polskich oddziałów firmy.
czytaj więcej
BIZNES 2023-07-04

Nowy Zarząd PLGBC

Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC na posiedzeniu w dniu 29 czerwca br. wybrało nowy Zarząd i Prezydenta stowarzyszenia.
czytaj więcej