Biuro prasowe

BIZNES 2019-08-27

Program „Czyste powietrze” pod znakiem zapytania

Uruchomiony pod koniec ubiegłego roku program Czyste Powietrze jeszcze na dobre nie zdążył się rozkręcić, a już jego dalsza realizacja stoi pod znakiem zapytania.
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-21

Przyszłość planety w naszych rękach - samodzielne działania pomogą jej odetchnąć

Walka ze zmianami klimatycznymi to istotna sprawa jedynie dla 22 proc. Europejczyków. Mimo, że zdecydowana większość mieszkańców Unii Europejskiej dostrzega, że zmiany klimatyczne są fatalne w skutkach, to niewielu z nich czuje odpowiedzialność za ich ograniczenie.
czytaj więcej

Klimatyzacja nie chłodzi, ona ociepla

Jaki jest wpływ klimatyzacji na globalne ocieplenie?
czytaj więcej
BIZNES 2019-08-20

Nowy raport CSR Kompanii Piwowarskiej

Dotarcie z przekazami na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu do blisko 5 mln osób, najniższy poziom zużycia wody w branży, 99% odpadów poddanych odzyskowi oraz 1 mln zł przeznaczonych na projekty lokalne, to tylko niektóre działania Kompanii Piwowarskiej.
czytaj więcej

MFP Ricoh A3 produkowane z energii z OZE

100% energii elektrycznej z odnawialnych źródeł w fabrykach Ricoh produkujących MFP A3
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-29

Od katastrofy klimatycznej dzieli nas zaledwie 0,5°C

Zmiany klimatu stały się faktem. Pod koniec ubiegłego roku opublikowany został Specjalny Raport IPCC „Global Warming of 1.5 ºC” . Szacuje się, że działalność człowieka spowodowała około 1,0°C wzrost globalnego ocieplenia powyżej poziomu sprzed rewolucji przemysłowej (...)
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-25

Plastikowy głód Polaków

Zyski są korporacji, a odpowiedzialność obywateli. 79 proc. Polaków czuje się obarczona odpowiedzialnością za śmieci i koszty związane z ich segregacją – wynika z raportu przygotowanego przez agencję IQS.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-12

Iron Mountain w trosce o zrównoważony rozwój

Iron Mountain w trosce o zrównoważony rozwój
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-11

Akumulatory Green Cell - 1 zamiast 1000 baterii

Najnowszy produkt marki Green Cell, akumulatorki wielokrotnego ładowania, to odpowiedź na stale wysokie zapotrzebowanie na jednorazowe baterie, bez których nie możemy się obyć na co dzień. Dzięki nim dbamy nie tylko o nasz portfel, ale i o środowisko.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-27

Fala upałów a ocieplenie klimatu

Ekstremalne gorąco to już fakt – od wielu dni cała Polska zmaga się z wysokimi temperaturami i suszą. I mimo chwilowych kilkustopniowych, a nawet kilkunastostopniowych ochłodzeń, eksperci twierdzą, że te upały, to zaledwie wstęp do kolejnych fal gorąca, jakie nadejdą.
czytaj więcej