Biuro prasowe

BIZNES 2020-03-04

Polacy lubią chomikować – nasze domy toną w dziesiątkach zbędnych rzeczy

Aż 84% Polaków przyznaje, że w ich mieszkaniach zalegają niepotrzebne i nieużywane przedmioty. Bywa, że jest ich więcej niż sto, a czasami tak dużo, że trudno to oszacować – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Gumtree.pl.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-02

Deficyt wody coraz bardziej dotkliwy – alarmujące dane

Polska, choć leży w umiarkowanej strefie klimatycznej, nie jest krajem zasobnym w wodę. Dodatkowo, po rekordowo ubogim w opady styczniu 2020 r., można spodziewać się znacznych problemów w cieplejszych miesiącach – szczególnie latem należy być przygotowanym na suszę.
czytaj więcej
BIZNES 2020-02-27

Polskie zielone technologie promowane w Kanadzie

Za nami misja gospodarcza programu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. To pierwszy z zaplanowanych na rok 2020 wyjazdów biznesowych, w których biorą udział firmy-laureaci VII edycji konkursu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-02-20

Firma Tetra Pak nagrodzona za przeciwdziałanie zmianom klimatycznym

Tetra Pak została po raz czwarty doceniona za wyróżniające się działania prowadzone na rzecz klimatu oraz za pozyskiwanie zasobów ze zrównoważonych źródeł.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-24

Grupa Accor do 2022 r. wycofa plastik ze swoich hoteli

Jako odpowiedzialny dostawca usług turystycznych na całym świecie, Accor we współpracy z Fundacją Ellen MacArthur zobowiązał się do przyłączenia do Global Tourism Plastics Initiative Programu Środowiskowej Organizacji Narodów Zjednoczonych i Światowej Organizacji Turystyki.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-17

Jury konkursu Chivas Venture wybrało najbardziej innowacyjny polski start-up

Josh Brito z firmy MakeGrowLab będzie reprezentować Polskę w światowym finale konkursu Chivas Venture 23 czerwca 2020 r. podczas Collision Conference w Kanadzie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-09

RAPORT: Rynek pelletu wystrzeli w 2020 roku

Polskie miasta coraz częściej we własnym zakresie wprowadzają przepisy antysmogowe. Przez kilka ostatnich lat trwała wymiana palenisk węglowych, w wyniku której zostały one zastąpione ekologicznymi rozwiązaniami.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-13

Szczyt klimatyczny COP25

Przedsiębiorstwa muszą zainwestować 2,5 bln USD, aby dostosować się do coraz bardziej rygorystycznych przepisów klimatycznych
czytaj więcej

IKEA Gdańsk bez jednorazowego plastiku

IKEA zobowiązała się wycofać plastikowe produkty jednorazowego użytku ze wszystkich sklepów i restauracji. IKEA w Gdańsku to druga lokalizacja, po IKEA w centrum handlowym Blue City w Warszawie, która wyeliminowała te produkty ze swojej oferty.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-10

Program „Czysta Ziemia” – dwie edycje edukacyjnego programu P&G

Procter & Gamble, lider branży FMCG na świecie, zakończył drugą odsłonę pierwszej edycji programu „Czysta Ziemia”. Jest to wieloletnia inicjatywa będą częścią strategii zrównoważonego rozwoju firmy.
czytaj więcej