Biuro prasowe

BIZNES 2021-03-02

ClientEarth zawiadamia UOKiK w sprawie greenwashingu branży węglowej

Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi złożyła dziś do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów formalne zawiadomienie o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów korzystających z węgla typu „ekogroszek”.
czytaj więcej
BIZNES 2021-03-01

3M ogłasza kolejne cele środowiskowe – firma zainwestuje miliard dolarów

3M, globalny lider w dziedzinie innowacji i produkcji, ogłosił nowe cele środowiskowe. Do 2050 roku firma chce osiągnąć całkowitą neutralność węglową. Na realizację planu 3M przeznaczy miliard dolarów.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-24

Ile jest eko w ekogroszku? Emisje szkodliwych pyłów przekroczone 40-krotnie!

Fundacja ClientEarth opublikowała dziś rezultaty badań naukowych dot. węgla typu ekogroszek. Wyniki wskazują, że emisje szkodliwych dla zdrowia pyłów zostały przekroczone ponad 40-krotnie. Badany produkt nie spełnił też deklarowanych parametrów w zakresie zawartości popiołu.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-19

Młodzi kontra plastik

• Podatek od plastiku i ograniczenia dotyczące używania jednorazowych plastików to za mało. • Młodzież ma nowe pomysły na redukcję i recykling plastiku. • Ruszył program Mniej Plastiku realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii przy wsparciu Lidl Polska.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-17

Świat potrzebuje baterii. Trzeba jednak korzystać z nich odpowiedzialnie

18 lutego obchodzony jest Dzień Baterii. To urządzenia, które towarzyszą nam w wielu sferach życia. Warto jednak pamiętać, że nawet najnowocześniejsze ogniwa oprócz przynoszenia niewątpliwych korzyści, mogą stanowić niebezpieczeństwo dla środowiska.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-17

SUNEX planuje wejście na rynek zamówień publicznych

SUNEX S.A., czołowy producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii, zamierza przejąć od Spółki Polska Ekologia obsługę zamówień publicznych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-12

10% spośród materiałów zużywanych w polskiej gospodarce pochodzi z recyklingu

To oficjalne, najnowsze dane Eurostatu za 2019 rok. Średnia dla Polski jest niższa od unijnej i od 2014 roku maleje. Odwrotu od transformacji w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego nie ma, jednak Najwyższa Izba Kontroli wskazuje na wolne tempo wdrażania jej zasad nad Wisłą.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-11

Specjalistyczny sprzęt dla strażaków z Wielkopolski od Stena Recycling

Specjalistyczny sprzęt niezbędny strażakom – ratownikom trafił właśnie do OSP w Swarzędzu i Czerniejowie oraz do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu. To kolejny przykład wieloletniej, dobrej współpracy pomiędzy Strażą Pożarną a oddziałem Stena Recycling w Swarzędzu.
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-02

MWiK w Czarnkowie wykorzystują pompy Qdos do dozowania chemikaliów

• Pompy perystaltyczne Qdos usprawniają oczyszczanie ścieków komunalnych i uzdatnianie wody w Czarnkowie • Pompy zostały wybrane ze względu na precyzję i powtarzalność dozowania oraz bezawaryjność • Pompy są gotowe na przyszłe wdrożenie automatycznego sterowania
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-27

Zmiany klimatu w Polsce Co nas czeka w pogodzie w XXI wieku?

Styczeń 2020 w całej Europie był najcieplejszym początkiem roku na przestrzeni ostatnich dekad. Odnotowano wówczas temperaturę o ponad 3oC wyższą niż średnia dla tego miesiąca w okresie 1981-2010. Pierwszy kwartał 2020 przyniósł kolejne rekordowe (...)
czytaj więcej