Biuro prasowe

BIZNES 2023-10-31

Cmentarze toną w śmieciach – ten problem trwa od lat

Wypalone znicze, plastikowe wieńce i doniczki z kwiatami, kartony i resztki ziemi w jednym pojemniku wymagają odpowiedniego zagospodarowania, a zalegają na cmentarzach i w ich okolicach jeszcze na długo po świętach, zaśmiecając szpecąc otoczenie.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-19

Drugi raport Wedla „Z przyjemnością dla przyszłości”

Drugi raport Wedla „Z przyjemnością dla przyszłości”. Droga ku zrównoważonemu rozwojowi, a na niej pierwszy krok do dekarbonizacji.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-19

W Polsce trwa kampania „To nie śmieć”, promująca zbiórkę surowców

Trwa kampania "To nie śmieć", prowadzona przez European Recycling Platform w 12 krajach Europy, w tym także w Polsce. Jej celem jest uświadamianie oraz promowanie recyklingu elektroniki, baterii, opakowań oraz tekstyliów zgodnie z zasadami ROP i wymogów ekoprojektu.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-18

Śnieżka przystąpiła do Polskiego Paktu Plastikowego

Grupa Śnieżka przystąpiła do Polskiego Paktu Plastikowego (PPP). Dzięki udziałowi w tej inicjatywie Śnieżka będzie mogła poszerzyć zakres działań na rzecz wprowadzania obiegu zamkniętego opakowań.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-13

Badania pokazują, że pracownicy oczekują działań proklimatycznych

Presja wywierana na firmy, aby dbały o zrównoważony rozwój jest dziś coraz większa. Jeśli nie podejmują działań proklimatycznych, narażane są częściej na straty wizerunkowe i słabsze wyniki finansowe. Duży wpływ na postawę firm mają osoby, które tam pracują.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-13

Jakie działania warto wdrożyć, aby produkt był bardziej przyjazny dla środowiska

Aby wprowadzić zmiany, warto rozpocząć od obliczenia ich śladu węglowego. A następnie - wprowadzić jedno z wymienionych rozwiązań.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-13

Odpowiednia zbiórka elektroodpadów pozwala chronić środowisko

Według ONZ, w 2023 roku każdy z nas wygeneruje średnio 8 kg elektrośmieci. To oznacza, że na całym świecie zostanie ich wytworzonych aż 61 mln ton. Tylko niespełna 18 proc. tych elektronicznych odpadów zostanie właściwie zebrane, przetworzone i poddane recyklingowi.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-12

Redukcja CO2 dzięki współpracy. Perspektywy i wyzwania betonów niskoemisyjnych.

Decydenci i uczestnicy rynku dostrzegają potrzebę radykalnego ograniczenia emisyjności oraz wprowadzenia polityki obiegu zamkniętego. Uczestnicy procesu budowlanego wskazują na betony niskoemisyjne jako kluczowe w perspektywie budownictwa przyjaznego środowisku.
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-11

Podsumowanie kampanii Chroń Bioróżnorodność

Podsumowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej "Chroń Bioróżnorodność" realizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska
czytaj więcej
BIZNES 2023-10-03

VW FS zasadzi 15 tys. drzew w ramach akcji „Kup polisę online – zasadź drzewo”

Firma zobowiązała się do posadzenia lasu o powierzchni 2,5 ha, który docelowo będzie mógł zaspokoić potrzebę tlenu dla ponad 6 tys. ludzi.
czytaj więcej