Biuro prasowe

BIZNES 2019-07-29

Od katastrofy klimatycznej dzieli nas zaledwie 0,5°C

Zmiany klimatu stały się faktem. Pod koniec ubiegłego roku opublikowany został Specjalny Raport IPCC „Global Warming of 1.5 ºC” . Szacuje się, że działalność człowieka spowodowała około 1,0°C wzrost globalnego ocieplenia powyżej poziomu sprzed rewolucji przemysłowej (...)
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-25

Plastikowy głód Polaków

Zyski są korporacji, a odpowiedzialność obywateli. 79 proc. Polaków czuje się obarczona odpowiedzialnością za śmieci i koszty związane z ich segregacją – wynika z raportu przygotowanego przez agencję IQS.
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-12

Iron Mountain w trosce o zrównoważony rozwój

Iron Mountain w trosce o zrównoważony rozwój
czytaj więcej
BIZNES 2019-07-11

Akumulatory Green Cell - 1 zamiast 1000 baterii

Najnowszy produkt marki Green Cell, akumulatorki wielokrotnego ładowania, to odpowiedź na stale wysokie zapotrzebowanie na jednorazowe baterie, bez których nie możemy się obyć na co dzień. Dzięki nim dbamy nie tylko o nasz portfel, ale i o środowisko.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-27

Fala upałów a ocieplenie klimatu

Ekstremalne gorąco to już fakt – od wielu dni cała Polska zmaga się z wysokimi temperaturami i suszą. I mimo chwilowych kilkustopniowych, a nawet kilkunastostopniowych ochłodzeń, eksperci twierdzą, że te upały, to zaledwie wstęp do kolejnych fal gorąca, jakie nadejdą.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-25

Nexity Polska wspiera globalne projekty na rzecz ochrony środowiska

W maju 2019 r. firma Nexity Polska otrzymała certyfikat CARBON NEUTRAL COMPANY. To wyróżnienie przyznawane przedsiębiorstwom z całego świata, potwierdzające ich wkład w realizację działań na rzecz zmniejszenia globalnego ocieplenia.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-24

Nowa głowica pompy ReNu zapewnia precyzyjne i powtarzalne dozowanie polimerów

• Sprawdzone rozwiązanie do dozowania polimerów w procesach oczyszczania ścieków • Nowa głowica pompy Qdos 20 ReNu PU zapewnia precyzyjne i powtarzalne dozowanie środków chemicznych o szerokim zakresie lepkości • Powstrzymywanie wycieków zmniejsza zagrożenie pracowników
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-13

Rusza nowy program Tesco „Duża pomoc dla małych przyjaciół”

Rozpoczął się nowy program Tesco „Duża pomoc dla małych przyjaciół”, w ramach którego organizacje pozarządowe zajmujące się zwierzętami, mogą odebrać żywność.
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-13

Ciesz się Wisłą! Posprzątaj po sobie!

Popularne przestrzenie nad Wisłą inspirują do działań w duchu zero waste
czytaj więcej
BIZNES 2019-06-13

Pracownicy Wyborowa Pernod Ricard zrewitalizowali okolice jeziora Cegielnia!

Pracownicy Wyborowa Pernod Ricard zrewitalizowali okolice jeziora Cegielnia – nowe udogodnienia już czekają na mieszkańców!
czytaj więcej