Biuro prasowe

BIZNES 2019-10-21

Warszawa na szczycie C40 i w #ETtalks Drive w Kopenhadze

Zakończył się szczyt C40 w Kopenhadze ukierunkowany na problemy zmian klimatu. Głównym celem spotkania było przyspieszenie procesu dekarbonizacji miast. Danfoss w czasie szczytu przeprowadzał rozmowy z uczestnikami w ramach projektu #ETtalks Drive.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-16

Max Premium Burgers zmniejsza zużycie plastiku w restauracjach

Szwedzka sieć restauracji wprowadza papierowe słomki we wszystkich restauracjach w Polsce. Wkrótce do swoich zamówień konsumenci otrzymają także drewniane mieszadełka.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-15

ONZ docenia MAX Burgers i działania pozytywne dla klimatu

26 września ONZ ogłosiła, że szwedzka rodzinna firma MAX Burgers jest jednym ze zwycięzców w tegorocznej edycji UN Global Climate Action Award i jedyną europejską firmą wyróżnioną w kategorii „Go Climate Neutral Now”.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-15

ROLNIKU, TY TEŻ MOŻESZ ZMNIEJSZYĆ EMISJĘ CO2!

Emisje CO2 są głównym czynnikiem przyczyniającym się do globalnego ocieplenia. Wpływają na nie warunki klimatyczne, wzrost gospodarczy, liczba ludności, transport i działalność przemysłowa.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-07

Energy Transition Outlook apeluje o nadzwyczajne działania polityczne w celu obn

We wrześniu opublikowano raport towarzyszący trzeciej już edycji Energy Transition Outlook (ETO).
czytaj więcej

Mazovia Circular Congress w Warszawie

Już po raz drugi najwięksi eksperci ds. zrównoważonego rozwoju z ramienia różnych branż będą dyskutować o palących kwestiach nowoczesnej gospodarki o obiegu zamkniętym na międzynarodowym Mazovia Circular Congress 11 października w Warszawie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-07

Trash Challenge – wrocławska firma podnosi rękawiczkę

W dobie kryzysu klimatycznego powstała inicjatywa społeczna, która jest nową wersją powszechnie znanego „sprzątania świata”. Zasady #trashchallenge są bardzo proste – wystarczy wziąć sprawy (dosłownie) w swoje ręce.
czytaj więcej

Efektywność projektu PPP: Dalkia wypełniła gwarancję redukcji zużycia energii na

Nie koniec oszczędności w Sosnowcu: dwa lata po energomodernizacji osiedla Juliusz, Dalkia wypełniła gwarancję redukcji zużycia energii dla mieszkańców generując 24% ponadkontraktowych oszczędności!
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-27

Drewno tylko z certyfikatem!

27.09 obchodzimy międzynarodowy dzień FSC. To dobry moment na przypomnienie jak ogromny wpływ na każdego z nas mają lasy. Przypomina nam o tym między innymi Castorama Polska, która jak co roku prowadzi działania mające na celu popularyzację certyfikacji drewna.
czytaj więcej
BIZNES 2019-09-24

PepsiCo z nowym priorytetem: budowa zrównoważonego systemu produkcji żywności

PepsiCo Inc. (NASDAQ:PEP) opublikowało Raport na temat zrównoważonego rozwoju za rok 2018, który prezentuje postępy firmy w zakresie realizacji celów w obszarze zrównoważonego rozwoju i ogłasza nowy cel: budowa bardziej zrównoważonego systemu produkcji żywności.
czytaj więcej