Biuro prasowe

BIZNES 2020-05-25

Beztroski recykling prowadzi do większej ilości śmieci na składowiskach odpadów

Statystyczny Polak przyznaje się do zużywania ponad 280 plastikowych butelek i ponad 100 jednorazowych kubków do kawy rocznie. Wyniki sondażu pokazują, że 34% odpadów poddanych recyklingowi trafia do niewłaściwego pojemnika.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-22

Dzień Różnorodności Biologicznej. Sprawdź, dlaczego należy dbać o każdy gatunek

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-21

L`Oréal chroni bioróżnorodność

L`Oréal chroni bioróżnorodność
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-13

Jak w domowym zaciszu pomóc w walce z suszą?

Ponad 66% Polaków uważa, że posiada szeroką wiedzę na temat zmian spowodowanych globalnym ociepleniem – to średnio aż o 5% więcej niż reszta świata. Zdajemy sobie również sprawę, jak ważna w naszym życiu jest woda, której zasoby stale się kurczą.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-11

innogy i Wspieram.to uruchamiają kampanię proekologiczną EKOenergia na Start

innogy Polska startuje z ogólnopolską kampanią "EKOenergia na Start" i uruchamia kategorię Ekologia na platformie Wspieram.to. Dzięki inicjatywie, przy pomocy współfinansowania społecznego oraz wsparcia innogy, każdy ma szansę na realizację własnego projektu ekologicznego.
czytaj więcej

Znamy Laureatów VIII edycji programu GreenEvo

Znamy już wyniki tegorocznej, VIII edycji programu Ministerstwa Klimatu – GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-04

Mieszkańcy warmińsko-mazurskiego najbardziej zainteresowani oszczędzaniem wody

W marcu o blisko 400% wzrosła liczba zapytań na słowo oszczędzanie wody względem 2019 roku. Polacy szukają w internecie informacji na temat suszy i sposobów skutecznego oszczędzania wody w gospodarstwach domowych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-22

Światowy Dzień Ziemi. Każdy z nas może zadbać o środowisko naturalne

Globalne ocieplenie to wyzwanie, którego nie można ignorować. Inaczej Ziemia będzie dla kolejnych pokoleń bardzo nieprzyjaznym miejscem do życia. Obchodzony 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi to dobra okazja, aby zmienić swoje złe przyzwyczajenia i żyć z poszanowaniem natury.
czytaj więcej

Dzień Ziemi - zaangażowanie linii Emirates w ochronę środowiska

Dzisiaj na całym świecie obchodzone jest 50-lecie Dnia Ziemi – coroczne święto, które jednoczy całą planetę, aby wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-22

L`Oréal na rzecz środowiska naturalnego

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Mając na uwadze zagrożenia środowiskowe, L`Oréal koncentruje swoje działania wokół bardziej ekologicznego modelu rozwoju gospodarczego.
czytaj więcej