Biuro prasowe

BIZNES 2021-10-28

Sufity zgodne z circular economy

Firma Knauf Ceiling Solution uzyskała zaawansowany ekologiczny certyfikat Cradle to Cradle (C2C) dla kolejnych linii sufitów podwieszanych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-27

STILL uzyskał certyfikat EcoVadis na poziomie gold

Firma STILL przeszła audyt zrównoważonego rozwoju realizowany przez agencję EcoVadis. Uzyskała certyfikat na poziomie gold, plasujący ją pośród 5% przedsiębiorstw najlepszych pod względem branych pod uwagę kryteriów sustainability.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-27

Zmieniaj Dietę, Nie Klimat

Zbliża się szczyt klimatyczny COP 26, podczas którego światowi przywódcy będą dyskutować na temat tego, jak kraje rozwinięte mogą ograniczyć swoje emisje. Jednym z najlepszych sposobów na łagodzenie zmian klimatycznych jest przejście w kierunku bardziej roślinnych diet.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-26

TOKAI COBEX POLSKA SADZI DRZEWA W RACIBORZU

Olsza czarna, brzoza omszona, dąb błotny, czeremcha pospolita, wierzba biała, jesion wyniosły i grab pospolity – to nazwy drzew i krzewów, które w przyszłości rozrosną się na terenie Raciborza.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-25

Kompania Piwowarska w nowej kampanii Efekt1butelki zachęca do oddawania butelek

Butelka zwrotna może być ponownie napełniona nawet 20 razy, pod warunkiem, że zostanie oddana i wróci do browaru.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-25

Wprowadzenie gospodarki cyrkularnej może zmniejszyć obecną emisję CO2 o połowę!

3 miliony nowych miejsc pracy w UE do 2030 r. i zmniejszenie emisji CO2 o połowę - to wymierne korzyści płynące z wprowadzania rozwiązań gospodarki cyrkularnej. Właśnie ruszyła nowa edycja konkursu STENA CIRCULAR ECONOMY AWARD – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego.
czytaj więcej

ReFlex: rusza pionierski projekt recyklingu opakowań elastycznych

Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-15

Odpowiedzialność ekologiczna Polaków, czyli jak dbamy o tereny zielone

Coraz większa świadomość Polaków w obszarze aktywności proekologicznych ma istotny wpływ na zachowania konsumpcyjne całego społeczeństwa.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-15

Ponad 3300 osób żąda od Ministra Adamczyka lepszej ochrony wody!

Przedstawiciele organizacji społecznych przekazali wczoraj petycję skierowaną do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Przemysława Dacy, prezesa Wód Polskich. Apelują w niej o lepszą ochronę wód w dorzeczu Odry zgodną z celami europejskiej Ramowej Dyrektywy Wodnej.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-14

Whirlpool uczy odpowiedzialnej konsumpcji - projekt „Nie marnujmy chwil”

Już po raz piąty autorski, międzynarodowy projekt edukacyjny „Nie marnujmy chwil” zawitał do szkół podstawowych i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród nauczycieli.
czytaj więcej