Biuro prasowe

BIZNES 2017-01-09

Dentons rozszerza ofertę w Meksyku, otwierając biuro w Monterrey

Dentons, największa firma prawnicza na świecie, otworzyła dziś nowe biuro w Monterrey w Meksyku. Jest to drugie biuro firmy w Meksyku, pierwsze, Dentons López Velarde, zostało otwarte w Mexico City w zeszłym roku.
czytaj więcej
BIZNES 2017-01-09

Rok 2016 w kancelarii Dentons w Polsce

W 2016 r. Dentons w Polsce podjął szereg inicjatyw, wpisujących się w globalną strategię rozwoju Dentons. Kancelaria pozyskała i rozwijała talenty prawnicze, poszerzając tym samym znacząco ofertę kliencką.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-12-22

Dentons doradza Stadler w utworzeniu joint venture z Solaris Bus & Coach

Dentons doradzał Stadler w transakcji polegającej na utworzeniu joint venture wspólnie z Solaris Bus & Coach. Prawnicy Dentons świadczyli kompleksowe doradztwo prawne w tym projekcie.
czytaj więcej
BIZNES 2016-12-20

Prawnik na co dzień, czy „od święta” - model najlepszy dla biznesu

Prowadząc działalność gospodarczą, niezależnie od jej formy, nie można uniknąć kwestii związanych z m.in. zatrudnianiem pracowników czy zawieraniem umów.
czytaj więcej
BIZNES 2016-12-15

Dentons Legal Alert: Zmiany w prawie pracy od 1 stycznia 2017

W dniu 1 stycznia 2017 roku wejdzie w życie nowelizacja Ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę („Ustawa”). Zmianie ulegną zasady zatrudniania na podstawie umów zlecenia oraz umów o świadczenie usług, w tym również z samozatrudnionymi (B2B).
czytaj więcej
BIZNES 2016-12-14

Treść i przedmiot zastawu rejestrowego

Zastaw w swojej istocie stanowi najskuteczniejsze i najpowszechniejsze zabezpieczenie rzeczowe postanowień umowy w obrocie gospodarczym. Mimo stosunkowo małej popularności skutecznie zapobiega długotrwałemu dochodzeniu majątku od dłużnika.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-12-13

Oferta Dentons na doradztwo w zakresie PPP wybrana przez Ministerstwo Rozwoju

Wspólna oferta konsorcjum Dentons, Infralinx Capital Polska, Ove Arup & Partners International oraz Fundacji „Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego”, złożona w postępowaniu ogłoszonym przez Ministerstwo Rozwoju została wybrana, jako jedna z 3 najkorzystniejszych ofert.
czytaj więcej
BIZNES 2016-12-07

Prawo budowlane przed nowelizacją. Co zmieni pakiet ułatwień?

W pierwszym pakiecie ułatwień dla firm, który przygotowało Ministerstwo Rozwoju, znalazły się m.in. propozycje dotyczące Prawa budowlanego. Zgłoszenia mają być szybciej rozpatrywane, a niektóre roboty budowlane nie będą już wymagać pozwolenia.
czytaj więcej
BIZNES 2016-12-07

Dentons w Ameryce Środkowej

Dentons oraz Muñoz Global zatwierdziły połączenie, dzięki któremu największa firma prawnicza na świecie będzie obecna w Ameryce Środkowej.
czytaj więcej
BIZNES 2016-12-06

Global Energy Game Changers – Focus on Europe

Prawnicy z Globalnej Grupy Energetycznej Dentons opracowali kolejną edycję publikacji „Global Energy Game Changers” - kompendium wiedzy na temat ważnych aspektów dotyczących sektora.
czytaj więcej