Biuro prasowe

Prawo BIZNES 2014-03-18

Unijne rozporządzenie ujednolici przepisy dotyczące usług elektronicznych

Już 1 lipca 2014 roku wejdzie w życie unijne rozporządzenie eIDAS, które zastąpi krajowe uregulowania wszystkich państw członkowskich dotyczące m.in. podpisu elektronicznego i związanych z nim tzw. zaufanych usług.
czytaj więcej
BIZNES 2014-03-09

Więcej broni dla Polaków? Będzie bezpieczniej, a gospodarka zyska

Przepisy regulujące dostęp do broni palnej są zbyt rygorystyczne, co w sposób oczywisty ogranicza możliwości samoobrony w razie konfliktu zbrojnego – twierdzi Ruch Obywatelski Miłośników Broni, który wysłał w tym tygodniu do premiera Donalda Tuska apel o zmianę prawa.
czytaj więcej
BIZNES 2014-02-24

Kancelaria AKLEGAL dla United Nations Global Compact

Kancelaria AKLEGAL podpisała umowę dotyczącą kompleksowej obsługi prawnej i podatkowej United Nations Global Compact, inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ.
czytaj więcej
BIZNES 2014-01-24

Prawo a łańcuchy zimowe. Co trzeba wiedzieć?

Problemy z transportem mogą mieć szczególnie kierowcy podróżujący po rejonach położonych na większej wysokości. W niektórych przypadkach koniecznością może okazać się założenie na koła łańcuchów zimowych.
czytaj więcej
BIZNES 2013-11-22

Uważaj na leasingowe umowy. Radzi dr Artur Krzykowski z kancelarii AKLEGAL

Leasingodawcy nadużywają swojej pozycji wobec klientów i wykorzystują bezwzględnie nieważne postanowienia w stosowanych przez siebie wzorcach umownych, unikając odpowiedzialności za brak terminowego wydania przedmiotu leasingu. Jak przed tym się bronić?
czytaj więcej