Biuro prasowe

BIZNES 2014-01-16

Bank wapnia na całe życie

Dieta bogata w wapń jest jak dobra lokata długoterminowa − odpowiednia ilość tego pierwiastka, dostarczona organizmowi w młodości, będzie wysoko procentować w kolejnych latach.
czytaj więcej
BIZNES 2014-01-15

Rozmowy o e-learningu, czyli Wiedza 3.0

Firma UNIT4 Software Engineering, działająca w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim, realizuje cykl rozmów na temat e-learningu. Wywiady dotyczą początków wykorzystywania nowych technologii w edukacji, obecnego stanu rozwoju e-learningu oraz jego przyszłości.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2014-01-15

Samochodowe formalności kredytowe

Zakup samochodu na kredyt wiąże się z koniecznością okazania dokumentów, których lista zależy od miejsca nabycia pojazdu, jego stanu i oferty kredytowej. Wymogi formalne związane z kredytem na auto są bardziej złożone w przypadku zakupu pojazdu używanego.
czytaj więcej
BIZNES 2014-01-15

Shell umacnia pozycję na zachodzie Polski

Otwarcie stacji dla samochodów ciężarowych w Iłowej
czytaj więcej
BIZNES 2014-01-15

Wolny rynek czy rynek kontrolowany?

Kiedy w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia uczęszczałem na studia ekonomii, w polskiej gospodarce panował czas socjalistycznego ładu, o koniunkturze gospodarczej uczyliśmy się jedynie na przykładzie krajów kapitalistycznych.
czytaj więcej

GAVDI obsługuje system SAP HCM w Securitas Polska

Firma Securitas Polska, lider w zakresie ochrony osób i mienia, podpisała umowę na obsługę systemu SAP HCM z Centrum Wsparcia Aplikacji GAVDI.
czytaj więcej
BIZNES 2014-01-15

Światła samochodowe: zgodne z prawem i zdrowym rozsądkiem

O naszym bezpieczeństwie poruszania się samochodem (zwłaszcza po zmroku) decyduje kilka elementów. Obok sprawności technicznej pojazdu niezwykle ważne jest jego prawidłowe oświetlenie.
czytaj więcej
BIZNES 2014-01-14

Farnell element14 wprowadza do oferty moduł BoosterPack HapTouch

Farnell element14 i Texas Instruments opracowały moduł rozszerzenia HapTouch BoosterPack, który pozwala konstruktorom i programistom na łatwe zastosowanie technologii dotykowej w urządzeniu lub jego prototypie.
czytaj więcej
BIZNES 2014-01-14

HUAWEI zaprasza do świata nowych możliwości, prezentując urządzenia 4G LTE

Podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas (CES 2014) HUAWEI, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), przedstawił szereg nowych urządzeń, które obsługują sieci LTE kategorii 4.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2014-01-14

Porywiste wiatry nawiedziły północną Polskę

Jak poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego, w piątek wieczorem wskutek awarii wywołanych przez silny wiatr w województwie podlaskim ponad 7 tys. odbiorców pozbawionych było prądu. Jak ochronić sprzęt przed zniszczeniem?
czytaj więcej