Biuro prasowe

BIZNES 2013-07-11

Wielkie zmiany w popularnym sklepie AlejaOpon.pl

Decydując się na zakup opon samochodowych, warto dziś swoją uwagę skierować głównie w stronę sklepów internetowych, które w przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników pochwalić się mogą szerszą ofertą, lepszą dostępnością poszczególnych modeli czy niższymi cenami.
czytaj więcej

Platforma rozwojowa Freescale® Freedom KL02Z dostępna w ofercie Premier Farnell

Firma Premier Farnell poinformowała, że będzie oferować w ciągłej sprzedaży nową platformę rozwojową Freescale Semiconductor — zestaw Freedom KL02Z, przeznaczony do szybkiego tworzenia prototypów aplikacji z zastosowaniem mikrokontrolerów.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2013-07-11

Inteligentny Dom na wyciągnięcie ręki

Dom, który samodzielnie decyduje o włączeniu światła, ogrzewania czy alarmu, do tego symuluje obecność mieszkańców i reaguje na ich polecenia głosowe. – To na pewno strasznie dużo kosztuje – komentuje wielu z nas.
czytaj więcej
BIZNES 2013-07-11

Soczewki blokujące szkodliwe promieniowanie UV

Soczewki blokujące szkodliwe promieniowanie UV.Promienie UV są szkodliwe dla naszej skóry, ale równie groźne są także dla naszych oczu. Dodatkową ochronę dla osób z wadą wzroku w takim przypadku mogą stanowić soczewki kontaktowe z filtrem UV.
czytaj więcej
BIZNES 2013-07-11

Gwiazdy pojechały po zdrowie w Rajdzie Polski Kobiet

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Polski Kobiet na Panie czekały liczne zadania i próby sprawnościowe, a załogi pokonały łącznie ok. 550 km.Rajd Polski Kobiet to nie tylko sportowa rywalizacja na trasie, ale przede wszystkim promocja profilaktyki nowotworowej oraz badania.
czytaj więcej
BIZNES 2013-07-11

MŚP: będzie trochę lepiej w drugiej połowie 2013 roku

Zbliżają się nieco lepsze czasy dla sektora MŚP w drugiej połowie 2013 roku. Tak przewidują właściciele małych i średnich firm po dość ciężkim minionym półroczu – wynika z badań Instytutu Badań i Analiz oraz portalu Firmy.net.
czytaj więcej

ASUS N550 i N750 – nowe multimedialne notebooki z serii N

ASUS zaprezentował dwa nowe notebooki z serii N – modele N550 oraz N750. Komputery zostały wyposażone w procesory czwartej generacji Intel® Core™ oraz wydajne karty graficzne NVIDIA® GeForce®.
czytaj więcej
BIZNES 2013-07-10

Nowy oddział Dachser w Rio de Janeiro

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, otworzył nowy oddział w centrum Rio de Janeiro. Lokalny zespół tworzą specjaliści zajmujący się międzynarodową żeglugą morską, importem i eksportem oraz odprawą celną. Nowy oddział jest 12-stą lokalizacją Dachser w Brazylii.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2013-07-10

Schneider Electric przyłącza się do organizowanej przez Microsoft akcji CityNext

Schneider Electric, światowy lider w zarządzaniu energią, ogłosił dziś rozpoczęcie współpracy z Microsoft w ramach CityNext, inicjatywy adresowanej do instytucji rządowych, biznesu i obywateli, której celem jest stworzenie nowej wizji przyszłości miast.
czytaj więcej
Energetyka BIZNES 2013-07-10

Schneider Electric ogłosił zwycięzców Go Green in the City 2013

Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią, w dniach 25-28 czerwca 2013 już po raz trzeci powitał w Paryżu grupę 50 studentów, którzy zakwalifikowali się do finału odbywającego się co roku konkursu innowacji Go Green in the City.
czytaj więcej