Biuro prasowe

BIZNES 2013-12-17

Sklepy wciąż nie zezwalają na skanowanie lub fotografowanie cen!

Z najnowszego badania dotyczącego skanowania i fotografowania cen przez konsumentów wynika, że zdecydowana większość sklepów w Polsce zabrania tej praktyki.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2013-12-16

Godło Firma Przyjazna Klientowi dla Idea Expert

Idea Expert, jedna z czołowych firm pośrednictwa i doradztwa finansowego w Polsce, otrzymała godło Firma Przyjazna Klientowi. Nagroda ta potwierdza wysoką jakość usług świadczonych przez firmę klientom w całym kraju.
czytaj więcej
BIZNES 2013-12-13

Postanowienia finansowe na Nowy Rok

Początek roku to zawsze okres, kiedy można coś zacząć od nowa. Czas zmian, czas decyzji i czas planowania na cały nadchodzący rok. Może warto też - zastanowić się nad zmianami w osobistych finansach. Spójrzmy na to okiem eksperta od inwestycji - Krzysztofa Sadeckiego.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2013-12-12

Więcej oszczędzamy na świąteczne przyjemności

Z badań przeprowadzonych przez Homo Homini w ramach cyklicznego Barometru firmy Provident wynika, że prawie co trzeci mieszkaniec małego miasta i wsi (32 proc.) częściej niż mieszkaniec większego miasta (18 proc.) deklaruje organizację świąt ze zgromadzonych oszczędności.
czytaj więcej
BIZNES 2013-12-12

Lider, menedżer i specjalista a własny biznes

W zależności od naszych wrodzonych talentów, ambicji, motywacji, ciężkiej pracy i znajomości modeli biznesowych można poprzestać na małej firmie lub stworzyć wielki koncern. Część profesjonalistów na rynku woli mieć mniej stresów i być specjalistą, wolnym strzelcem.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2013-12-11

Inwestowanie w sztukę sposobem na ochronę kapitału i optymalizację podatkową

Zastanawiasz się jak zbudować wartość firmy? Płacisz wysokie podatki? Szukasz skutecznej i sprawdzonej formy ochrony kapitału? Potrzebujesz sprawdzonej formy inwestycji? Zapoznaj się z nowym trendem na światowych rynkach, który okazał się być modny także wśród Polaków.
czytaj więcej
BIZNES 2013-12-06

Jak najlepiej dogadać się z prawnikami

Jak dobrze porozumieć się z prawnikami. Jak zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Recepty na to oraz na skuteczne praktyki biznesowe można znaleźć w książce Krzysztofa Sadeckiego „Własny biznes - dlaczego TAK”.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2013-12-05

Najlepsze prezenty wybiera się samemu!

Jakie prezenty cieszą najbardziej? Zazwyczaj te, które odpowiadają naszym aktualnym potrzebom i o wyborze których możemy sami decydować.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2013-11-28

Dwie trzecie pracodawców motywuje na święta

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services, Święta Bożego Narodzenia to dla 64% firm okazja do dodatkowej motywacji pracowników. Co w tym roku pracownicy znajdą pod firmową choinką?
czytaj więcej
BIZNES 2013-11-28

Startuje emisja obligacji Polfa SA

Ponad 9,5% w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym zarobią inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup obligacji serii C w publicznej emisji prowadzonej przez Polfę SA. Zapisy trwają od 26 listopada do 10 grudnia 2013 roku. Spółka chce pozyskać z rynku 10 mln złotych.
czytaj więcej