Biuro prasowe

BIZNES 2016-12-05

Dentons rozpoczyna działalność w Australii

Dentons, największa na świecie firma prawnicza, ogłosiła dziś sformalizowanie połączenia z funkcjonującymi od niemal stu lat biurami kancelarii Gadens, wzmacniając pozycję wiodącej firmy prawniczej w rejonie Pacyfiku.
czytaj więcej
BIZNES 2016-11-16

Jak „Tymbark Life” starał się wybić na kultowej marce „Frugo”

Konflikt pomiędzy spółką FoodCare, a Grupą Maspex toczy się od 2012 roku. Postępowanie sądowe dopiero się rozpoczyna. Ofiarą jest popularny napój FRUGO, produkowany przez FoodCare sp. z o.o. Wyrok w sprawie plagiatu wyda niedługo Sąd Okręgowy w Katowicach.
czytaj więcej
BIZNES 2016-11-02

Rączkowski, Kwieciński Adwokaci zmienia się w RK Legal

Kancelaria Rączkowski Kwieciński Adwokaci z okazji swojego jubileuszu wprowadza nową nazwę - RK LEGAL - łączącą wszystkie oferowane usługi pod jedną marką oraz zmienia szatę graficzną.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-10-17

Rezydencja na Malcie dla spółek

Ostatnie zmiany legislacyjne spowodowały, iż działalność gospodarcza prowadzona za pośrednictwem spółek zagranicznych może powodować coraz większe problemy administracyjne i formalne (...)
czytaj więcej
BIZNES 2016-10-12

Stanowisko FoodCare wobec częściowego uwzględnienia powództwa D.Michalczewskiego

STANOWISKO FOODCARE SP. Z O.O. WOBEC CZĘŚCIOWEGO UWZGLĘDNIENIA POWÓDZTWA DARIUSZA MICHALCZEWSKIEGO DOTYCZĄCEGO WYKORZYSTANIA SŁOWA „TIGER” W NAZWIE PRODUKTU „TIGER ENERGY DRINK”
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-10-07

Przekazanie zysku spółki jawnej na działalność spółki nie zawsze opodatkowane

Przekazanie zysku spółki jawnej na działalność spółki nie zawsze będzie opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W jaki sposób, zatem sformułować uchwałę o podziale zysku w spółce jawnej, aby uniknąć opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych?
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-10-07

Reżimy prawne dla zmiany wierzyciela lub dłużnika w zobowiązaniu

W odniesieniu do stosunku zobowiązaniowego obowiązujące przepisy prawa cywilnego przewidują możliwość zmiany podmiotowej każdej ze stron, a więc osoby dłużnika oraz wierzyciela (...).
czytaj więcej
BIZNES 2016-09-22

Przetargi to nie olimpiada – druga pozycja to nie srebro

Przetargi to nie zawody sportowe, mają jednak z nimi wiele wspólnego. Przynajmniej w kontekście rywalizacji.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-09-17

Właściciel warunkowy – zastrzeżenie własności rzeczy sprzedanej

Wydanie kupującemu rzeczy ruchomych przez sprzedającego łączy się zazwyczaj z natychmiastowym uiszczeniem ceny sprzedaży. W obrocie gospodarczym występują jednak sytuacje, w których rzecz zostaje wydana nabywcy zanim dojdzie do zapłaty ceny sprzedaży.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-09-16

Jak skarga pauliańska chroni wierzyciela?

Skarga pauliańska została uregulowana w art. 527-534 kodeksu cywilnego. Jest to instytucja, która ma celu chronić wierzyciela w razie niewypłacalności dłużnika. Zdarzają się sytuacje, w których w celu uniknięcia przez dłużników zapłaty zobowiązań wyzbywają się swojego majątku.
czytaj więcej