Biuro prasowe

BIZNES 2016-03-03

Galt rozwija dział procesowy

Warszawska kancelaria prawna Galt wzmacnia swój dział procesowy. Zespół pod kierownictwem Emila Zalewskiego prowadzi obecnie szereg postępowań cywilnych, karnych i administracyjnych.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-02-25

Problem ryczałtów za noclegi w kabinie pojazdu ma być uregulowany prawnie

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przygotowało projekt nowelizacji ustawy o czasie pracy kierowców oraz o zmianie ustawy o transporcie drogowym, który ma na celu uregulowanie kwestii zwrotu przez pracodawcę kosztów noclegu pracownikom – kierowcom.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-02-25

Nadawanie pism do sądów administracyjnych i urzędów po uchwale NSA z 19 paździer

Po niedawnej uchwale, jaką wydał Naczelny Sąd Administracyjny istnieje obawa, czy strony spraw przed sądami administracyjnymi lub urzędami będą mogły wnosić w terminie pisma do tych instytucji.
czytaj więcej
BIZNES 2016-02-25

Szkolenia i konkursy Prawniczych Targów Praktyk i Pracy 2016

Czy pamiętacie, że w ramach Prawniczych Targów Praktyk i Pracy odbywają się szkolenia oraz warsztaty poświęcone tematyce i zagadnieniom prawnym. Przypominamy również o konkursach i turniejach, w tym najbardziej oczekiwanych, które na dobre wpisały się w kalendarz wydarzeń.
czytaj więcej
BIZNES 2016-02-18

Prawnicze Targi Praktyk i Pracy

W dniach 15-16 marca 2016 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie zaprezentują się prestiżowe polskie i międzynarodowe kancelarie prawne. Dla studentów i absolwentów prawa będzie to okazja do uzyskania informacji na temat aktualnych ofert praktyk i pracy.
czytaj więcej
BIZNES 2016-01-29

Unia Europejska ułatwi rozwiązywanie sporów z zagranicznymi e-sklepami

Trudności przy realizacji e-zakupów za granicą napotyka już co piąty konsument w UE. Czy i jak zmieni e-zakupy nowa unijna platforma ODR do rozstrzygania sporów konsumenckich, która zacznie funkcjonować już 15 lutego 2016 roku?
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-01-26

Zasady dotyczące wymiany informacji podatkowych będzie regulowała ustawa

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o obowiązkowej automatycznej wymianie informacji w dziedzinie opodatkowania. Jego celem jest dostosowanie polskiego prawa do wymogów dyrektywy UE.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-01-25

Niebezpieczny outsourcing pracowniczy

Na początku stycznia 2015 roku, ZUS wydał ostrzeżenie związane z możliwymi konsekwencjami wykorzystania outsourcingu pracowniczego w działalności gospodarczej.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2016-01-13

Zmiany w przepisach dotyczących stawek adwokackich i radcowskich

Z początkiem tego roku po raz pierwszy od kilkunastu lat w sposób istotny zmieniły się w Polsce opłaty za czynności adwokackie i radcowskie. Co ta zmiana w praktyce oznacza dla klientów kancelarii prawnych?
czytaj więcej
BIZNES 2015-12-28

Rowerowe bagażniki na hak. Trzecia tablica legalna od 2016 roku

Z początkiem 2016 r. wchodzą w życie przepisy umożliwiające wydanie trzeciej tablicy rejestracyjnej, którą można umieścić na – montowanym na samochodowym haku holowniczym – bagażniku do przewozu rowerów.
czytaj więcej