Biuro prasowe

Prawo BIZNES 2015-12-21

Podatek od spadków i ekwiwalentu za udziały zmarłego wspólnika sp. z o.o.

Ekwiwalent za udziały zmarłego wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (równowartość), jako prawo majątkowe podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
czytaj więcej
BIZNES 2015-12-14

Równe nagradzanie w konkursach B2B

Po zmianie orzecznictwa w styczniu tego roku wszystkie uzyskane przez nie nagrody podlegają 10-proc. opodatkowaniu. Jest taniej dla przedsiębiorcy i łatwiej dla organizatora, który na takich samych warunkach może zorganizować konkurs dla mieszanej grupy odbiorców.
czytaj więcej
BIZNES 2015-12-03

Jak „winny” stał się „niewinnym”

GDPM z Gdańsku o tym, że wynik postępowania karnego wcale nie musi być ostateczny! ”Winny” może ulec zmianie w postępowaniu cywilnym.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2015-11-23

Zmiany w ustawie o innowacyjności – pobudzenie venture capital

Nowe przepisy zwolnią fundusze capital venture z podwójnego opodatkowania. Czy zatem emigracja biznesowa polskich innowatorów dobiegnie końca?
czytaj więcej
BIZNES 2015-11-02

SKV LAW dołącza do CEE Attorneys

Kancelaria prawna SKV LAW w Wilnie, z dniem 2. listopada 2015 r. dołączyła do międzynarodowej sieci prawniczej CEE Attorneys, dodając Litwę do mapy współpracujących partnerów.
czytaj więcej
BIZNES 2015-11-02

Kancelaria Galt reprezentowała Griffin Real Estate

Kancelaria Galt doradzała Griffin Real Estate przy negocjacjach przedłużenia umowy najmu ze spółką Microsoft – głównym najemcą biurowca Company House II, należącym do dewelopera.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2015-10-26

Kolejne ułatwienia dla podatników w kontaktach z fiskusem

Wprowadzenie pełnomocnictw ogólnych w postępowaniu podatkowym oraz możliwość wyznaczenia jednego wiodącego urzędu do postępowania w sprawach powiązanych podmiotów – to tylko niektóre rozwiązania, zawarte w podpisanej przez prezydenta nowelizacji Ordynacji podatkowej.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2015-10-24

Przymusowe likwidacje i przejęcie majątków spółek na Cyprze

W połowie lipca 2015 roku w oficjalnym Dzienniku Urzędowym Republiki Cypru ukazała się lista spółek, które w przeciągu trzech miesięcy od dnia publikacji listy, mają zostać z urzędu rozwiązane i wykreślone z rejestru.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2015-10-24

Obowiązek zróżnicowania prawnych środków nadzorczych nad SKOK'ami

Wyrokując o zgodności ustawy o SKOK z Ustawą Zasadniczą Trybunał Konstytucyjny ze względów formalnych odrzucił około 90 proc. wniesionych zarzutów, jednak wskazał, że artykuł 60 ustawy o SKOK z 2009 r. jest niezgodny z konstytucją.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2015-10-09

Kontrowersyjny projekt. Obrót informacjami gospodarczymi zdrożeje?

Przygotowywana przez Ministerstwo Gospodarki nowelizacja ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych miała w założeniu m.in. usprawnić weryfikację kontrahentów.
czytaj więcej