Biuro prasowe

Bankowość BIZNES 2013-09-26

Lokaty Meritum Banku jeszcze atrakcyjniejsze

Meritum Bank podwyższa oprocentowanie lokat terminowych. Nowe, atrakcyjne stawki oprocentowania wynoszą 3,5 proc. dla lokaty rocznej i 3,45 proc. dla półrocznej.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2013-09-25

Polacy cenią darmowe konta i bankomaty

Jak wynika z badania NBP najważniejszą cechą, jaką powinno mieć podstawowe konto osobiste jest możliwość darmowego wypłacania gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Na ten element wskazała aż połowa respondentów.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2013-09-17

Jak działają transakcje forward

Transakcja forward jest instrumentem eliminującym niepewność związaną z przyszłym kształtowaniem się kursów walutowych. Pozwala ona eksporterom i importerom zabezpieczyć się przed stratami, które mogą powstać w wyniku zmiany wartości danej waluty.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2013-08-21

GTF rozwija sieć placówek i zakres działalności

Górnośląskie Towarzystwo Finansowe, jeden z wiodących operatorów bankowych, który w roku bieżącym obchodzi swoje dziesięciolecie, dynamicznie się rozwija.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2013-08-05

6 proc. na Lokacie z funduszem w Meritum Banku

Meritum Bank po raz pierwszy wprowadza do oferty produkt oszczędnościowo inwestycyjny: lokatę połączoną z inwestycją w wyselekcjonowane subfundusze QUERCUS Parasolowy SFIO oraz EQUES SFIO. Oprocentowanie części depozytowej sięga aż 6 proc. w skali roku na 3-miesięcznej lokacie.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2013-07-31

Pierwsze półrocze 2013 dobre dla Meritum Banku

W I półroczu br. Meritum Bank osiągnął bardzo dobre wyniki finansowe, pomimo trudniejszych warunków makroekonomicznych i mocnego spadku stóp procentowych. Bank wypracował 3 mln zł zysku netto, o 27 proc. więcej niż w ciągu pierwszych 6 miesięcy ub.r.
czytaj więcej
BIZNES 2013-07-18

99,9 proc. decyzji kredytowych wydanych szybciej niż w 5 minut

Przez 10 tygodni promocji „Gwarancja szybkiej decyzji kredytowej” jedynie w przypadku 0,1 procenta wniosków o kredyt gotówkowy lub konsolidacyjny w Meritum Banku czas wydania wstępnej, pozytywnej decyzji kredytowej był dłuższy niż 5 minut.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2013-07-16

4 proc. na Pierwszej Lokacie Meritum Banku

4 proc. oferuje Meritum Bank na 3-miesięcznej Pierwszej Lokacie, którą mogą założyć klienci otwierający Proste Konto Osobiste. Bank proponuje także bardzo atrakcyjną lokatę opartą o wskaźnik WIBOR 6M. Minimalna kwota wymagana do jej założenia to obecnie 1 000 zł.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2013-07-03

Jak zaoszczędzić na racie kredytu?

Dane NBP wskazują, że Polacy mają coraz mniej pieniędzy. Powoduje to, że niejedna osoba musi nie tylko zaciskać pasa, ale czasem poratować domowy budżet pożyczką. Jak znaleźć korzystny i tani kredyt lub obniżyć wysokość spłacanych obecnie rat?
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2013-06-27

Stopy procentowe w dół, raty kredytów gotówkowych bez zmian

Im niższe stopy procentowe, tym niższe raty – to zdanie w ciągu ostatnich miesięcy słyszał już prawie każdy. Jednak nie wszyscy klienci banków to odczuli. Zobowiązania osób, które spłacają kredyty gotówkowe prawie się nie zmieniły.
czytaj więcej