Biuro prasowe

BIZNES 2014-02-17

Meritum Bank już od roku zachęca do oszczędzania na swoim blogu

Prowadzony przez pracowników Meritum Banku Blog o oszczędzaniu w lutym obchodzi pierwsze urodziny. W ciągu ostatnich 12 miesięcy autorzy bloga, którego miesięcznie odwiedzają tysiące czytelników, opublikowali ponad setkę artykułów.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2014-02-17

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli jak czytać umowę kredytową

Podjęcie decyzji o kredycie gotówkowym powinno być poprzedzone zweryfikowaniem własnych możliwości finansowych i wnikliwą analizą umowy kredytowej przed jej podpisaniem.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2014-02-11

Getin Point – nowa era w polskiej bankowości

Getin Bank rozpoczyna nową erę w polskiej bankowości, uruchamiając pierwszy na rynku samoobsługowy oddział Getin Point. W punkcie udostępnionym w Złotych Tarasach w Warszawie można m.in. założyć konto osobiste lub wnioskować o nowy produkt bankowy.
czytaj więcej
BIZNES 2014-02-11

Rachunek walutowy e-Kantor w Meritum Banku

Meritum Bank wprowadził do oferty bezpłatny rachunek e-Kantor, który umożliwia klientom indywidualnym wymianę walut po bardzo atrakcyjnych kursach oraz bezpłatne przelewy we frankach szwajcarskich na rachunki prowadzone w innych bankach krajowych.
czytaj więcej
BIZNES 2014-02-05

Startuje V edycja plebiscytu Złoty Bankier

Startuje V edycja największego plebiscytu konsumenckiego, w którym nagradzane są banki - Złoty Bankier 2013. Do walki o statuetkę stanęło 28 banków.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2014-02-04

Kieszonkowe na zimowy wyjazd – karta kontra gotówka

Ferie zimowe, podobnie jak wakacje, są okresem kiedy nastolatki najczęściej wyjeżdżają na zorganizowane obozy, gdzie muszą sobie samodzielnie radzić w wielu nowych dla nich sytuacjach, między innymi gospodarować swoim kieszonkowym.
czytaj więcej
BIZNES 2014-01-28

Kres ubezpieczeń do kredytów?

I znów czekają nas zmiany. Jeszcze na dobre nie zaczął się rok 2014, a już nadzór finansowy zapowiada wprowadzenie w życie rygorystycznych przepisów dla banków i ubezpieczycieli dotyczących zawierania umów ubezpieczenia przy udzielaniu kredytów.
czytaj więcej
BIZNES 2014-01-24

Nowa dyrektywa UE dot. pośredników kredytowych

Co jakiś czas powraca problem certyfikacji podmiotów świadczących usługi pośrednictwa kredytowego.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2013-12-23

Amerykański Fed kończy 100 lat

Fed to instytucja, która odgrywała decydującą rolę w kształtowaniu światowej go-spodarki. Na decyzje legendarnego Alana Greenspana czekali najwięksi światowi przywódcy. Fed to 100 lat fascynującej historii.
czytaj więcej
BIZNES 2013-12-23

Nowy standard szansą na większą transparentność branży finansowej

Do opisu poszczególnych produktów banki używają własnego zasobu pojęć, co sprawia że ich oferty nie zawsze są zrozumiałe dla klientów.
czytaj więcej