Biuro prasowe

BIZNES 2013-08-06

Rozwiązania logistyczne Dachser dla branży energii odnawialnych

Działający globalnie operator logistyczny, firma Dachser, oferuje specjalistyczne rozwiązania dla branży energii odnawialnych. Eksperci w specjalnej komórce Dachser Renewable Energies łączą wiedzę logistyczną z doświadczeniem branżowym.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2013-08-02

Wolontariusze DB Schenker Logistics po raz 10. w akcji

Wg danych GUS ponad trzy miliony Polaków angażuje się w wolontariat. Wśród nich są pracownicy DB Schenker Logistics, którzy zrealizowali w tym roku 24 projekty wolontariackie w całej Polsce.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2013-08-02

DB Schenker Logistics ma już 37 lokalizacji w Indiach

Nowy oddział w stanie Kerala  Rozwiązania logistyczne dla handlu detalicznego, branży chemicznej, produkcyjnej i innych
czytaj więcej
BIZNES 2013-07-10

Nowy oddział Dachser w Rio de Janeiro

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, otworzył nowy oddział w centrum Rio de Janeiro. Lokalny zespół tworzą specjaliści zajmujący się międzynarodową żeglugą morską, importem i eksportem oraz odprawą celną. Nowy oddział jest 12-stą lokalizacją Dachser w Brazylii.
czytaj więcej
BIZNES 2013-07-05

Konkurs fotograficzny Dachser

Dachser, działający globalnie operator logistyczny organizuje konkurs fotograficzny. W rywalizacji o iPady i inne nagrody mogą wziąć wszyscy, którym uda się zrobić zdjęcie z ciężarówką Dachser lub Azkar.
czytaj więcej
BIZNES 2013-06-13

Logistyka artykułów sezonowych – Dachser dla Biohort

Jak rozwiązać problemy związane z logistyką wyrobów, na które popyt trwa tylko kilka miesięcy w roku? Jak poradzić sobie z magazynowaniem i dystrybucją produktów o dużych gabarytach?
czytaj więcej
BIZNES 2013-06-10

Nowy wymiar logistyki żywności: Europejska Sieć Produktów Spożywczych

Dwunastu wiodących europejskich dostawców usług logistycznych dla branży spożywczej będzie ze sobą współpracować w potężnym ogólnoeuropejskim partnerstwie. Europejska Sieć Produktów Spożywczych określa jednolite standardy międzynarodowych usług logistycznych.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2013-06-06

Dr Rafał Tarasewicz nowym Dyrektorem ds. Efektywności Biznesu w DB Schenker Logi

Od kwietnia 2013 r. dr Rafał Tarasewicz objął nowo utworzone stanowisko Dyrektora ds. Efektywności Biznesu w pionie Logistyki Kontraktowej w DB Schenker Logistics.
czytaj więcej
BIZNES 2013-05-24

Fracht FWO Polska. Dostawa na plac budowy Oceanarium

W połowie maja firma Fracht FWO Polska dostarczyła ostatnią partię szklanych akryli do Wrocławskiego Zoo. Na niemal dwóch hektarach powstaje tam pierwsze w Polsce i największe w Europie Oceanarium.
czytaj więcej
BIZNES 2013-05-15

Zysk netto Uboat-Line wzrósł dziewięciokrotnie w I kw. 2013 r.

Notowana na NewConnect Spółka działająca w sektorze logistyki oraz spedycji Uboat-Line S.A., osiągnęła w I kwartale 2013 r. zysk netto na poziomie 1,173 mln zł wobec 131 tys. zł zysku przed rokiem.
czytaj więcej