Biuro prasowe

BIZNES 2015-11-17

Dachser uruchamia własny oddział w Turcji

Dachser otwiera oddział w Stambule, który będzie włączony w europejską sieć drobnicową w ramach Dachser Cargoplus.
czytaj więcej
BIZNES 2015-11-06

Logistyka i druk 3D

Drukowanie w 3D już dawno wyszło poza obszar fantastyki. Przykładem są metalowe podzespoły do samolotów, które nie są już zgrzewane z poszczególnych elementów, ale drukowane w całości. Ich produkcja na skalę masową jest już tylko kwestią czasu.
czytaj więcej
BIZNES 2015-11-05

UBER OD DZIŚ DOSTĘPNY WE WROCŁAWIU I W POZNANIU

W obu miastach Uber spotkał się z ogromnym zainteresowaniem: jeszcze przed uruchomieniem aplikacji we Wrocławiu użytkownicy chcieli zamówić przejazdy ponad 20 000 razy, a w Poznaniu – ponad 16 000 razy.
czytaj więcej
BIZNES 2015-10-30

Fracht lotniczy Dachser dla Ameryki Łacińskiej

Globalny operator logistyczny – firma Dachser oferuje nową usługę frachtu lotniczego, łączącą przez lotnisko w Miami na Florydzie ogólnoświatową sieć transportową z Ameryką Łacińską.
czytaj więcej
BIZNES 2015-10-30

Logistyka dla branży meblarskiej

Firma Dachser, specjalizująca się w obsłudze logistycznej eksporterów, ma duże doświadczenie w transporcie i magazynowaniu dla firm z polskiej branży meblarskiej, która w ostatnich latach odnosi świetne wyniki w handlu zagranicznym.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2015-10-28

DHL Express z ofertą dla e-biznesu

•Zamawiając przesyłkę w zagranicznym e-sklepie, otrzymasz powiadomienie SMS/email o statusie przesyłki •ODD - wybór najkorzystniejszej opcji doręczenia przesyłki międzynarodowej oraz system śledzenia jej losów •Możliwość odbioru przesyłki międzynarodowej z automatu DHL
czytaj więcej
BIZNES 2015-10-23

Przyszłość zależna od innowacji

Według założeń z unijnej strategii "Transport w roku 2050", w najbliższych latach europejski transport ma przejść sporo zmian. Zmiany te prowadzić mają do usprawnienia transportu przyszłości, co wprowadzić miałoby logistykę na zupełnie inny poziom.
czytaj więcej
BIZNES 2015-09-30

Obiekty transportu publicznego: jak połączyć akustykę i nowoczesny wystrój

Kształtowanie przyjaznej akustyki staje się coraz ważniejsze. O komfort pasażerów w tym względzie zaczynają dbać zarządcy dworców i lotnisk. Eksperci firmy Armstrong podpowiadają jak zadbać o odpowiednią akustykę.
czytaj więcej
BIZNES 2015-09-24

URSUS Ambasadorem Polskiej Gospodarki

23 września br. spółka URSUS została nagrodzona tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii „Eksport”. Nagroda została przyznana przez Business Centre Club. URSUS wyróżniono za sukcesy na rynkach eksportowych oraz promocję Polski za granicą.
czytaj więcej
BIZNES 2015-09-15

Piłeś? Lepiej niech ktoś odprowadzi twoje auto

Niewinne i nieplanowane wyjście ze znajomymi na piwo, może nieść za sobą niemały problem – co zrobić z samochodem, kiedy na spotkanie dotarliśmy swoim pojazdem?
czytaj więcej