Biuro prasowe

BIZNES 2022-06-01

Specjaliści od Pythona wzmacniają kompetencje Machine Learning i Data Engineerin

Do zespołu STX Next, największego w Europie software house specjalizującego się w języku Python, dołączyli specjaliści w obszarach Machine Learning i Data Engineering.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-01

Branża IT – oni płacą, im nie płacą

O 18 proc. spadło przez ostatni rok zadłużenie branży IT. Przedsiębiorcy z tego sektora są aktualnie w dobrej sytuacji. Większym problemem są rosnące należności branży. Firmy IT mają do odzyskania ponad 400 mln zł. Najwięcej zalega im handel i budownictwo.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-31

Najmniejsza na rynku kamera nadzorująca AI już dostępna

Stylowa i kompaktowa kamera sieciowa wspierana sztuczną inteligencją doskonale wkomponowuje się w każde otoczenie i zapewnia więcej niż tylko bezpieczeństwo
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-31

Innowacyjne technologie w budownictwie - wyniki raportu PropTech 2022

Co trzecia polska firma z sektora MŚP deklaruje, że digitalizacja jest dla niej priorytetem o wysokim, a nawet najwyższym znaczeniu. Tak wynika z badań przeprowadzonych przy współpracy konsultantów ConQuest z BauApp.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-31

Interpol ostrzega: profesjonalna cyberbroń pojawi się w Darknecie

Cyberterroryści i sponsorowani przez państwa hakerzy są pierwszoplanowymi postaciami toczącej się cyberwojny. Atakują strony internetowe nie tylko po to, aby je niszczyć i pozyskiwać dane, ale również zagrażać bezpieczeństwu ekonomicznemu krajów.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-30

Triggo finalistą konkursu mikromobilności w Amsterdamie

Mikropojazd elektryczny Triggo znalazł się wśród sześciu światowych startupów, które wezmą udział w finale konkursu na najlepsze rozwiązanie technologiczne z branży mikromobilności.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-30

Live Privacy Shield, czyli aplikacja do ochrony prywatności od Axis

Axis Communications prezentuje aplikację Live Privacy Shield, której zadaniem jest ochrona tożsamości osób znajdujących się w polu widzenia kamery. To szczególnie ważne w kontekście zgodności materiału z przepisami RODO.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-30

Już blisko ¼ Polaków myśli o zmianie branży na IT. Raport firmy Evolution

Globalny twórca i dostawca oprogramowania do gier online, firma Evolution, która cały czas zatrudnia specjalistów nad Wisłą, opracowała raport “Praca w IT”, z którego wynika między innymi, że już ¼ Polaków zastanawia się nad przebranżowieniem do IT.
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-30

Rekordowe przychody oraz zysk netto. Render Cube ma za sobą najlepszy rok

Łódzkie studio Render Cube zanotowało rekordowy rok we wszystkich kluczowych pozycjach finansowych. Przychody w 2021 r. wyniosły 13,4 mln zł i były wyższe o 80% względem 2020 r
czytaj więcej
BIZNES 2022-05-30

Dassault Systèmes i Ab Ovo przedstawiają „Smart Routing”

Dassault Systèmes i Ab Ovo przedstawiają „Smart Routing” - chmurowe rozwiązanie do planowania transportu, oparte na sztucznej inteligencji
czytaj więcej