Biuro prasowe

BIZNES 2020-04-27

Nowe obowiązki i lepsze zabezpieczenia przed pożarami nowe obow

• Czwartego marca w życie weszło Rozporządzenie ws. ochrony ppoż. miejsc przeznaczonych do zbierania, magazynowania lub przetwarzania odpadów. Nakłada na zarządzających takimi obiektami nowe obowiązki i budzi spore emocje.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-24

Psychologia i architektura – nierozerwalny duet

Podwaliną architektury są nauki ścisłe, ale obiekty wysokiej jakości zawsze są połączeniem myśli technicznej ze sztuką, pewnym artyzmem i wiedzą czerpaną z psychologii i socjologii,
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-24

Olivia Prime – trzeci największy budynek biurowy w Polsce oddany do użytku

Olivia Prime, oferujący 55 000 m2 budynek, jest już w całości dostępny – część B uzyskała pozwolenie na użytkowanie, prawie 2 lata po części A
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-24

Panattoni zakupiło grunt na Śląsku – powstanie Panattoni Park Czeladź V

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zwiększa swoją obecność na Górnym Śląsku. Deweloper właśnie nabył grunt w Czeladzi, gdzie już usytuował wiele swoich inwestycji.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-24

Mennica Legacy Tower na ostatniej prostej!

Dzięki zaangażowaniu i odpowiedzialności wszystkich firm uczestniczących w realizacji Mennica Legacy Tower, prace wewnątrz wieżowca i w otoczeniu obu budynków kompleksu cały czas posuwają się naprzód.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-24

Jak koronawirus wpłynął na inwestycje mieszkaniowe w pierwszym kwartale?

Zobacz najnowszą informację GUS, dotycząca wstępnych wyników budownictwa mieszkaniowego w marcu oraz pierwszym tegorocznym kwartale.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-24

Luksus wciąż w cenie. Rynek nieruchomości premium odporny na kryzys

To, że epidemia COVID-19 wystawi światową gospodarkę na ciężką próbę, jest już pewne. Widmo recesji nie jest dobrą wiadomością ani dla konsumentów, ani dla przedsiębiorstw. Są jednak segmenty rynku, które mogą z niej wyjść obronną ręką.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-24

Polska przygotowuje się na powrót do biurowców

W związku z zapowiedzianym przez rząd odmrażaniem gospodarki firmy ruszyły z przygotowaniami do stopniowego przywracania pracy w biurowcach. Czy będzie to powrót do normalności czy do nowej rzeczywistości? Na to pytanie starają się odpowiedzieć eksperci Colliers International.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-24

Jak hotele ograniczają koszty w czasie epidemii

Podczas epidemii większość hoteli jest zamknięta. Nie mają przychodów, ale mogą obniżyć koszty, wg ekspertów, nawet o 40%.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-23

Deweloperzy budują według harmonogramów

Deweloperzy realizujący inwestycje w Poznaniu i powiecie w ostatnich tygodniach dostosowali się do nowej rzeczywistości, związanej z pandemią. Oprócz kontynuacji projektów, w planach jest rozpoczęcie nowych. Klienci poszukujący mieszkania będą mieć niemały wybór.
czytaj więcej