Biuro prasowe

BIZNES 2020-12-16

3 najważniejsze trendy rynku HR w 2021 r. według ADP Polska

Firma ADP, globalny dostawca usług do zarządzania zasobami ludzkimi, w raporcie „A Post-Pandemic Workforce: Tracking Perspectives Amid COVID-19” przedstawia trendy, które zmienią rynek pracy w 2021 r.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-14

CHEP jest oficjalnym partnerem LEAD Network w Polsce i w Europie

LEAD Network, organizacja której celem jest promowanie idei różnorodności i integracji (diversity and inclusion) w branży retail i FMCG, rozpoczyna swoją działalność w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-11

Praca zdalna coraz większym wyzwaniem zarządczym

Praca zdalna nie jest już wyzwaniem technologicznym, za to sprawia coraz więcej problemów zarządczych – wynika z badania „Avenga IT Survey – Cyfrowe priorytety firm”, przeprowadzonego wśród klientów Avenga Poland na przełomie października i listopada 2020 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-11

POLKI ŚWIETNIE SOBIE RADZĄ ZAWODOWO

Jak wynika z badań, Polki są coraz bardziej przedsiębiorcze i świetnie radzą sobie w życiu zawodowym, wyróżniając się na tle Europy.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-07

Co nas czeka na rynku pracy, czyli prognozy przyszłości według OLX Praca

Jakie zjawiska będą się rozwijać? Jakie umiejętności będą najbardziej cenione wśród pracowników i liderów?
czytaj więcej
Praca BIZNES 2020-12-01

Starzejąca się ludność Polski będzie potrzebować opieki

COVID-19 generuje popyt na profesjonalnych opiekunów dla seniorów
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-30

W tym roku łatwiej dorobić na święta za granicą

Okres przedświąteczny co roku obfitował w oferty prac sezonowych i pozwalał tysiącom pracowników dorobić do domowego budżetu. W grudniu dodatkowi pracownicy byli potrzebni w branży eventowej, gastronomicznej, hotelarskiej czy handlowej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-27

Najlepsze miasta na świecie w 2020 r. dla osób szukających pracy

Warszawa pokonał Kraków w wyścigu o miano najlepszego miasta na świecie dla osób szukających pracy. Stolica Polski zajęła 15 miejscu w światowym rankingu. Firma Adzuna przeanalizowała dane dotyczące 72 największe miasta ze wszystkich krajów, w których działa jej serwis.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-26

Późne macierzyństwo – efekt zmian społecznych czy zdrowia prokreacyjnego?

Ginekolożki, ekonomistka, ekspertka rynku pracy mówią jednym głosem – przyczyn późnego macierzyństwa trzeba upatrywać, w pierwszej kolejności, w zmianach ekonomiczno-społecznych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-26

Branża logistyczna szuka rąk do pracy

Druga fala pandemii i ograniczenia w handlu tradycyjnym spowodowały dalszy wzrost popytu na zakupy online. Z powodu koronawirusa Polacy coraz chętniej i coraz więcej kupują przez internet, a do tego właśnie rozpoczęła się gorączka przedświątecznych zakupów.
czytaj więcej