Biuro prasowe

BIZNES 2020-05-25

Praca opiekunki w Niemczech. Jakie są obowiązki?

Na pracę opiekunki za granicą decydują się głównie osoby, które potrzebują dobrego zarobku w bardzo szybkim czasie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-25

Praca na dziś i jutro. Życie zawodowe Polek w dobie pandemii

W wyniku pandemii koronawirusa pracę straciło 8% Polek w wieku 25-64 lat, co może stanowić nawet 870 tys. kobiet , które utraciły źródło dochodu
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-22

Pokwarantannowa rzeczywistość - jakie wyzwania przygotowała dla pracodawców?

Eksperci stworzyli poradnik, mający wesprzeć firmy w procesie zrozumienia obecnych zmian i nowego sposobu radzenia sobie w nieznanym dotąd trybie łączenia pracy zawodowej z życiem prywatnym.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-21

Jak szukamy pracy w Internecie w dobie pandemii koronawirusa?

Jak Polacy szukają pracy w Internecie? W kwietniu najczęściej wyszukiwanym w Internecie kryterium ofert pracy była możliwość pracy zdalnej. Od początku roku do kwietnia spadła aktywność młodych, ale wzrosła średnia wieku osób szukających pracy za pośrednictwem Internetu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-21

Praca zdalna jest wygodna, ale wolimy powrót do biura [RAPORT]

Spośród osób pracujących zdalnie podczas pandemii aż 6 na 10 musiało stworzyć swój roboczy kącik niemal od zera. Choć w domu pracuje nam się całkiem wygodnie, tylko niewielka część Polaków na stałe zamieniłaby biuro na swoje cztery kąty.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-20

Korzyści z PR w Employer Branding

Tak jak pozytywny wizerunek marki pomaga promować sprzedaż, tak pozytywny employer branding pomaga przyciągać i zatrzymywać bardziej wykwalifikowanych pracowników.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-20

Program „W drodze do pracy” – zmiana społeczna przez aktywizację zawodową

Trwa jubileuszowa, X edycja programu reaktywacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”, którego organizatorami są firma Henkel Polska i Fundacja Miejsce Kobiet.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-15

Strategie HR w czasach globalnej recesji

O ile w Polsce udaje się wciąż hamować ekspansję COVID-19, w wielu krajach pandemia przybiera postać nieokiełznanego żywiołu. Światowa gospodarka stoi w obliczu głębokiej recesji.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-12

Nie zwalniać, a zatrudniać – jak być dobrym pracodawcą w czasach koronawirusa?

Spadek obrotów, masowe zwolnienia lekarskie, konieczność cięcia kosztów, poszukiwanie oszczędności – pandemia koronawirusa niejeden biznes i niejednego managera wystawia na niezwykle trudną próbę. Czy w ogóle da się wyjść z tej sytuacji obronną ręką? Jak tego dokonać?
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-12

Nowa praca w czasach kryzysu? Dobrze płatne zajęcie można znaleźć za Odrą

W dobie pandemii koronawirusa tysiące ludzi straciło lub w najbliższym czasie straci pracę. Tylko w kwietniu liczba bezrobotnych w Polsce wzrosła o niemal 60 tysięcy osób
czytaj więcej