Biuro prasowe

BIZNES 2020-06-09

Jak sprawić, by każdy prezent był trafiony?

Biznes nieodzownie wiąże się z prezentami. Firmy obdarowują pracowników, kontrahentów, czy w końcu – klientów. Aby jednak prezent miał sens, musi być zgodny z tym, czego obdarowywany potrzebuje. Im mniej wiemy o danej osobie, tym większe uzasadnienie dla voucherów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-08

Wyniki raportu „Efekt COVID-19 w kontekście środowiska pracy”

Wyniki właśnie opublikowanego raportu „Efekt COVID-19 w kontekście środowiska pracy”, przeprowadzonego przez MC2 Innovations.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-08

Ile na pandemii koronawirusa stracili studenci?

Pandemia Covid-19 dotkliwie dotknęła polski rynek pracy. W efekcie pracę z dnia na dzień straciła cała rzesza polskich studentów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-08

Nowy start - czy pandemia jest szansą dla młodych Polek?

Pandemia to czas, który zmienił życie codzienne i zawodowe wielu Polek, ale również ich nawyki. Kobiety nie mogą doczekać się przede wszystkim… normalności – tak wynika z badania przeprowadzonego przez agencję badawczą IQS na zlecenie Promedica24.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-03

Rynek pracy wróci do elastycznych form zatrudnienia

Niepewne czasy powodują, że firmy zaczynają szukać bardziej elastycznych form zatrudnienia. Wiele wskazuje na to, że zamiast ponownie zatrudniać na etaty sięgną po pracowników tymczasowych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-28

Kandydaci śledzą działania firm podczas pandemii

Z badań przeprowadzonych przez MJCC, agencję specjalizującą się w obszarze marki pracodawcy, wynika, że koronawirus znacząco wpłynie na postrzeganie polskich firm jako atrakcyjnych miejsc pracy.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-27

„Pracownik z gumy”, czyli gdzie jest granica elastyczności w czasie pracy zdalne

Wśród polskich przedsiębiorców istnieje silne przekonanie, że praca zdalna jest elastycznym trybem pracy, ze wszystkimi negatywnymi dla pracowników konsekwencjami – to wniosek z badania przeprowadzonego przez pracownię ARC Rynek i Opinia na zlecenie Gumtree.pl
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-25

Praca opiekunki w Niemczech. Jakie są obowiązki?

Na pracę opiekunki za granicą decydują się głównie osoby, które potrzebują dobrego zarobku w bardzo szybkim czasie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-25

Praca na dziś i jutro. Życie zawodowe Polek w dobie pandemii

W wyniku pandemii koronawirusa pracę straciło 8% Polek w wieku 25-64 lat, co może stanowić nawet 870 tys. kobiet , które utraciły źródło dochodu
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-22

Pokwarantannowa rzeczywistość - jakie wyzwania przygotowała dla pracodawców?

Eksperci stworzyli poradnik, mający wesprzeć firmy w procesie zrozumienia obecnych zmian i nowego sposobu radzenia sobie w nieznanym dotąd trybie łączenia pracy zawodowej z życiem prywatnym.
czytaj więcej