Biuro prasowe

Praca BIZNES 2020-08-18

Praca zdalna w świetle prawa – rzeczywistość wyprzedziła regulacje

Regulacja możliwości pracy zdalnej w formie ustnej przeważa nad formą pisemną – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Gumtree.pl, przy współpracy z Randstad Polska.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-17

Jaki jest klucz do efektywnej pracy zdalnej?

Epidemia COVID-19 pokazała, że wiele firm może z łatwością przełączyć się na system pracy zdalnej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-17

O DWÓCH SKRAJNOŚCIACH NA RYNKU PRACY

Polski rynek pracy zderza się obecnie z dwiema skrajnościami. Z jednej strony w wyniku pandemii wzrosło bezrobocie i coraz częściej mówi się o rynku pracodawcy, z drugiej – wiele firm ma realne problemy ze skompletowaniem kadry, zarówno stałej jak i tymczasowej.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-13

Zarządzanie zdalnym zespołem rozproszonym

Jeszcze u ubiegłym roku praca zdalna traktowana była jako dodatek motywacyjny, który wydzielany był ostrożnie przez pracodawców.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-13

Technologie ważnym wsparciem w rekrutacji

Wyniki badania „Efektywność rekrutacji” opracowanego przez eRecruiter eRecruiter – dostawca platformy do zarządzania rekrutacjami – przeprowadził badanie dot. efektywności rekrutacji wśród profesjonalistów odpowiedzialnych za pozyskiwanie i zatrudnianie nowych pracowników.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-11

Job crafting, czyli benefit szyty na miarę

Konieczność poprawy jakości doświadczeń zawodowych pracownika jest kwestią istotną – twierdzi 82% respondentów.[1] Wyzwaniem dla pracodawców jest organizacja pracy w taki sposób, by ścieżka kariery, ale także dodatkowe benefity, odpowiadały na oczekiwania i potrzeby pracowników.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-05

Rzeczywistość tworzy nowe zawody

Szacunki ekspertów prognozują, że aż 65% uczniów, którzy rozpoczynają właśnie szkołę podstawową, będzie w przyszłości pracować na stanowiskach, które jeszcze nie powstały.[1] Które kompetencje zyskają na znaczeniu w branży FMCG i jakie zawody w związku z tym powstaną?
czytaj więcej
Praca BIZNES 2020-08-04

Praca sezonowa za granicą ratunkiem dla Polaków

Choć epidemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a na polskim rynku pracy następuje stopniowe ożywienie, głównie w przypadku ofert dla pracowników fizycznych[1], ze statystyk wyraźnie wynika, że zainteresowanie Polaków wyjazdami zarobkowymi za granicę rośnie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-04

Michał Gołkowski w Radzie Nadzorczej Sylen Studio

Do Rady Nadzorczej niezależnego studia gamingowego Sylen Studio dołączył pisarz fantasy Michał Gołkowski. Autor serii książek Komornik wesprze spółkę w pracach nad grą opartą na uniwersum jego powieści. Spółka pozyskała na ten cel 2,5 mln zł z prywatnej emisji akcji.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-03

Nowy dyrektor fabryki Nestlé w Rzeszowie

Od 1 sierpnia Magdalena Góreczna objęła stanowisko dyrektora zakładu produkcyjnego Nestlé Nutrition w Rzeszowie. Zastąpiła Pawła Miłkowskiego, który odszedł na emeryturę
czytaj więcej