Biuro prasowe

BIZNES 2020-08-05

Rzeczywistość tworzy nowe zawody

Szacunki ekspertów prognozują, że aż 65% uczniów, którzy rozpoczynają właśnie szkołę podstawową, będzie w przyszłości pracować na stanowiskach, które jeszcze nie powstały.[1] Które kompetencje zyskają na znaczeniu w branży FMCG i jakie zawody w związku z tym powstaną?
czytaj więcej
Praca BIZNES 2020-08-04

Praca sezonowa za granicą ratunkiem dla Polaków

Choć epidemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a na polskim rynku pracy następuje stopniowe ożywienie, głównie w przypadku ofert dla pracowników fizycznych[1], ze statystyk wyraźnie wynika, że zainteresowanie Polaków wyjazdami zarobkowymi za granicę rośnie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-04

Michał Gołkowski w Radzie Nadzorczej Sylen Studio

Do Rady Nadzorczej niezależnego studia gamingowego Sylen Studio dołączył pisarz fantasy Michał Gołkowski. Autor serii książek Komornik wesprze spółkę w pracach nad grą opartą na uniwersum jego powieści. Spółka pozyskała na ten cel 2,5 mln zł z prywatnej emisji akcji.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-03

Nowy dyrektor fabryki Nestlé w Rzeszowie

Od 1 sierpnia Magdalena Góreczna objęła stanowisko dyrektora zakładu produkcyjnego Nestlé Nutrition w Rzeszowie. Zastąpiła Pawła Miłkowskiego, który odszedł na emeryturę
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-29

Zdalne formy rozwojowe – przyszłość szkoleń czy chwilowa konieczność?

Czy zdalne formy rozwojowe są chwilową koniecznością i dostosowaniem do potrzeb obecnej sytuacji, czy jednak ze względu na swoją skuteczność na stałe wejdą do oferty, stając się przyszłością na rynku szkoleń?
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-29

Nestlé wspiera wznowiony „Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego”

Nestlé potwierdziło swoje zaangażowanie w zatrudnianie młodych w Europie, wspierając „Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego”.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-21

PRACA OPIEKUNKI SENIORA W NIEMCZECH

Społeczeństwo niemieckie szybciej starzeje się niż polskie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-20

JAK REKRUTOWAĆ W KRYZYSIE?

Znaczące spowolnienie gospodarcze wywołane pandemią COVID-19 przyczyniło się do zwolnień pracowników.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-20

Sprzedawca, inżynier i kierowca szukają pracy. Jak zadbać o ich zdrowie?

Sprzedawca, inżynier i kierowca – to dziś zawody, których przedstawiciele najczęściej poszukują pracy. Pracodawcy powinni zadbać o ich zdrowie, zapewniając dostęp do świadczeń zapobiegających najczęstszym schorzeniom zawodowym.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-17

Polacy wracają do pracy

Polski i europejski rynek pracy po zniesieniu części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Jak zmianiała się liczba dostępnych na rynku pracy wakatów na przestrzeni ostatnich tygodni. Gdzie widać poprawę po zniesieniu obostrzeń, a gdzie nadal pracuje pracy.
czytaj więcej