Biuro prasowe

BIZNES 2020-07-17

Polacy wracają do pracy

Polski i europejski rynek pracy po zniesieniu części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Jak zmianiała się liczba dostępnych na rynku pracy wakatów na przestrzeni ostatnich tygodni. Gdzie widać poprawę po zniesieniu obostrzeń, a gdzie nadal pracuje pracy.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-16

Na spotkaniach online można zarabiać. Dla 44% osób są źródłem dochodu

Jak wynika z raportu ClickMeeting webinary stały się głównym źródłem dochodu dla 12% organizatorów wydarzeń, a dodatkowym dla 32%. Potwierdza to liczba płatnych spotkań organizowanych online, która wzrosła o 547% rok do roku.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-15

Rekrutacja na nowo

Lockdown zmusił tysiące polskich przedsiębiorstw do cięcia kosztów. Przełożyło się to nie tylko na ograniczenie nakładów inwestycyjnych czy wstrzymanie podwyżek, ale również zamrożenie procesów rekrutacji.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-15

Efektywność rekrutacji – wyniki badania eRecruiter

eRecruiter – dostawca platformy do zarządzania rekrutacjami – przeprowadził badanie dot. efektywności procesów rekrutacyjnych wśród praktyków branży HR.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-11

Niebawem widzimy się w biurze

Niebawem widzimy się w biurze
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-09

Dobry komunikat to komunikat właściwie zaadresowany

Jak wynika z raportu Deloitte Trendy HR 2018 poczta elektroniczna (98%) i telefon (92%) to 2 najczęściej wykorzystywane firmowe kanały komunikacyjne. Ale co w sytuacji, jeśli znaczna część zespołu nie posiada służbowego telefonu i adresu mailowego.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-06

Versum i Pracuj.pl wspierają branżę hair & beauty

Dla ponad 130 tys. salonów urody, które przeżywają boom po przestoju związanym z koronawirusem to szansa na zdobycie najlepszych specjalistów w branży.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-02

Białystok. Firma KAN wspiera branżową klasę patronacką

Na zakończenie roku szkolnego najlepsi uczniowie nowego kierunku „Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych” otrzymali swoje pierwsze naukowe stypendia. Trwa też oficjalny nabór do tej klasy, utworzonej w ramach unijnego projektu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-02

Zdalni.pl – Nowa platforma dla przedsiębiorców zlecających i poszukujących proje

Fundacja Edukacji Informatycznej, z początkiem maja udostępniła platformę zdalni.pl dla firm. Za jej pośrednictwem usługodawcy prezentują własnych, zdalnych pracowników i koordynatorów pracy zdalnej, oferując rynkowi ich pracę i kompetencje do wykorzystania od zaraz.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-29

Opiekun osób starszych – zawód przyszłości?

Postępujący proces starzenia się społeczeństwa jest coraz bardziej widoczny w krajach europejskich, zwłaszcza w Niemczech. Czy zawód opiekunki osób starszych zostanie zawodem przyszłości?
czytaj więcej