Biuro prasowe

BIZNES 2023-11-30

"Liga Innowacyjności” – pracownicy cennym źródłem nowatorskich pomysłów

Według danych GUS, w latach 2020-2022, 36,1% firm przemysłowych w Polsce działało aktywnie innowacyjnie. Oznacza to wzrost o prawie 10 punktów procentowych w porównaniu z okresem 2019-2021. Każda innowacja ma swoje źródło.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-30

Najem instytucjonalny może być remedium na wzrost cen nieruchomości – oceniają e

Plany rozwoju sektora najmu instytucjonalnego w Polsce to odpowiedź między innymi na potrzeby tysięcy osób, które nie mają możliwości zakupu własnego mieszkania.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-30

Program Agrarny: 30 lat współpracy PepsiCo z polskimi rolnikami

Wspólnie z rolnikami PepsiCo Polska świętuje 30 lat działania Programu Agrarnego firmy w Polsce. W 1993 r. podjęto współpracę z polskimi gospodarstwami w zakresie upraw i dostaw ziemniaków, która trwa do dzisiaj.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-30

5 sposobów na ograniczenie stresu w pracy

Stres w pracy jest nieuniknionym elementem życia zawodowego. Jego występowanie w optymalnych dawkach bywa nawet wskazane dla organizmu. Problem pojawia się wtedy, gdy osiąga on poziomy skrajne i zniechęca pracownika do angażowania się w pracę.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-29

Zmiany w rencie dożywotniej? Seniorzy potrzebują większych pieniędzy

W ostatnim badaniu opinii Funduszu Hipotecznego DOM seniorzy przyznali, że chcieliby dostać duże pieniądze z renty dożywotniej na start, rzędu 50-100 tys. zł. Czy to spowoduje zmiany w ofercie funduszy hipotecznych?
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-29

Niewiedza o finansach wciąż duża

Blisko 40 proc. Polaków uważa, że ich wiedza finansowa jest mała lub raczej mała. Wielu z rodaków nie wie jak działa RRSO, w jaki sposób zweryfikować firmę pożyczkową ani jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-29

Premiera: nowa seria foteli Nitro w portfolio Genesis

Sprzęt dla graczy często kojarzy się z krzykliwym wzornictwem, jaskrawymi kolorami i podświetleniem LED. Ta stylistyka nie zawsze jednak pasuje do stonowanego wystroju wnętrza i bardziej zachowawczych gustów. Odświeżona wersja foteli Nitro G2 ma przekonać do siebie użytkowników
czytaj więcej

Forum Interesariuszy CBE JU już 6 grudnia w Brukseli

Partnerstwo europejskie na rzecz biotechnologicznej Europy opartej na obiegu zamkniętym ogłasza Forum Interesariuszy 2023, które odbędzie się w dniach 6-7 grudnia w Brukseli.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-29

Otwarcie strefy MODIVO w sklepie eobuwie.pl nowoczesny multibrand w Manufakturze

Interaktywne przymierzalnie, tablety, na których można wybrać produkty, a także wykorzystywanie aplikacji mobilnej – zakupy mogą wyglądać inaczej! W Manufakturze powstał nowy sklep multibrandowy.
czytaj więcej
BIZNES 2023-11-29

Strategiczny sojusz Plenti i spółek Grupy BNP Paribas

Plenti nawiązała współpracę ze spółkami Grupy BNP Paribas. W efekcie partnerstwa użytkownik platformy Plenti może wynająć wybrany sprzęt elektroniczny w konkurencyjnej cenie na okres dwóch lat.
czytaj więcej