Biuro prasowe

BIZNES 2021-05-05

Na Szlaku Beztroski - Dan Cake uruchamia trzy lokalne gry terenowe

Z okazji 30-lecia obecności w Polsce marka Dan Cake uruchomiła na terenie Chrzanowa i okolic tzw. Questy – lokalne gry terenowe.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-05

Belgowie wybrali projekt architektoniczny dla nowej inwestycji w Poznaniu

Firmy BPI Real Estate Poland i Revive wybrały projekt pracowni SUD Architekt Polska dla wspólnej inwestycji, która w ramach współpracy joint-venture zostanie zrealizowana przy ulicy Jana Matejki na poznańskim Łazarzu.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-05

Między biznesem a prywatą, czyli jak rozwód Gatesów wpłynie na rynek start-upów?

Życie prywatne coraz częściej przecina się z życiem biznesowym — szczególnie w realiach amerykańskich. Nie dziwi więc fakt, iż decyzja Billa i Melindy Gatesów odbiła się wyjątkowo głośnym echem zarówno w tabloidach, jak i mediach branżowych
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-05

PINTA przejdzie rebranding

W 10. rocznicę istnienia Browar PINTA zmienia logotyp i wygląd etykiet sztandarowych piw, w tym Ataku Chmielu, najpopularniejszego piwa rzemieślniczego w Polsce.
czytaj więcej
Handel BIZNES 2021-05-05

Ranking e-commerce’ów. Gdzie i jak Polacy robią zakupy?

Wydatki Polaków w sklepach internetowych rosną najszybciej w Europie. Ponad połowa wydaje już tą drogą ponad 300 zł miesięcznie. Polscy Internauci dużo piszą o kupowaniu online. Największą popularnością cieszą się marketplace’y, np. Allegro, OLX czy Vinted.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-05

Ruszyły zapisy na szczepienia w pracy. Skorzystają także cudzoziemcy

4 maja rozpoczęły się zgłoszenia na szczepienia w zakładach pracy. Jest to możliwe tylko w tych miejscach, gdzie uda się zebrać minimum 300 chętnych. Pracodawcy mogą zgłaszać pracowników, współpracowników i członków ich rodzin. Zasady nie wykluczają obcokrajowców.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-05

Sztuka chłodzenia według Danfoss

Danfoss udostępnia serię swoich podcastów przedstawiających zasady, procesy i systemy związane z chłodnictwem.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-05

Live Motion Games S.A. zakończyła playtesty Chernobyl Liquidators

Live Motion Games S.A., z grupy kapitałowej PlayWay, z początkiem maja zakończył playtesty gry Chernobyl Liquidators. Symulator przetrwania nawiązujący do wybuchu w elektrowni jądrowej na Ukrainie, został bardzo dobrze odebrany przez graczy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-05

Największą kategorią pozakosmetyczną w drogeriach jest chemia gospodarcza

Spośród asortymentu niekosmetycznego sprzedawanego w drogeriach kosmetycznych największe przychody generuje chemia gospodarcza, jak wynika z analizy PMR ze stycznia 2021 r.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-05

Bizin.pl i Kaczmarski Inkasso odzyskują należności dla przedsiębiorców

Firmy z sektora MŚP mogą czekać średnio miesiąc na zapłatę od swoich kontrahentów, zanim zaczną tracić płynność finansową. Ale aż 17 proc. z nich traci grunt pod nogami już po upływie 10 dni - wynika z badania „Jak MŚP korzysta z windykacji” Kaczmarski Inkasso.
czytaj więcej